Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiçeği, fok, kar, yavru

Kar Çiçeği ve Yavru Fok..........

Eski 08-20-2009   #1
b@ron
Icon4

Kar Çiçeği ve Yavru Fok..........

"Karların tam ortasında bir çiçek açmış beyaz,Uzaktan çiçeği farkeden yavru fok koşarak gelmiş bu bembeyaz,narin şeyi ilk kez görüyormuş,Uzanmış koklamış,hızla annesine koşmuş ''Gördün mü'' demişNe biçim bir şey bu böyle çok güzel görünüyor'Nedir adı Anne?' diye sormuşAnnesi eğilip önce yavru fokun burnuna bir öpücük kondurmuş'Kar çiçeği' çok narin bir çiçektir,zor yetişir,Derler ki ağladığında yada ölürken kırmızıya dönüşür zarar verme sakın demişYavru fok bilmiyormuş zarar vermenin ne demek olduğunu çünkü dünyada olan tecrübesi çok azmışKötülük bilmezmiş yüreği'Tekrardan bakmaya gideceğim ama söz anne uzaktan bakacağım'demişKoşarak giden yavrusunun arkasından bakmış anne fokYavru fok kar çiçeğinin yanına gelmişOnunla konuşmaya başlamışOnu arkadaşı olarak kabul etmişKar çiçeği o kadar güzelmiş ki yavru fok annesinin tembihine uymuş,bir şey olmasın diye korkudan kar çiçeğini bir daha koklamamış bile sana dokunmadan seveceğim demişHem sen böyle de benim seni sevdiğimi,bunu da senin iyiliğin için yaptığımı bileceksinGünler günleri kovalamış artık kar çiçeği ile yavru fok çok iyi arkadaş olmuşlarYavru fok annesine her defasında arkadaşı kar çiçeği ile ne konuştuğunu anlatırken bir yandan da onun suya girememesine ve sürekli aynı yerde durmasına karşın kendini ne kadar kötü hissettiğini anlatıyormuşAnne fok ''şayet o yerinden ayrılırsa bir daha yaşayamaz'' demişYavru fok annesinin tüm söylediklerini arkadaşı ile paylaşmak üzere hızla kar çiçeğinin yanına koşmuş'Biliyorum' demiş 'burada böyle durmaktan sıkılıyorsun keşke seninle dolaşabilseydikAma olsun sen üzülme ben sana gördüğüm yaptığım herşeyi anlatırımSen de böylelikle herşeyi bilirsin'Kar çiçeği sanki yavru foku anlıyor ve ona hak veriyor gibi yavaş yavaş sallanıyormuşGünlerden bir gün yavru fok sudan çıkarken bir takım gölgeler görmüş korkup tekrardan suyun içinde dalmışGölgelerden gelen sesler gök gürültüsü gibi şimdiye kadar hiç duymadığı seslermişKaranlık gölgeler suyun altında olan yavru fokun yanından hızla uzaklaşıp ilerlemişYavru fok kafasını sudan çıkardığında gölgelerin en iyi arkadaşına doğru ilerlediğini görmüş ve korkmuş''Saklan hadi durma öyle! saklan'' diyormuşArkadaşı Kar çiçeği ise yavaş yavaş sallanıyormuş sanki onu anlamış gibiYavru fok endişe içinde gölgelerin adımlarına bakıyormuş gölgelerin elinde tuhaf sivri bir takım aletler varmış''Nedir bunlar?'' diye anlamaya çalışırkenFarketmiş ki o gölgeler arkadaşının tam üzerine doğru ilerliyorSudan tamamen çıkıp gözlerini arkadaşına dikmişArkadaşı bir kez daha sallanırken dev bir adım tam üzerine gelmiş gözünden kaybolmuş bir anda en iyi arkadaşıO anın verdiği endişe ile korkularına aldırmadan arkadaşına seslenerek koşmaya başlamış gölgelerin adımları altında kalan arkadaşının yanınaGölgeler birden durmuşlarTuhaf sesler çıkararak gülmeye başlamışlarFok arkadaşına olan sevgisinin yarattığı endişeye kapılıp gölgelerin ayağına kadar geldiğinde daha arkadaşına uzanamadan bir acı hissetmiş tam başındaYavru fokun çenesi hızla buzlara çarpmışKırmızı bir sıvı görmüş gözlerinin içinden beyaz karlara süzülen kendini arkadaşına doğru çekmiş arkadaşı artık sallanmıyormuşYerde ezilmiş ve hatta neredeyse karların içine gömülmüşNe olduğunu anlayamamış fok,kafası çok acıyormuşKımıldayan foku gören gölgeler bir kez daha vurmuşlar yavru fokun kafasınaYavru fokun acıyla gözleri kapanırken aklına gelmiş annesinin sözleri 'Sakın zarar verme' o an anlamış zarar vermenin ne kadar kötü bir şey olduğuİçinden canı acırken 'iyi ki ben yapmamışım İyi ki Kar çiçeğine zarar vermemişim'demişGözlerini yavaşça gölgelerin acımasız suratlarından kar çiçeğine doğru indirirken kendi kanının çiçeği kırmızıya boyadığını görmüşGözlerinden akan yaşlardan bir tanesi çiçeğin üzerine düşmüş ama üzerinde ki kırmızılık gitmemişAnnesinin sözlerini hatırlamışSon sözleri arkadaşına gözlerini kapatarak son anda bile zarar vermemek adına koklamayı düşünsede bunu yapmadan fısıldamış''Yanındayım arkadaşım ve sana zarar vermeden her zaman da yanında olacağım'' Yazan:Yeşim Balaca

Her sene yılın belli zamanlarında Kanada'da fok katliamı yapıldığını hemen hepimiz biliyoruzBu zihniyetleri anlamak mümkün değil benim içinÖzellikle yavru fokların kürklerinin daha kaliteli olması nedeniyle onların hedef alınması ve yine kürke zarar verilmemesi için öldürülüş şekilleri tek kelimeyle korkunç
Tüm hayvanlar insanoğlundan korkmalı çünkü her türlü kötülük ne yazıkki insanlardan geliyor

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com