Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aramak, gerçeği, gütmek, kin

Gerçeği Aramak Değil, Kin Gütmek!

Eski 01-26-2009   #1
cansel

Gerçeği Aramak Değil, Kin Gütmek!

Birçok meslektaşımın yaptığı gibi kendi yazılarımı dosyalamam ama diğer yazarlara ait beğendiğim köşe yazılarını keser saklarım Örneğin Yılmaz Özdil’in 7 Ocak’ta yazdığı “Tespit tutanağı” başlıklı ve beni kahkahalarla güldüren (yine “güleriz biz ağlanacak halimize” durumu) yazısı şu anda önümde

Diyor ki:

“Kendimi, şu anda eksi 15 derecede dağda terörist kovalayan subay veya astsubayların yerine koyuyorum

Komutan içerde!

Üniversite öğrencisiyim

Rektör içerde!

Rektörün yerine koyuyorum

YÖK Başkanı içerde!

Dava açmaya kalksam

Avukat gözaltında!

Savcı olduğumu düşünüyorum

Başsavcının evi basılıyor!

Gazeteciyim

İlhan Ağabey zor çıktı!

Esnafım

Oda Başkanı’nı aldılar!

Seçmenim

Parti Başkanı kodeste!

Atatürkçü dernek üyesiyim mesela

Dernek Başkanı komada!

Tarikatçı olduğumu düşünüyorum

Komple dışarda!”

Nasıl olağanüstü değil mi? Daha henüz muvazzaf subaylar, sendika başkanları alınmadan önce yazmış olmalı, yoksa onları da eklerdi

HUKUK SİZE DE GEREKEBİLİR!

24 Ocak Cumartesi günü Ertuğrul Özkök’ün “Kapı işaretleyen çapulcular” başlıklı yazısı da kesilip saklanacak bir yazıydı 6-7 Eylül olaylarının konu edildiği, o günlerde Rumlara ait evlerin kapısına “Haç” işareti konarak hedef gösterildiğinin vurgulandığı Güz Sancısı isimli filmden yola çıkmış ve bugün “bazı belli gazete ve yazarların” Ergenekon soruşturmasını bahane ederek “beğenmedikleri, kin duydukları, kıskandıkları her kapıya bir işaret koyduklarını, ’onu da alın, şunu da unutmayın’naraları attıklarını” anlatmış

Tüm yazısı ve “Onlar kapıyı işaretliyor, polis gelip alıyor Biz de kapı işaretlemek bitti diye gururlanıyorduk” finali gerçeğin ta kendisi

Bazı gazete ve yazarların, özellikle de aralarındaki “bugüne kadar hukuka, demokrasiye, insan haklarına saygılı olduğunu iddia edenlerin” bu olayda takındıkları tutum akıl alır gibi değil Hukuksuzluğa karşı çıkanları “çetelerin ortaya çıkarılmasına karşı çıkıyor” gibi göstererek yaptıkları yanıltmalar, dava bitmiş gibi veya iddianameyi kendileri yazıyormuş gibi kesin ifadelerle suçlamalar, hedef göstermeler basın etiğiyle, dürüstlükle taban tabana zıt

Bugün hukuksuzluğu, adaletsizliği destekleyenlerin bir gün adalete ihtiyaç duyduklarında bunu kendileri için istemeye haklarının olmayacağını ve zaten isteseler de bulamayacaklarını iyi bilmeleri gerekiyor!

Bu cinayette “katil” kim?

Evli ve bir çocuklu kuaför kadın kendisini silahla kaçırıp tecavüz eden ve “15 gün sonra hapisten çıkarılan” şoförü 7 kurşun sıkarak öldürmüş Sonra da hırsını alamayarak cesedi tekmelemiş, küfürler etmiş

Ama kadın katil olmadan önce kocası tecavüzcüyü öldürmek isterken yakalanıp 8 ay hapis yatmış

Elbette cinayete arka çıkacak değiliz, hukuka saygılı, aklı başında hiç kimse bunu onaylamaz Ama burada sorulacak soru “Asıl katil kim” sorusudur

Türkiye “hukuk devleti” olmaktan çıktığı, suçlulara ceza verilmeyip suçsuz insanlar ve mağdurların kendisi cezalandırıldığı, çocuk ve kadın tecavüzcüleri, katiller sokaklara salıverildiği, vatandaş adalete yargıya güvenini tümüyle yitirdiği için oluyor bunlar

Daha beterlerini de görebiliriz

Hakimleri sık sık “görevlerini dürüstçe yerine getirmeye” çağırıyoruz ama umursamıyorlar ve insanların, ailelerin hayatını söndüren suçluları cezasız bırakıyorlar

Kendilerine sorsunlar şimdi: Katil kim?

Böylesi bir adaletsizlikte bu kadına ceza verilebilir mi?

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com