Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arşivi, dualar, islâm, rukuda, yapılan

Rukuda Yapılan Dualar İslam Arşivi

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rukuda Yapılan Dualar İslam Arşivi

Rukuda Yapılan Dualar İslam arşivi
Hakkında Rukuda Yapılan Dualar İslam arşivi

Rukuda Yapılan Dualar İslam arşivi

“Azim Rabbimi tüm noksanlıklardan tenzih ederim

Buhari, Müslim, Ebu Davud, İbni Mace, Ahmed, Albani Sahihi Tirmizi

سُبْحاَنَ رَبِّيَ الْعَظِيمِ وَبِحَمْدِهِ

Duanın Manası: “Azim Rabbimi tüm noksanlıklardan tenzih ederim ve hamdi ile tesbih ederim

Buhari, Müslim

لِرَبِّيَ الْحَمْدُ، لِرَبِّيَ الْحَمْدُ

Duanın Manası: “Hamd Rabbime mahsustur, Hamd Rabbime mahsustur

Buhari, Müslim

سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا وَبِحَمْدِكَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ ليِ

Duanın Manası: “Rabbimiz olan Allah’ım! Sana hamd ederek, Seni tüm noksanlıklardan tenzih ederim Allah’ım! Beni bağışla

Buhari, Müslim

سُبُّوحٌ، قُدُّوسٌ، رَبُّ الْمَلاَئِكَةِ وَالرُّوحِ

Duanın Manası: “(O Allah) çokça tesbih edilen ve tahdis edilendir (Allah) Meleklerin ve Ruhun Rabbidir

Müslim, Ebu Davud

سُبْحَـانَ ذِي الْجَبَرُوتِ،وَالْمَلَكُوتِ،وَالْكِبْرِيَاءِ، وَالْ عَظَمَةِ

Duanın Manası: “Kudret, hükümranlık, büyüklük ve yücelik sahibini tüm noksanlıklardan tenzih ederim

Ebu Davud, Nesei, Ahmed

اَللَّهُمَّ لَكَ رَكَعْتُ، وَبِكَ آمَنْتُ، وَلَكَ أَسْلَمْتُ، خَشَعَ لَكَ سَمْعِي وَبَصَرِي وَمُخِّي وَعَظْمِـي وَعَصَبِي، وَمَا اسْتَقَلَّ بِهِ قَدَمِي

Duanın Manası: “Allah’ım! Sana rüku ettim Sana iman ettim ve Sana teslim oldum Kulağım, gözüm, beynim, kemiğim, sinirim ve ayağımın taşıdığı (bedenim) Sana boyun eğdi

Müslim, Tirmizi, Ebu Davud, Nesei

اَللَّهُمَّ لَكَ رَكَعْتُ وَبِكَ آمَنْتُ، ولَكَ أَسْلَمْتُ، وَعَلَيْكَ تَوَكَّلْتُ، أَنْتَ رَبِّي خَشَعَ سَمْعِي وَبَصَرِي، وَدَمِي، وَلَحْمِي، وَعَظْمِي وَعَصَبِي لِلَّهِ رَبِّ الْعاَلَمِينَ

Duanın Manası: “Allah’ım! Senin için rukuya eğildim, Sana iman ettim Sana teslim oldum Sana dayanıp güvendim Sen benim Rabbimsin Kulağım, gözüm, kanım, etim, kemiğim ve sinirim alemlerin Rabbi Allah için boyun eğdi

اَللَّهُمَّ لَكَ رَكَعْتُ وَبِكَ آمَنْتُ، ولَكَ أَسْلَمْتُ أَنْتَ رَبِّي خَشَعَ لَكَ سَمْعِي وَبَصَرِي وَمُخِّي وَعَظْمِي وَعَصَبِي وَماَ اَسْتَقَلَّتْ بِهِ قَدَمِي لِلَّهِ رَبِّ الْعاِلَمِينَ

Duanın Manası: “Allah’ım! Senin için rukuya eğildim, Sana iman ettim Sana teslim oldum Sen benim Rabbimsin Kulağım, gözüm, beynim, kemiğim, sinirim ve ayaklarımın taşıdığı alemlerin Rabbi Allah için boyun eğdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com