Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
defteri, devre, dışı, görev, kayıt, yöneticisi

Görev Yöneticisi Ve Kayıt Defteri Devre Dışı

Eski 10-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

arkadaslar pc me vırus bulastı regedit ve gorev yonetısını devre dısı bıraktı bırcok program la denedım baktım ama ıse yaramıor format attım vırus d ye bulasmıs ordan tekrar bulastı yardım edersenız sevınırım sımdıden tskler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Sorununuz sanırım ve anladığım kadarıyla ( hijack this te? ) Bu uzantıyı bulup silebilirsen sorun çözulur inşallah

veya

Tek tek ayıklamayı deneyin inşallah işinize yarar,

http://wwwfrmsinsinet/spy-ve-viru-ve-silmehtml

veya

sisteme hakim iseniz bunu deneyin

Başlat -- Run -- gpeditmsc

Daha sonra gelen pencereden menülerden aşağıdaki yolu izleyin

User Configuration

---Administrative Templates

------- System

----- Ctrl+Alt+Delete Options

--------- Remove Task Manager

Sağdaki kısımdan "Remove Task Manager" üzerine çift tıklayın ve seçeneklerden "Not Configured" yapın Bilgisayarı kapatın ve açın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Bunuda arama motorundan buldum

Görev Yöneticisi Devredışı Sorunu Sık Olmasada Bazen Karşımıza Çıkabilir

Belki sizinde başınıza gelmiş olabilir Ctrl + Alt + Del tuşuna bastıgımızda karşımıza bir hata penceresi gelir “Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı” ibaresi gelir

Peki budurumda ne yapmalıyız iki seçeneğiniz var

1 Yöntem Manual elle Düzelticez

Başlat’dan Çalıştır’atıklayın

Açılan pencereye Regedit yazın Tamam seçeneğine tıklayın Karşınıza Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresi açılacak

Sol kısımdan HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> Curre ntVersion -> Policies -> system adımlarını takip ederek sağ tarafta bulunan disabletaskmgr anahtarınaçift tıklayın

1 olan değeri

0 olarak değiştiriyoruz bukadar

2 Yöntem ise bunlarla ugrasmak istemiyorsanız aşağıdaki register dosya ile kısa yoldan düzeltebilirsiniz

DOWNLOAD

Note : Regedite girdim ama deger sıfır olarak gorunuyor ama yinede görev yöneticisi acılmıyor diyenler olabilir bu durumda olanlar için bunu uygulasın; Regedit çalıştırın sol taraftan Bilgisayarım secegini secip Ctrl + F basın çıkan arama penceresine DisableTaskMgr yazıp arattırın bulunan anahtarları teker teker siliniz

ALINTI YAPTIM

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

arkadaslar tskler ama hıc bırı bı ıse yaramıor gpeditmsc yok zaten home oldugu ıcın vırus tekrar bulastı napcam bılmıorum yardımcı olursanız cok sevınırım :(

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Başka yol gösterebilcek olan var mı acaba?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Görev Yöneticiniz Açılmıyor mu Gelin Çözelim

wwwherseyfitrgg
Hemen Uygulamaya Başlayın
Başlat > Çalıştır > gpeditmsc (yazın) ve daha sonra aşağıdaki bölümde bulunan Kullanıcı Yapılandırması'na Tıklayın altta çıkacak olan 3 farklı klasörlerinden Biri olan ( Yönetim Şablonları )'na tıklayın ve Hemen en alt klasöründe bulunan ( Sistem ) sekmesine yanlızca 1 defa tıklayın Hemen Sağ Tarafta Bulunan Klasör ve Girdiler'den ( satır olarak " 3 " ve isim olarak " Ctrl+Alt+Del seçenekleri " ) çift tıklatın ve açılan İçerikte bulunan "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" seçeneğine çift tıklayarak açılan pencere'de < etkin > olan seçeneği < yapılandırılmadı > veya < devre dışı > olarak işaretleyiniz ve uygula + tamam Deyip çıkınız Bu Yazıyı Tamamen herseyfitrgg Hazırlamıştır Hiçbir Yerden Alıntı Yapmaksızın wwwherseyfitrgg Katkılarıyla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Regedit ( Kayıt Düzenleyicisi ) Açılmıyor Mu Gelin Birlikte Çözelim

wwwherseyfitrgg
Hemen Uygulamaya Başlayın
Başlat > Çalıştır > gpeditmsc (yazın) ve daha sonra aşağıdaki bölümde bulunan Kullanıcı Yapılandırmasını tıklayın altta çıkacak olan 3 farklı klasörlerinden Biri olan ( Yönetim Şablonları )'na Tıklayın ve Hemen en alt klasöründe bulunan ( Sistem ) sekmesine yanlızca 1 defa tıklayın Hemen Sağ Tarafta Bulunan Klasör ve Girdiler'den ( satır olarak " 14 " ve isim olarak " Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle " ) çift tıklayın ve açılan pencere'de Kayıt Defteri Düzenleme Araçlarına Erişimi Engelle < etkin > olan seçeneği < yapılandırılmadı > veya < devre dışı > olarak işaret leyiniz ve uygula + tamam Deyip çıkınız Bu Yazıyı Tamamen herseyfitrgg Hazırlamıştır Hiçbir Yerden Alıntı Yapmaksızın wwwherseyfitrgg Katkılarıyla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

beyler beyler ben yaptm bıle cok koly oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

sımdı beyler hmn anlatıyorum baslat>Çalıstır>gpeditmsc orada ortada olcak soldakı degıl ortadaki kullanıcıyapılandırması>YönetimŞablonlar ı>Sistem>o rdan>Ctrlalt del seçenekleri> görev yöneticisine çift tık ve devre dışı bırakın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

geç oldu ama olsn sımdı beyler hmn anlatıyorum baslat>Çalıstır>gpeditmsc orada ortada olcak soldakı degıl ortadaki kullanıcıyapılandırması>YönetimŞablonlar ı>Sistem>o rdan>Ctrlalt del seçenekleri> görev yöneticisine çift tık ve devre dışı bırakın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar benim gpeditmsc çalışmıyorvista kullanıyorum yardım ederseniz şimdiden teşekkürler

Cevap: Görev Yöneticisi ve Kayıt defteri Devre dışı frmacil sayfa 2iki Cevap: Görev Yöneticisi ve Kayıt defteri Devre dışı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com