Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ereğli, ilköğretim, ivriz, konya, okulu

İvriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İvriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli

İvriz İlköğretim Okulu Hakkında -İvriz İlköğretim Okulu Tanıtım - İvriz İlköğretim Okulu Resimleri - İvriz İlköğretim Okulu İletişim

Konya Erğivriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Erğivriz İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Erğivriz İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Erğivriz İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Konya Erğivriz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

İvriz İlköğretim Okulu Tarihçesi:

İvriz Öğretmen Okulu bünyesinde uygulama amacıyla kurulan okulumuz 1952 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır 1975 Yılına kadar İvriz Uygulama Okulu olarak öğretime devam etmiştir İvriz Öğretmen okulunun öğretmenlik statüsünün kaldırılmasıyla ,bu okul personelinin çocuklarının eğitiminin yapıldığı ilkokul olarak işlevine devam etmiştir
16091992 tarihinde Sarıca,Gaybi, Büyükdede,Yıldızlı köylerinin muhtarları taşımalı eğitime geçmek amacıyla kaymakamlığa müracaat etmişlerdir
Kaymakamlık ilçe milli eğitim müdürlüğüne ,İlçe Milli eğitim Müdürlüğü de İl milli eğitim Müdürlüğü kanalıyla Valilik makamına bildirmiştir Valilik makamının 14101992 tarih ve 510/8578 sayılı onayı ile taşımalı ilköğretim uygulamasına geçilmiştir,Valilik makamından onay alındıktan sonra çevre köy muhtarları iki derslikli okulda büyük bir tadilat yaparak beş derslikli bir okul haline getirmişlerdir
02111992 tarihinde taşımalı ilköğretim uygulamasına başlanmıştır
Okul binasının kullanışlı olmayışı ve yıpranmış olması nedeniyle 1998-1999 öğretim yılında Ereğli Anadolu Lisesinin 1 Katı okulumuza tahsis edilerek ,okulumuz buraya taşınmıştır(Konya valiliğinin 17111998 tarih ve /43107 sayılı yazısı)
Ereğli Anadolu Lisesi 1 Katında öğretime devam ederken Kaymakamlık Makamının 26102001 tarih ve 43712 sayılı yazılarıyla Belceağaç Köyü İlköğretim Okulunun öğrencileri de kendi imkanlarıyla okulumuzda eğitim öğretime başlamışlardır2005-2006 öğretim yılının başından itibaren Yazlık köyünün 45678sınıfları okulumuzda eğitim ve öğretim görmeye başlamışlardır2006-2007 Öğretim yılı sonunda okulumuzdan mezun olan 37(Otuzyedi) öğrenciden 19(ondokuz) tanesi değişik ortaöğretim kurumlarını kazanarak kayıtlarını yaptırmışlardır8 öğrenci bursluluk sınavını kazanmıştır

İvriz İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: KONYA ERĞİVRİZ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: GAYBİKÖYÜ /EREĞLİ/KONYA
Telefon Numarası: 3327248545
Faks Numarası:
E-mail Adresi: 376657@mebk12tr
Web Adresi: -

İvriz İlköğretim Okulu Resimleri:

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com