Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edildi, istedi, kabul, türk, öğretmenin, ötenazi

Türk Öğretmenin Ötenazi İsteği Kabul Edildi

Eski 04-11-2009   #1
yesimciwciw
Icon1uzz

Türk Öğretmenin Ötenazi İsteği Kabul Edildi

TÜRK ÖĞRETMENİN ÖTENAZİ ISTEĞİ KABUL EDİLDİ

Ötanazi tartışmaları Türkiye'nin gündeminde de kendine yer bulurken trafik kazası sonucu omurilik felci olan resim öğretmeni Tuğrul Cankurt'un ötanazi isteği İsviçre'deki bir klinik tarafından kabul edildi Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Cankurt'u bu talebinden vazgeçirmeye çalışıyor

Ankara'nın Polatlı İlçesi'nde 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci geçiren 25 yıllık resim öğretmeni Tuğrul Cankurt'un ötanazi isteği İsviçre'deki bir kilinik tarafından 04 Mart 2009 tarihinde kabul edildi

Ötanazi isteği kabul edilen ilk Türk olan Cankurt, ötanazi istemenin bir insan hakkı olduğunu belirterek, "Boynundan aşağı tutmayan birinin ölümü istemesi kadar normal bir şey yok Ölmek benim hakkım ve o hakkımı kullanmak istiyorum" dedi

Ölüm hakkı istemesinden sonra birçok çevreden tepki aldığını kaydeden Cankurt, "Bana tepki gösterip 'O zaman intihar et' diyorlar Ancak benim ne durumda olduğumu intihar bile edemeyeceğimi bilmiyorlar Bilselerdi benden bunu istemezlerdi, çünkü boynumdan aşağısı tutmuyor Ayrıca bazıları ötanazinin dinen günah olduğunu ve bunun bir imtihan olduğunu söylüyorlar Ancak bence asıl imtihanı bu ülkeyi yönetenler veriyor Asıl, milyonlarca felçliyi kaderiyle, ölümle başbaşa bırakan bu ülkenin yöneticileri imtihandan geçiyor" diye konuştu

Ötanazi isteğinin ailesi tarafından olumlu karşılanmadığını, onlar için çok zor bir durum olduğunu bildiğini kaydeden Cankurt, "Onları üzsem de beni anlayacaklarını biliyorum" dedi

Sağlık Bakanlığı devrede

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise, Cankurt'u "ölüm" kararından vazgeçirmeye çalışıyor

Ama Tuğrul Cankurt, devletin özürlüye bakış açısından şikayetçi

Tuğrul Cankurt, eğer ötanazi işlemi gerçekleşirse, ölümüyle bu şartları da gündeme getirmek istiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Türk Öğretmenin Ötenazi İsteği Kabul Edildi

Eski 04-11-2009   #2
dejavu2009

Üzüntü verici bir durum

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-11-2009   #3
Gözyaşı

Ülkemize hayırlı uğurlu olsun bir ilk daha gerçekleşti herkez kendi kararlarını verebilir saten bu dünya çekilmez yaşam kutsal ama acı çekerek değil

Eski 04-11-2009   #4
seyito

hayat herşeye rağmen güzel ötenazi çare değilki ALLAH böyle sınıyor canı veren ALLAH canı alan ALLAH
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com