Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fotoğrafları, ilk, kez, osmanlı, yayınlanan

İlk Kez Yayınlanan Osmanlı Fotoğrafları

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlk Kez Yayınlanan Osmanlı Fotoğrafları

Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof Dr İlber Ortaylı, İstanbul'un fethinin 555 yıldönümü anısına, Topkapı Sarayı'nda yaşanan hayatı kaleme aldı Sarayın 3 buçuk asra yakın ihtişamlı yaşamını "Osmanlı Sarayı'nda Hayat" isimli kitabında ele alan Ortaylı, eserinde saraya ait hiç yayınlanmamış fotoğraflara da yer verdi

SARAYI BİLEREK GEZİN
Ortaylı, "Sarayın Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'ndeki durumunu gösteren bu mühim fotoğraflarda Abdullah Biraderler ve Sebah-Joaillier'in imzaları var 1890 - 1910 yılları arasında çekilen bu tarihi fotoğraflar, İstanbul'daki ve sarayın zaman içindeki değişimi, sarayda süregelen hayatı, merasimleri, sergileri ve restorasyonları gözler önüne seriyor" dedi Sarayı boş gözlerle gezenlere her bir köşenin bir hikayesi olduğunu anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Ortaylı, "Özellikle talebelerin ziyaretlerinde bu saraydan daha fazla bilgiyle ayrılmasını arzu ediyorum" dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com