Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
chp, dost, düşman, hamas, israil, ses, ver

Ses ver CHP İsrail Dost Hamas Düşman mı?

Eski 01-05-2009   #1
VANDETTA

Ses ver CHP İsrail Dost Hamas Düşman mı?

Cumartesi gecesi saat 00:30 TRT-1 ekranlarında İsrail hükümet sözcüsü

Haberi sunan TRT spikeri gerçekten can alıcı sorular soruyor

‘Kadınları, çocukları, kundaktaki bebekleri öldürüyorsunuz Vicdanınız sızlamıyor mu? Bu bir vahşet değil mi?’

Hükümet sözcüsü gergin, ama bir o kadar da pişkin!

‘Bu operasyon Gazze halkına karşı değil Bizim onlara düşmanlığımız yok Onları bulundukları yeri terk etmeleri için uyarıyoruz

Nereye gidecek Gazzeliler?

Denize mi?

* * *

Dünya ayakta

Türkiye ayakta

İsrail vahşetine öfke yağıyor

İstanbul’da, Ankara’da, Erzurum’da, Konya’da, Kayseri’de, Urfa’da, Hakkari’de milyonlarca insan İsrail’i lanetliyor

Hepsinin yüreğine gönlüne sağlık

Dün Çağlayan’da yüzbinleri biraraya getiren Saadet Partisi’ne, Genel Başkan Numan Kurtulmuş’a ve Prof Dr Necmettin Erbakan’a ayrıca teşekkürler

* * *

Birileri ne kadar anlamsız ve boş gibi göstermeye çalışsa da, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bölge ülkelerine yaptığı ziyaretler çok önemli

Her şeyden önce Türkiye’nin nerede durduğunu ifade ediyor

İktidarlarını korumak için Gazze’ye, Filistin’e sağır kesilen rejimlerin göstermeye cesaret edemediği bir duruş bu

İşte Mısır

Hüsnü Mübarek biliyor ki Hamas ayakta kalırsa kendi koltuğu sallanacak

Bölgede bu korkuyu taşıyan sadece Mısır değil elbette

Mahmud Abbas üzerinden Filistin’i teslim olmaya çağıran herkes, kendi iktidarını korumaya çalışıyor

* * *

Aslında bu çizginin yabancısı değiliz

Bir önceki cumhurbaşkanı da aynı çizgiyi temsil ediyordu

Ahmet Necdet Sezer’in İsrail ve Filistin ziyaretlerini hatırlayalım Sezer, Filistin’de Mahmud Abbas’la görüşürken, Filistin halkının meşru temsilcisi Hamas’ı yok saymıştı Ziyaret öncesinde Hamas hükümetinden gelen görüşme talebi Sezer tarafından reddedilmişti

* * *

Şu günlerde olayların sıcaklığı yüzünden sesleri fazla çıkmasa da, Türkiye’de de benzeri bir durum var

Türkiye’nin bölgedeki tek müttefikinin İsrail olduğunu, Başbakan Erdoğan’ın İsrail’e gösterdiği tepkinin ‘fazla’ olduğunu ve bunun acısının bilmem hangi meselede bizden çıkarılacağını düşünenlerin telaşı da aynı

Gazze’deki vahşete cılız tepkiler vererek köşesinde bekleyen CHP mesela

Yorum ya da analiz değil

CHP’nin dış politikadaki önemli bir isminden bire bir aktarıyorum

‘Bu hükümet tüm dünyanın terörist kabul ettiği Hamas’la görüşerek, İsrail’le ilişkilerimizi bozdu

Bu sözler Onur Öymen’e ait

* * *

Yakın geçmişte AK Parti’nin Hamas’ı davet etmesi üzerine CHP’nin ve malum medyanın kopardığı kıyameti de unutmayalım

Oysa Hamas’la konuşmak önemliydi Filistin’de temsil derinliği olan bir hükümetin ayakta kalması için Türkiye’nin attığı bu adım hayati değer taşıyordu

Dünya bu fırsatı kaçırdı ya da gözardı etti Filistin’in kendi içinde demokratik bir tecrübe yaşamasına izin vermedi

‘Küresel CHP’ zihniyeti buna izin vermedi

Şimdi ‘Hamas İsrail’e füze atmasaydı, böyle olmazdı’ tezini kabullenip, İsrail’e karşı daha ölçülü tepki göstermemizi istiyorlar

Yaşanan vahşet karşısında tekrar soruyorum

Ses ver CHP

Nerede duruyorsun

İsrail dost, Hamas terörist mi?

* * *

Babasından koparılan Filistinli kızın haykırışını hatırlıyor musunuz?

Onun yürekleri yakan feryadını unutmadınız değil mi?

‘Her sabah çocuklarını öpen babalar! / Her sabah çocuklarını öpen babalar! / Çok şey mi istiyorum?

Utanın, utanın, utanın!

Babam demir parmaklıklar arkasında

Babamı istiyorum, babamı istiyorum!’

Nasuhi GÜNGÖR / Star
ngungor@stargazetecom

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Ses ver CHP İsrail Dost Hamas Düşman mı?

Eski 01-06-2009   #2
Ötenazi

Sevgili VANDETTA sana hiçbirşey göründüğü gibi değildir diyorumKörü körüne bu düşünceyi benimsemişsinBildiğim bir söz var tam hatırlayamasamda şöyleydi herhalde : " Bir insanın fikrini değiştirmek atomu parçalamaktan daha zordur" eğer bakış açında ufacık bir oynama olursa şahısları,kurumları suçlamaktan vazgeç Türkiye bu savaşta hiçbirşey değildirHiçbirşey olarak yer alamaz,var olamazEn azından bu hükümetten beklemiyorumFransızlar en azından savaşı kınadı :))))
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-06-2009   #3
GöKKuŞaĞı

TRT de İsrail sözcüsünün katıldığı programı bende izlemiştimGerçekten çok sinir bozucuydu Adam gayet rahat,onca insanı sanki onlar katletmemiş gibi hala kendi güvenliklerinden bahsediyorduFilistine düşman değiliz onlar bizim dostumuz gibi laf salatasıyla milletin gözünü boyamaya çalışıyorduSunucunun yerinde ben olsaydım heralde adama o anda çok kötü hakaretler ederdimKamera karşısına geçmiş hepimizin bildiği,gördüğü şeyleri inkar ediyorVe her lafının sözünde sürekli vurguladığı şey;'altını tekrar çiziyorum ki bizim Filistinle hiç bir sorunumuz yok'Be kardeşim sorun yoksa bu füzeler kime atılıyorÖlen insanlar Filistin halkı değil mi?Son olarak şunu belirtmek isterim ki düşmandan dost olmazİsrail'i savunanlar bunun farkına varsın artık

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-06-2009   #4
sudenaz

Alıntı:
Ötenazi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili VANDETTA sana hiçbirşey göründüğü gibi değildir diyorumKörü körüne bu düşünceyi benimsemişsinBildiğim bir söz var tam hatırlayamasamda şöyleydi herhalde : " Bir insanın fikrini değiştirmek atomu parçalamaktan daha zordur" eğer bakış açında ufacık bir oynama olursa şahısları,kurumları suçlamaktan vazgeç Türkiye bu savaşta hiçbirşey değildirHiçbirşey olarak yer alamaz,var olamazEn azından bu hükümetten beklemiyorumFransızlar en azından savaşı kınadı :))))

Arkadaşım seni tanımayan biri okusa valla bunları Fransız sanar heralde
Kınamayla elimize bişey geçiryorsa her saniye kınayalım icraat istiyoruz biz!!!
hükümeti karıştırma ayrıca bişeyleri sebep göstererek devlete darbe vurmakdan vazgeç!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-06-2009   #5
VANDETTA

Alıntı:
Mesele maddenin görünüş biçimi değildir azizim,bakmasını bilmektir,belli ki CHP'nin eleştirilmesini hazmedememiş,verdiğiniz alıntı sözle her nekadar CHP sessiz kalmış olsada İsrail denen teröristlere tepkisini kamuyoundan uzakta veriyor demeye getiriyorsunuz lafı,partizanlık böyle birşey olsa gerek
Kötü de olsa bir fikre sahip olmak başkalarının fikirleriyle yaşamaktan iyidir
Türkiye bu savaşta hiçbirşey değildir,çok mükemmel bir laf ettiniz sevgili ötenazi,orada ağzındaki emziğiyle birlikte katledilen bebek,vatanını taşla bile olsa savunmaya kalkışan gençlerin başlarından vurulması sizleri rahatsız etmiyorsa haklı olarak bu sözü eder ve tekrardan dersiniz ki Türkiye bu savaşta hiçbirşey değildir,bu da sizin görüş açınızı insanlığınızı kalbinizdeki merhamet duygusunun bir kanıtı olarak geçer bu sayfalara
Türkiye bu savaşın 1 numaralı sanığıdır,az biraz okuyup saçlarınıza şekil vermek haricinde zaman geçirip araştırmalar yapmış olsaydınız sizde görürdünüz ki İsrail denen hadsizlerin bir misyonu var ve bu misyon içerisinde Türkiye'nin güneydoğusu var,bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket edenler unutmasınlar ki,zaman içerisinde İsrail tankları bu güzelim ülkenin üzerine dönecektir,bizim tek istediğimiz buna fırsat vermeden İsrail ile olan tüm bağlantıların kesilmesidir
Diyeceksiniz ki ben İsrail'e iyi,yaptığı katliamlara yerinde mi dedim,demediniz ama Türkiye bu savaşın tarafı değildir derken lafınızın nereye gittiğini kestiremediniz,belki siz bir Türk olarak yine biz taraf değiliz dersiniz ama İsrail öyle demiyor,bizim derdimiz bunu anlatabilmek
Chp'ye olan bağlılığınız beni ilgilendirmez bugün burda CHP'yi eleştirirken geçmiş günlerde AKP'yi dahi bu konuda eleştirdiğimi bilmeniz gerekirdi,belli ki gözünüzden kaçmış tekrarlıyalım,Filistinlilerin üzerine bomba atan pilotlar Türkiye'de eğitiliyorken Erdoğanın konuşmaya dahi hakkı yokturNe dersiniz sizin kadar sabit fikirli ve partizancımıyım?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-06-2009   #6
Ötenazi

Siz olayda sağda veya solda,iyi veya kötü,soğuk veya sıcak nasıl tanımlarsanız bir tarafsınızBuna devam ediyorsunuz bence önemli olan olaya pencerenin dışından bakabilmekBu da tabiki İsrail haklı anlamına gelmiyor yanlış anlaşılmasın demek istediğim

"Kötü de olsa bir fikre sahip olmak başkalarının fikirleriyle yaşamaktan iyidir" herzaman kendi fikirlerime sahibim ama insanların görüşlerine de değer veririm"Fikirlerinize saygı duyuyorum ama katılmıyorum" diyerekten

Evet Türkiye bu savaçta hiçbirşey değildir olamaz demişim olabilir mi? Hala olamaz, olamayacaktaNe yapabilir ki? Eli kolu bağlı ha derseniz ki biraz cesaret e hadi buyursunlar görelimOlay Filistin yanlısı olmakla çözülseydi herkez zaten Filistin'den yanaGaller'deki arkadaşım bile bunu savunuyor Biraz zeka gerektirir yapacağınız her hareket,konuşma,düşünce savunduğunuz politika sen sadece ülkendeki sesi bastırmak için, ne yanlısı olduğunu göstermek için pat diye atlarsan atladığınla kalırsın

"orada ağzındaki emziğiyle birlikte katledilen bebek,vatanını taşla bile olsa savunmaya kalkışan gençlerin başlarından vurulması sizleri rahatsız etmiyorsa haklı olarak bu sözü eder ve tekrardan dersiniz ki Türkiye bu savaşta hiçbirşey değildir,bu da sizin görüş açınızı insanlığınızı kalbinizdeki merhamet duygusunun bir kanıtı olarak geçer bu sayfalara" kullandığınız bu cümleler kim için ? :))) Eğer haklıysanız zaten bunlara gerek yok

Ayrıca bu millet geçmişinde özgürlük özgürlük diye inliyordu özgürler Osmanlı çok yüce bir devletti

"az biraz okuyup saçlarınıza şekil vermek haricinde zaman geçirip araştırmalar yapmış" yakıştıramadım çok boş :))) bunlar insanları küçültür efendim

Ben hiçbir partiyi,yada yönetimi savunmuyorum anarşistimDirek balıklama atlamışsınız ama lütfen o fikri kafanızdan silin rica ediyorum

Herkezin kafasında sabit fikirleri,oturmuş düşünceleri vardır ama birisi bana gelip mantıklı bir şekilde doğru düşüncemin yanlışlığını kanıtlarsa en temellerimden bile vazgeçebilirim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-07-2009   #7
VANDETTA

Olaya açıklık getirmek için durumu baştan alalım,zaten iki gündür nedenini anlamadığım birşeyden dolayı tam uykuya dalacakken göğsüme bir sıkıntı basıyor,kalp vuracak korkusuyla kalkıyorum o yüzden şimdi size uzunca bir cevap veremiyecem bu yüzden konuyu kısa tutma taraftarıyım,biz burada neyi tartışıyoruz ötenazi,vahşete sessiz kalıp Amerika gibi katliamı onaylayan CHP'yi mi,bu nu kendi açınızdan meşrulaştırmak için 'hiçbirşey göründüğü gibi değildir'' sözünüzü mü,ardından ben kimseyi savunmuyorum iddianızı mı,sizin suçlama dediğiniz,kişi yada kurumların hatalı olduğunu düşündüğümüz noktalarını belirten düşüncelerimizi belirtmememiz gerektiğini mi,yoksa Türkiye'nin aslına yakışır şekilde haksızlığa tahammülsüzlüğünün boş olduğunu mu,Tayyip konusunda ortak düşüncemizi mi,ya da 'ayrıca bu millet geçmişinde özgürlük özgürlük diye inliyordu özgürler' sözünüzün hakediyorlar öyleyse Filistin halkı katledilsin yorumunuzu mu,yada anarşit olmanın faydalarını mı?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-07-2009   #8
Ötenazi

Öncelikle asıl konumuz
"Ses ver CHP İsrail Dost Hamas Düşman mı?"

bu başlık altındaydı fakat olayın özüne indikçe diğer problemleride konuya kattınız, ben sadece size kafanızdaki chp oluşumunu yeniden gözden geçirmenizi istedimKonuyu tamamıyla saptıran sizsiniz mesajınıza bakın İlk postumda son cümlede hükümetide eleştirdim evet ama asıl konu açık değil mi ? Anarşist olduğumu belirtmemde sanki chp yanlısıymışım gibi olduğumu öne sürerek attığınız mesajdır Bu arada hiç kimseyi savunmamak kişi ve kurumlara bilmeden yapılan sözlü saldırılara karşı gelmeyeceğim değildir Bu ister başka bir kurum, kuruluş olsun fark etmezİsterseniz bu konuyu özel mesajla konuşalım ben kimseyi etkilemek amacında değilim burda "yanlış anlaşılmak insanları karalamak,bilmeden konuşmak istemem"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-07-2009   #9
VANDETTA

Alıntı:
Öncelikle asıl konumuz
"Ses ver CHP İsrail Dost Hamas Düşman mı?"

bu başlık altındaydı fakat olayın özüne indikçe diğer problemleride konuya kattınız, ben sadece size kafanızdaki chp oluşumunu yeniden gözden geçirmenizi istedimKonuyu tamamıyla saptıran sizsiniz mesajınıza bakın İlk postumda son cümlede hükümetide eleştirdim evet ama asıl konu açık değil mi ? Anarşist olduğumu belirtmemde sanki chp yanlısıymışım gibi olduğumu öne sürerek attığınız mesajdır Bu arada hiç kimseyi savunmamak kişi ve kurumlara bilmeden yapılan sözlü saldırılara karşı gelmeyeceğim değildir Bu ister başka bir kurum, kuruluş olsun fark etmezİsterseniz bu konuyu özel mesajla konuşalım ben kimseyi etkilemek amacında değilim burda "yanlış anlaşılmak insanları karalamak,bilmeden konuşmak istemem"
Bilmediklerimizi bize öğretmek sizin insanlık vazifenizdir,rica etsem CHP hakkın da bilmediklerimizi bize bildirirmisiniz?CHP hakkında yanlış izlenimler edindiğimi iddia ettiğinize göre CHP hakkında baya bir bilginiz var bu yüzden bizi bilgilendirirseniz sevinirim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #10
sudenaz

Mehmet'in CHP bilgilerine kaldıysan vah haline abi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #11
VANDETTA

Alıntı:
sudenaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mehmet'in CHP bilgilerine kaldıysan vah haline abi
Anlatacak ki öğrenecez sudenaz kardeşim eminim para üzerinden Atatürk resimlerini kaldırma gerekçelerinin haklılığınıda öğrenmiş olacaz,arkadaş yok galiba gelince öğreniriz,hem ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #12
sudenaz

Salı günü sabah 7 den itibaren bütün arkadaşlar bu konuya yorum yazıyor olucaz senide bekleriz
bakalım Ötenazi ne fırtınalar estircek yine(bu laflarım için ayrıca benimle akvga etceği kesinde gerisini bilmiyorum)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com