Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
o kendi kaderini kendi yazmış oldu

&Quot;O Kendi Kaderini Kendi Yazmış Oldu&Quot;

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;O Kendi Kaderini Kendi Yazmış Oldu&Quot;

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin 1960 Mart'ında ağır hasta vaziyette Urfa'ya gelmesi üzerine bunu haber alan İçişleri Bakanlığı'nın derhal Üstad'ı geri gönderme emri çıkardığını Halkın yoğun baskısı üzerine Urfa valisinin "Efe Nedim Said Nursi çok hasta ve müsaid bir araba da yok " demesine karşılık İçişleri Bakanı Namık Gedik'in:
"Çöp arabasıyla da olsa göndereceksiniz!" talimatını verdiğini ve bunu öğrenen Bediüzzaman Hazretleri'nin ibretli bir şekilde:
"O kendi kaderini kendi yazmış oldu" dediğini ve çok kısa bir zaman sonra İçişleri Bakanı Namık Gedik' in Genelkurmay binasından kendini atarak intihar edip cesedinin de çöp arabasıyla taşındığını (113) Biliyor muydunuz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com