Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alışveriş, indirimde, rehberi

İndirimde Alışveriş Rehberi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İndirimde Alışveriş Rehberi

••İndirimde Alışveriş Rehberi••
Yeni sezon açıldı ama yakında hemen her mağaza ara sezon indirimine girecek Şimdiden indirimde alacaklarınızı belirleyin ve kârlı alışveriş için ilk adımınızı atmış olun Zamanı geldiğinde de aşağıdekileri uygulayın

Öncelikle alışverişe çıkarken rahat çıkarıp giyebileceğiniz türde kıyafetler tercih edin Hatta askılı bir tişört ve bir tayt giyin, belki boş soyunma odası bulamazsınız ve kıyafetleri olduğunuz yerde denemek zorunda kalabilirsiniz En önemli ayrıntı ise asla çantanız ağır olmasın

İndirim başlamadan dergilerden veya favori mağazalarınızdan en beğendiğiniz kıyafetleri not alın Böylelikle ucuzluğun ilk zamanlarında, hiçbir şey tükenmeden istediklerinizi en iyi fiyata almış olursunuz

Ucuzluğu başkalarından önce öğrenmek için mağazadaki satış danışmanı bir arkadaşı gözünüze kestirin Onunla samimi olun, ismini öğrenin, sizin isminizi öğrenmesini de sağlayın Böylelikle ucuzluktan ve diğer bütün gelişmelerden ilk sizin haberiniz olur

Ucuzluk döneminde o gün ihtiyacınız olmayan kıyafetleri de alabilirsiniz Çünkü fiyatı inmiştir ve sizin o gün o kıyafete ihtiyacınız yoktur ama mutlaka bir gün olacaktır İşte bu da iyi bir alışverişçinin kazancıdır

Bir parçayı almadan önce kendinize tek bir soru sorun; "Ben buna, ucuzluktan önceki fiyatı verir miydim?" Eğer içinizdeki ses 'evet'se, onu yarı fiyata almak çok daha keyifli olacaktır

Tam bedeninize oturan kıyafetleri alın, ucuzlukta bile! Yani asla 'Nasıl olsa zayıflayacağım, bunu alayım' demeyin Bu parayı çöpe atmaktan başka bir şey değildir

Normal zamanda alışveriş, kendinizi iyi hissetmek ya da moralinizi düzeltmek için yaptığınız bir aktivite olabilir Ama ucuzluktan alışveriş; zaman, emek ve itina gerektirir Kendinizi hem iyi hem de akıllı ve kârlı hissedersiniz

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com