Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ne meşhur silahtı aşk, zeybek, özgür

&Quot;Ne Meşhur Silahtı Aşk&Quot; Özgür Zeybek

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Ne Meşhur Silahtı Aşk&Quot; Özgür Zeybek

Özgür ZEYBEK tarafından yazılan "Ne meşhur silahtı aşk" bir şiir kitabı olmanın ötesinde okura belirgin bir yaşam biçimi de sunuyor Özgür ZEYBEK şiiri, bireyin kendiyle hesaplaşmasını konu aldığı kadar bireyin toplumla hesaplaşmasının da izlerini taşıyor Bireyin karşı karşıya kaldığı toplumsal gerçekliğin şiire yanısmasını ifade ederken, aşk teması ön planda

Bunun nedenini ise şöyle açıklıyor; "Şair şiirine konu ettiği herşeyi salt kendi duygu ve düşünceleriyle değil yaşadığı toplumun duygu ve düşünceleriyle değerlendirir Dolayısıyla okuruda ortak bir payda da buluşturmak gerekir Bireyin karşısındaki en büyük toplumsal gerçek AŞK'tır Bundan daha iyi ve daha büyük bir ortak payda düşünülemez Elbette şiiri yazan ve her okuyan için farklı anlamlar ifade etmelidir Fakat aynı zamanda şairin derdi de okurda karşılığını bulmalıdır Aşk herkezce farklı algılanır ve herkezce ortak bir yanıda vardır Benim şiirim bütün bir insan yaşamını aşk ortak paydasında birleştirebiliyor ve ifade edebiliyorsa, ayrıca derdim anlaşılıyorsa ne mutlu bana"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com