2006 Yılı Haber Arşivi

Eski 06-28-2006   #1
[KAPLAN]

2006 Yılı Haber Arşivi

2006 Yılı Haber Arşivi

Alıntı Yaparak Cevapla

Danıştay saldırısına 2 gözaltı daha

Eski 06-28-2006   #2
[KAPLAN]

Danıştay saldırısına 2 gözaltı daha

ANKARA - Alparslan Arslan’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hamza Keleş Başkanlığındaki savcılara önceki gün ek ifade vermesinin ardından İstanbul’da 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi
Alıntı Yaparak Cevapla

Benzinin fiyatı 3 YTL’yi aştı

Eski 06-28-2006   #3
[KAPLAN]

Benzinin fiyatı 3 YTL’yi aştı

Benzine yapılan zam pompa fiyatlarına 10 kuruş olarak yansıdı Benzin fiyatı 3 YTL’yi de aşarak yeni bir rekor kırdı Yılbaşından bu yana fiyatlardaki artış yüzde 183’ü buldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Gül: Kıbrıs şantajlarla çözülemez

Eski 06-28-2006   #4
[KAPLAN]

Gül: Kıbrıs şantajlarla çözülemez

Sonbaharda Yunanistan’ı ziyaret edeceğini açıklayan Dışişleri Bakanı Gül, Kıbrıs sorununun karşılıklı şantajlarla çözülemeyeceğini söyledi
MOSKOVA - Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Paris Paktı Girişimi’nin Afganistan’dan kaynaklanan uyuşturucu kaçakçılığının engellenmesi ile ilgili konferans için geldiği Moskova’da, Yunan meslektaşı Dora Bakoyanni ile ayaküstü görüştü

Alıntı Yaparak Cevapla

Hizbullah üyesi bir kişi yakalandı

Eski 06-30-2006   #5
[KAPLAN]

Hizbullah üyesi bir kişi yakalandı

NEVŞEHİR - Hizbullah terör örgütü üyesi Mahmut Tunç adlı bir kişinin çalışmak için kente geldiği ihbarına alan Nevşehir polisi, bu kişinin çalıştığı Belediye Kültür Merkezi inşaatına operasyon düzenledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Su deposundan 200 ton çamur çıktı

Eski 07-01-2006   #6
[KAPLAN]

Su deposundan 200 ton çamur çıktı

Muş’ta şehir merkezine su sağlayan ana depolar 30 yıl sonra ilk kez temizlendi Depolardan çeşitli atık malzemelerin yanı sıra 200 ton çamur çıktı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-03-2006   #7
akrep

ya rezillik bu arkadaşlar
içtiğimiz suların hali işte
sölenecek bişe yok
herşey ortada

Alıntı Yaparak Cevapla

Kamu işçisine yüzde 4.5 zam

Eski 07-04-2006   #8
[KAPLAN]

Kamu işçisine yüzde 4.5 zam

Türkiye İstatistik Kurumu, dün 6 aylık enflasyonu yüzde 488 olarak açıkladı Bu durumda, 1 Ocak 2005 yürürlüklü toplu iş sözleşmesi kapsamındaki kamu işçilerinin ücretleri, 1 Temmuz 2006 tarihinden geçerli olmak üzere 6 aylık enflasyon oranıyla yüzde 3’lük arasındaki fark olan 188’in yaklaşık yüzde 80’ini oluşturan 15 oranında daha artırılacak Böylece kamu işçilerine verilen toplam zam,yaklaşık yüzde 45’i bulacak

Zammın ardından kamu kesiminde brüt bin YTL düzeyindeki işçi ücretleri yaklaşık bin 45 YTL, brüt bin 250 YTL olan ücretler yaklaşık bin 306 YTL 25 YKr, bin 500 YTL olan ücretler ise yaklaşık bin 567 YTL50 YKr’ye çıkacak

Yürürlük tarihi 1 Mart 2005 olan toplu iş sözleşmesi kapsamındaki kamu işçilerinin ücretlerine ise 1 Eylül 2006’dan geçerli olmak üzere yüzde 3 oranında zam yapılacak Bu tarihten önceki 6 aylık enflasyonunyüzde 3’ü geçmesi durumunda, geçen kısmın yüzde 80’i yine zam olarak ücretlere yansıtılacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Pkk'ya yardım etmekle suçlanıyor

Eski 07-04-2006   #9
[KAPLAN]

Pkk'ya yardım etmekle suçlanıyor

İddianamede, Osman Baydemir’in, terör örgütü PKK’nın üyesi olan ve silahlı çatışma sonucu öldürülen kişileri “Acımız 14 idi” diyerek sahiplendiği belirtildi Terör örgütü üyeliği suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen Baydemir’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak

Demokratik Toplum Parti’li Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan hakkında da aynı suçlamayla dava açılmıştı

Alıntı Yaparak Cevapla

OKS sonuçları 10 temmuzda

Eski 07-07-2006   #10
[KAPLAN]

OKS sonuçları 10 temmuzda

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, sınav sonuçları 10 Temmuz Pazartesi günü, bakanlığın internet adresinden duyurulacak Adaylar, 11-21 Temmuz tarihleri arasında yine internet üzerinden tercihlerini yapacak Yerleştirme, adayların puanları ve tercihleri dikkate alınarak, kontenjanlara göre yapılacak Tercih sonuçları da 28 Temmuz’da açıklanacak Boş kalan kontenjanlar için 7-13 Ağustos 2006 tarihleri arasında ikinci kez tercih başvuruları kabul edilecek İkinci yerleştirmenin sonuçları ise 20 Ağustos’ta duyurulacak
Alıntı Yaparak Cevapla

Elif Şafak’a soruşturma açılıyor

Eski 07-07-2006   #11
[KAPLAN]

Elif Şafak’a soruşturma açılıyor

İSTANBUL - Elif Şafak hakkında aynı konuda daha önce yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturma gerek görülmediği için durdurulmuştu Ancak avukat Kemal Kerinçsiz’in başvurusu üzerine, kitaptaki bazı ifadelerin mahkeme tarafından incelenmesi gerektiği görüşüyle yeniden soruşturma başlatılmasına karar verildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Saklıkent'i sel vurdu, turist fotoğrafçısı dehşeti görüntüledi

Eski 07-07-2006   #12
[KAPLAN]

Saklıkent'i sel vurdu, turist fotoğrafçısı dehşeti görüntüledi

MUCİZE KURTULUŞ

Kanyon içersinde bir anda selle burun buruna kalan bir aile büyük tehlike atlattı Almanya’dan geldikleri öğrenilen 40 yaşındaki Adnan Karabaş ile çocukları 17 yaşındaki Kerimcan, 15 yaşındaki Kaan ve 13 yaşındaki Feyza, su taşkınına kapılarak kanyon içinde yaklaşık 1,5 kilometre sürüklendi Çevredeki işletmeciler Mutlu, Nurettin ve Adem Ulutaş kardeşlerin attığı halatları tutan Karabaş Ailesi, ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgide gidip geldi Ulutaş kardeşlerin halatları çekerek kurtardığı gurbetçi aile, ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı
Hastanede yaralılardan Adnan Karabaş’ın çok fazla kum yuttuğu tespit edildi ve midesi temizlendi Şok içindeki Feyza, Kaan ve Kerimcan Karabaş kardeşler, “Korkunç olay yaşadık Şok içindeyiz'' dedi Karabaş Ailesi'nin sürüklenme sırasında vucutların kesik ve ezilmeler oluştuğu bildirildi
Saklıkent’te sel yüzünden perişan olan tatilciler uzun süre kurtarma çalışmasıyla kanyondaki yakınlarını bekledi Daha sonra mahsur kalan 10 kişi, selin etkisi azalınca kayalıklardan indirildi

DOKTOR, DEHŞETİ ANLATTI

FETHİYE'nin dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu'nda aşırı yağış sonucu gelen sele 4 çocuğuyla birlikte kapılan gurbetçi doktor Adnan Can Karabaş, kayalara tutunarak yarım saat boyunca yaşam mücadelesi verdiklerini belirterek, o anı artık hatırlamak bile istemediklerini söyledi Karabaş ve eşi Hatice Karabaş, kendilerine yardım edenlere teşekkür etti
Fethiye- Antalya sınırındaki Saklıkent Kanyonu'nda dün yağış sonucu sel felaketi yaşandı Yayla Akdağlar, Palamut ve Sütleğen köylerine yağan aşırı yağmur yüzünden oluşan sel, saat 1645'de Saklıkent Kanyonu'nun Karaçay Deresi'ni yaklaşık 2 metre yükseltti Kanyonda gezen onlarca kişi bir anda kaçışmaya başlarken, kayalıkların üzerine çıkan 10 kişi mahsur kaldı Sel suları, Saklıkent Kanyonu çıkışındaki işletmelerin geçiş köprülerini yıkarken, su üzerindeki köşkleri de alıp götürdü
Almanya'dan ailesiyle birlikte tatil için Fethiye'ye gelen Adnan Can Karabaş ve 4 çocuğu, selin ortasında kaldı Vatandaşların ve kanyondaki bir tesisin işletmeciliğini yapan Mutlu, Nurettin ve Adem Ulutaş kardeşlerin attığı halatlarla çekilerek kurtarılan gurbetçi aile, ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı Çok fazla çamurlu su yuttuğu belirlenen Baba Karabaş'ın midesi yıkanırken, şoka giren çocuklarının fiziksel olarak sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi

DEHŞETİ YAŞADIK

Bugün kaldıkları otelde DHA muhabiri ile görüşen Karabaş ailesi, yaşadıkları dehşet dolu anları unutmak istediklerini belirtti Yeterince bilgilendirilmediklerini kaydeden Adnan Can Karabaş, “Sel uyarısı yapıldı, ama gitmeyin denmedi Kırmızı bir şerit çekilse kanyonda ilerlemezdik'' dedi Rafting yapma fikriyle kanyona girdiklerini, ancak daha sonra tehlikeli olduğuna karar vererek vazgeçtiklerini belirten Karabaş, “Ama daha da dehşet bir durumla karşılaştık'' dedi Diyetisyen eşi Hatice Karabaş'ın kanyonun girişinde bir restoranda oturup dinlendiğini kaydeden Karabaş, şunları söyledi:
“4 çocuğumla kanyonu tanımak istedik 300 metre kadar ilerledik Önce çok büyük bir sessizlik oldu Çok kısa süreli acayip bir uğultu oldu Koyu dalgalar gözümüzün önünde belirdi O anda kısa sürede karar vermek zorundaydık Çocuklarım Kerimcan, Kadir, Kaan ve Beyza ile bir kaya boşluğuna kendimizi attık O anda dalgaların arasında kaldık Su yükseldi, ‘Tutunduğunuz yeri bırakmayın’ diye çocuklarıma bağırdım Yaklaşık yarım saat kayaya tutunduk Sular daha da yükseliyordu Bir anda suyun beni döndürdüğünü ve sirkülasyonun içinde olduğumu fark ettim Ancak gücüm kalmadı Kaan birden bana yapıştı, onunla dalgaların arasında yüzdüğümüzü hatırlıyorum Önce oğlum yanımdaydı, sonra kayboldu Kanyondan çıkmışım, bana el uzatıldığını gördüm, yardım edenleri hatırlıyorum Onlara işaretle teşekkür ediyordum, beni ambulansa taşıdıklarını hatırlıyorum Kaan, Kerimcan ve Beyza benim ardımdan kurtulmuşlar Kadir, kayanın üzerinde beklemiş, sular azalınca onu da kurtarmışlar Şimdi şoku atmaya çalışıyoruz Çocuklarımın psikolojik durumu çok kötü Bize çok yardım eden oldu, onlara teşekkür ediyorum Çok yürekli insanlarımız var'' Eşi ve çocukları kanyon içinde can pazarı yaşarken, kanyon dışında merak ve üzüntüden fenalık geçiren diyetisyen Hatice Karabaş ise gözyaşları içinde, “Bir anda eşim ve çocuklarımın yok olduğunu düşündüm Dehşet içinde kaldım Şu anda gayet iyiler Bizlere yardım edenlere teşekkür ederim'' dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Rahşan Ecevit'ten tartışmalı sözler

Eski 07-07-2006   #13
[KAPLAN]

Rahşan Ecevit'ten tartışmalı sözler

Rahşan Ecevit, "Türkiye işgal altında Trakya'yı Yunanlar, GAP'ı Yahudiler, Ani etrafını İngilizler alıyor" dedi

ANKARA Milliyet

DSP'nin kurucu genel başkanı Rahşan Ecevit, yabancıların gizli toprak alımları nedeniyle "Türkiye'nin işgal altında olduğuna" ilişkin yeni iddialar ortaya attı
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, dün "İçime Bir Kurt Düştü" başlıklı yazısında, Ecevit'le yaptığı görüşmeyi anlattı Özkök'ün yazısına göre Ecevit, "Belge yok ama bilgiler güvenilir" diyerek şunları dile getirdi:
Bütün Trakya'yı Yunanlar satın aldı Yunanistan Ege adalarını silahlandırmıştı Şimdi bu adaların karşısındaki bütün sahilleri Yunanlar satın alıyor Biz adalar silahsızlansın derken topraklarımız elden gidiyor
GAP'ı Yahudiler alıyor Bütün topraklar kapatıldı Şimdiki kadastro müdürü söylemiyor Ama bundan önceki gelip bize anlattı
Ani harabelerinin etrafını İngilizler satın alıyor Türklerle ortak şirket kuruyorlar Sonra Türkler hisselerini İngilizlere devrediyor Hükümet de onlara büyükelçilik statüsü veriyor Yarın oralarda savaşa girecek olsak ne yapacağız? Oraları İngiliz toprağı olmuş
Orta Anadolu'yu Türk Yahudileri İsrailli şirketler adına alıyor
Kuş Cenneti'nin etrafını da yabancılar almış Orası da elden gitmiş
Bankalarda cam vitrinlerin arkasında, müdürlerin bulunduğu bölmelerde hep kadınları görürdüm Kadın müdürler daha iyidir Ama son zamanlarda bakıyorum, hep erkekler var

Alıntı Yaparak Cevapla

Gül: Kıbrıs’tan asker çekilmeyecek

Eski 07-11-2006   #15
[KAPLAN]

Gül: Kıbrıs’tan asker çekilmeyecek

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, “Kıbrıs’tan asker çekme ya da Maraş’ın iadesi gibi konuların” söz konusu olmadığını belirtti

TAHRAN - Irak’a komşu ülkeler dışişleri bakanları toplantısı için gittiği Tahran’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’la Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos’un dün yaptığı görüşmenin ardından, Kıbrıs’tan Türk askerlerinin çekilmesi ve Maraş’ın iade edilmesiyle ilgili basında çıkan haberleri yalanladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com