Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2005, dün, gece, gördüm, rüya

Dün Gece Bir Rüya Gördüm (2005)

Eski 10-22-2006   #1
bessraa

Dün Gece Bir Rüya Gördüm (2005)

Dün Gece Bir Rüya Gördüm
Yönetmen Ulaş Ak
Senaryo Ulaş Ak
Oyuncular Emre Kınay, Pelin Batu, Arzu Yanardağ, Yıldırım Bayazıt, Yeşim Gül Akşar
Filmin Türü Drama
Orijinal Adı Dün Gece Bir Rüya Gördüm
Yapımcı Firma Travma Film
Yapım Yılı 2005
Yapım Ülkesi Türkiye
Orijinal Dili Türkçe
Dağıtıcı Firma Özen Film
Vizyon Tarihi 14022006

Filmin Konusu

Şairlerin aşkla yoğrulmuş dizeleri, yüreğimizi titreten aşk şarkıları ve çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz bütün masallar, aşkın büyülü dünyasını, birbirini karşılıksız seven ve sevdası uğruna her türlü fedakarlığı göze alabilen insanların aşklarıyla anlatır

Belki de bir aşkı ölümsüz kılan, hayatta göze alınamayacak şeylerin, aşk uğruna göze alınabilmiş olmasındandır

Yapımcılığını Travma Film’in gerçekleştirdiği ve işletmesini Özen Film'in üstlendiği “Dün Gece Bir Rüya Gördüm” adlı romantik-dram türündeki yeni Türk filmi, Türk sinema seyircisine tutku, fedakarlık ve aşk duygularıyla yoğrulmuş bir sinema şöleni vaad ediyor

Aynı zamanda filmin senaryosunu da yazan yönetmen Ulaş AK'ın, ilk filmi olan “Dün Gece Bir Rüya Gördüm”de Emre Kınay, Pelin Batu, Fikret Hakan, Arzu Yanardağ, Yıldırım Bayazıt, Yeşim Gül Akşar, Mustafa Turan ve Mustafa Uzunyılmaz gibi oyuncuların yanında, Nebahat Çehre, Serap Ezgü ve İstami Betil gibi sürpriz isimler konuk oyuncu olarak yer alıyor

Türk sinemasının yoğunlukla komedi tarzı filmlerle çıkış aradığı bir dönemde, aslında Türk Sineması’nın kendini var ettiği tarz olan aşk filmi türüyle seyirciyi buluşturan Travma Film, aşk filmleri serisine devam edecek Serinin ilk filmi olan “DÜN GECE BİR RÜYA GÖRDÜM”de uyuşturucu bağımlısı bir kız olan Lale (Pelin Batu) ile, küçük bir kasabadan gelip, İstanbul’da bilgisayar mühendisi olmuş, idealist ve kendince oluşturduğu katı doğrularla yaşayan Deniz (Emre Kınay) arasındaki aşk hikayesi anlatılıyor

Lale’nin haberi olmadan, O'na karşı tutkulu bir aşk yaşayan Deniz, günün birinde hiç beklemediği bir şekilde kendini Lale’nin evinde ve Lale’nin yanı başında bulur Bir sabah gözlerini açtığında, uzun zamandır sevdiği kızın evinde olduğunu gören genç adam, yaşadığı şeyin bir rüya olduğunu düşünmektedir

Aşk, insana, her şeye rağmen, hayata yeniden başlayabilme gücü armağan eder “Dün Gece Bir Rüya Gördüm”ün aşk hikayesi de sevgililer haftasında sinema seyircisine bunu hatırlatmayı amaçlıyor

TaPaRsAn TePiLiRsİn , TePeRsEn TaPıLıRsIn
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com