Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fikralari, temel

Temel Fikralari........

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Temel Fikralari........

PİLOT

Temel ile Cemal pilot olmaya karar vermişler Bu amaçla kursu bitirip diplomalarını almışlar Ve ilk seferlerini yapmak üzere uçakla havalanmışlar İnişe geçecekleri sırada Temel, Cemal'e dönüp:

- Simdi kuleden haber geldi Bu hava limanının pisti oldukça kısaymış Bu yüzden tekerlekler yere değer değmez, frenlere sonuna kadar asil ki, pistin dışına çıkmayalım, demiş Az sonra inişe geçmişler Tekerlekler yere değer değmez, Cemal frenlere asılmış Uçak kil payı pistten çıkmadan durmuş Temel alnında ki terleri silerken Cemal'e dönüp :
- Bu ne biçim pist? 50 metrelik yerde uçak durur mu? Cemal başını iki yana sallayıp cevaplamış:

- Haklisin Temel Bir de su yanlara baksana Eni de en az 10 kmvar

Temel Mars'a Gider

Temel'i bir arastirma için Mars' a göndermisler Orada 10 yil kaldiktan sonra uzay mekigi alana indiginde medya ordusunu karsisinda bulmus Temel'e sormuslar:
- Mars'ta hayat var mi Temel bey?
- Hiç hayat yok!!! Bunu duyan medya, baska soru sormadan çekip gitmisler Temel eve geldiginde 16 yasinda olan oglu sormus:
- Babacugum Mars' ta hayat yok mu gerçekten?
- Yok evladum Gece 11 dedun mu bütün tükkanlar kapanii!!!

TEMEL

Temel çok içiyormuş Bu kadar cok içme de seni ustabaşı yapalım,
demişler
-Valla pen içince mühendiz olayirum, demiş

TEMEL BOGAZDA

Temel bogazda tekneyle turist gezdiriyo, bi gun bi amerikaliyi aliyor basliyolar gezmeye turist falanca sarayi goruyor
- "Bu ne kadar zamanda yapilmis diyor" Temelde: "5 yilda diye cevap veriyor " herif:
- "Yazik bizde olsa 1 yil " biraz sonra filan camiyi goruyo
- "Bu nekadar zamanda yapilmis" diye soruyor Temelde
- " 2 yil" diye cevap veriyor turist:
- " Yazik be bizde olsa 3 ayda biterdi" diyor Temel uyuz oluyo duruma biraz sonra bi tarihi yapi daha goruyolargene soruyor turist Temel2 ay diyor, adam gene yazik be bizde olsa 1 haftada biter, diyor Temel iyice killaniyor, tam o sirada bogaz koprusunun altina geliyor adam yukariyi gostererek bu kopru ne kadar zamanda yapildi diyor Temel saskin saskin bakislarla kafayi kaldirip
- "hangisi ? bu mu? bilmem, bu dun burda yoktu daa"

Fidye

Dursun fena halde sıkıntıya düşmüştü Bir çocuk kaçırıp fidye istemeye karar verdi Doğru, Yıldız Parkı'na gitti Orada kendi kendine oynayan bir çocukla ahbap oldu Trilyoner Temel'in oğlu olduğunu ögrenince, planını yaptı Çocuğu hemen bir kalın çınar ağacının arkasına çekti Cebinden çıkardığı kağıda fidye notunu yazdı:

"Temel Bey, Oğlunu kaçırdım Yarın sabah yedide, Yıldız parkındaki büyük çınar ağacının içindeki kavuğa, sarı bir çanta içinde 10 bin dolar bırakDursun!"

Notu çocuğun iç cebine itina ile yerleştirdi ve "Şimdi doğru eve git, baban bu notu okusun" dedi

Ertesi sabah yedi buçukta parka gittiğinde, çınarın kovuğunda sarı bir çanta içinde 10 bin doları buldu Yanında bir de not vardı:

"İste paran Ama gene de bir Karadenizli'nin kendi hemşerisine bunu yapabileceğine inanamıyorum Temel"

Oruç

Dursun Temel'e sormuş

- Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun?

Temal - 100 tane demiş

Dursun - Hadi oradan yesen yesen 1 tane yersin geriye kalan 99 hamsiyi oruçsuz yersin demiş Bu espri Temel'in çok hoşuna gitmiş Yolda Cemal'i görmüş ve hemen sormuş

- Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun ?

Cemal - 50 demiş

-Ha uşağum 100 deseydun sana müthiş bir espiri yapacaktum demiş

Piyano

Temel Laz olduğu için kendinden nefret ediyormuş Amerikaya gitmiş ve birçok ameliyattan sonra burnunu düzelttirmiş, iyi şekilde İngilizce öğrenmiş ve meşhur bir piyanist olmuş Birgün büyük bir topluluğa konser verdikten sonra seyircileri selamlarken ön taraftan bir ses duymuş:

-Helal sana hemşerum, çok iyi çalayusun da!

Temel: - Benim Laz olduğumu nereden anladın yahu Halbuki Lazlara benzememek için bir sürü ameliyat oldum

- Nasıl anlamayayım, demiş adam Bütün piyanistler otururken sandalyeyi kendilerine çekerler, sen ise sandalyeye oturup piyanoyu kendine çekeyusun

Tahlil

Temel hastaneye gitmektedir Girişte birinin agladığını görür

Yaklaşır ve sorar: "Hayrola hemşerim! Neden ağlıyorsun?"

Adam: "Kan tahlili yaptırmaya geldim Parmağımı kestiler" der

Bu sefer Temel daha şiddetli bir şekilde ağlamaya başlar Bu sefer susan adam Temel'e sorar:

"Hayırdır hemşerim Sen niye ağlamaya başladın?"

Temel: " Ben" der, "İdrar tahlili yaptırmaya geldim"

Avcı Temel

Dört kişilik avcı grubu, tecrübeli avcı Temel'in önderliğinde ormanda ilerlemektedirler Karşılarına küçük bir delik çıkar Temel yatın yere tavşan deliği! Bütün avcılar yere yatarlar Gerçekten bir müddet sonra delikten tavşan çıkar Avcılar hemen Vururlar

Tekrara yürümeye başlarlar Bir süre sonra büyük bir delik çıkar karşılarına Temel: "Yatın yere, tilki deliği!" Yatarlar Biraz sonra tilki çıkar onu da vururlar Tekrar düşerler

Bu defa daha büyük bir delik çıkar Temel:" Yatın yere ayı ini", Yere yatarlar ve çıkan ayıyı vururlar İyice keyiflenen avcılar yürümeye devam ederler Kısa bir zaman sonra kocaman bir deliğin başında dururlar Acemiler hep birden Temel'e bakaralar Temel:"Uşaklar ne çıkacağunu bilmeyrum Ama yatın ne çıkarsa bahtumuza!" Ertesi gün gazetelerde:

Dört avcı tren altında can verdi

Alkol Kontrolü

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış Karşıdan gelen Temel ile Fadime’yi gören komiser hemen arabayı durdurmuş İkisini de emniyetkemeri takılmış görünce,

- Ya beyefendi bu gün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 milyon ödül veriyoruz der "Ama merak ettik bu parayla ne yapacaksınız Temel sevinçle

- "Ne yapacağım hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum der Komiser şaşkın şaşkın

- "Ne ehliyetiniz yok mu der, Fadime olayı toparlamak için, kusura bakmayın memur bey temel içince ne dediğini bilmez” der Komiser daha da şaşkınlıkla

- "Ne bir de içkili misiniz diye haykırır Arkadan yaşlı adam öne atılır ve

- "Ben demiş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdruste koşa koşa gelerek

- "Ne oldi geçtuk mi sınırı"der

Pijama

Temel Dursun'a misafirliğe gitmiş Fakat bi zaman sonra bardaktan boşanırcasına yağmur yağmaya başlamış Dursun

- "Temel bu akşam gitme, çok yağmur yağıyor Burda kal yarın gidersinYoksa çok ıslanırsın" demiş Temel kabul etmiş Bir ara Temel ortalıktan kaybolmuş Sonra kapı çalmış Kapıyı açan Dursun Temel'i sırılsıklam karşısında görünce şaşkın bi halde sormuş:

- Ula Temel bu ne hal? Temel de

- "Haçan pijamalarımı almağa cittum" demiş

İşallah begenirsiniz)))

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com