Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
download, için, indir, iphone or ipod, maç, touch, ziphone

Ziphone 3.0 İndir Download Mac Os X Ve İphone/İpod Touch İçin

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ziphone 3.0 İndir Download Mac Os X Ve İphone/İpod Touch İçin

Zibri, GeoHot’un iPhone Unlock işlemini bir kez daha başarması ile harika bir iş yaparak ZiPhone isimli yazılımla neredeyse keyifsiz denebilecek basitlikte bir program yazdı Hem Mac, hem Windows için hazırlanmış bu program 25 versiyonu itibari ile telefonunuzun versiyonu 102, 111, 112 veya 113 olsun, Bootloader 39 ya da 46 olsun farketmeksizin iTunes ile yapacağınız 114 RESTORE (upgrade değil) sonrası Activate Jailbreak ve Unlock işlemerini sadece 4 dakikada tamamlıyor

Bugün elimde bulunan, 49 haftada üretilmiş, 112 OTB, 8GB, H/W BL Downgrade ile 46′dan 39′a düşürülmüş iPhone ile 114′e yükseltme işlemini tahminlerimin çok ötesinde sorunsuz bir şekilde hallettim
Bu işlem için gerekli dosyalar;

[*]NET Framework 20[*]iTunes 76[*]114 IPSW
Yönerge:

[*]Adım:

Bilgisayarınızda NET Framework 20 yoksa ya da emin değilseniz kurunAdım:

Telefonu 114′e RESTORE edecek olsak da, yani içine sonradan eklediğimiz yazılımlar o anda silinecek ve problem yaratmayacak olsa da temkini elden bırakmamak için öncelikle Installer vasıtası ile kurulmuş tüm programları (Installer dışında) telefondan kaldırdım iPhone’u iTunes ile son bir kez senkronize ettimAdım:

iTunes’ın şu andaki son versiyonunu indirdim (Version 7619) iTunes kurulurken bir hata verdi, ctrl+alt+del ile iTunes’u kuran programı kapatmak zorunda kaldım Bilgisayarı yeniden başlattım iTunes’ı açmak istediğimde şu hata ile karşılaştım;

Şuradan okuduğum yönergeye göre problem quicktime’dan kaynaklanıyordu ve quicktime’ı kaldırıp baştan kurmam gerekti

Adım:

iTunes’ı açın ve iPhone’unuzu 114′e RESTORE edin (upgrade değil) 114 dosyasını indirdiyseniz RESTORE düğmesine klavyenizden shift tuşunu basılı tutarak basın Karşınıza dosyayı seçeceğiniz pencere çıkacaktır Oradan 114′ün IPSW dosyasını seçin Adı tahminen iPhone1,1_114_4A102_Restore ipsw olacaktır İşleme başlayın iPhone’unuz 114′e yükseltilecektir Yükseltildikten sonra, telefonunuzun üzerinde iTunes logosu ve kablonun olduğu imajı göreceksiniz Altında da “Slide for emergency” yazacaktırAdım:

Bilgisayarınızı yeniden başlatın
Adım:

ZiPhone 25′u çalıştırmak için ZiPhoneGUIexe‘ye çift tıklayın ZiPhone’un içindeki dosyaları okursanız sorun giderme kısmında iTunes’u ve task manager’den iTunesHelperexe’yi kapatmanızı söyleyecektir Oysa ZiPhone 25′un ekranının üzerinde iTunes’un açık olduğundan emin olun yazdığını göreceksiniz Ben iTunes açık olarak unlock işlemini yaptım ve problem yaşamadım Karşınıza çıkan ZiPhone’un penceresinde, en üstte duran “Do it all!” seçeneğe tıklayın

Telefonunuzda bir yığın akan komutlar göreceksiniz Sabırlı olun kimi yerde bu yazılar birden bire duraksayacak kimi yerde devam edecek, iTunes arada RECOVERY modda telefon bulundu diyecek Hiç birine dokunmayın 4 dakika sonra, telefonunuz yeniden başladığında ekranında “SLIDE TO UNLOCK” yazısını göreceksiniz

[*]Adım: iTunes, size iki seçenek sunacak, bunlar telefonunuzun yedeklenmiş dosyasını geri yüklemek içindir Telefonunuza bu işlemden önce verdiğiniz isimi seçerseniz telefonunuzdaki bütün ayarlar geri yüklenecektir Herşeyi yeniden yapmak isterseniz diğer seçeneği seçebilirsiniz iTunes bir ara, iPhone ile ilgili bilgileri Apple’a yollamak ister misiniz gibi bir seçenek sunacaktır Hayır diyecek geçebilirsiniz
Hayırlı olsun Bir adet Activated, Jailbreaked, Unlocked 114 iPhone’unuz oldu

alıntıdır

ZiPhone 30 Download

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com