Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
idrar, kaçıyorum, yapmalıyım

İdrar Kaçıyorum Ne Yapmalıyım

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İdrar Kaçıyorum Ne Yapmalıyım

İdrar kaçıyorum ne yapmalıyım

50 yaşında bir kadınım Son dönemde sürekli idrara çıkmam gerekiyor, bazen kaçırdığım oluyor Bu durum beni çok rahatsız ediyor Ne yapmalıyım? KL/Ankara

İdrar kaçırma, özellikle ileri yaşlarda, menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda oldukça sık karşılaşılan bir sağlık problemidir Aşırı sıvı tüketimi, alkol, bazı ilaçlar ve mesane enfeksiyonları idrar kaçırmaya neden olabilir

GÜLERKEN OLUYORSA!
Ancak, şikayetiniz kapsamlı bir tedavi gerektiren daha ciddi bir probleme de işaret ediyor olabilir Bu nedenle, aşağıdaki sorulardan birine bile "Evet" yanıtı veriyorsanız bir uzmana danışın

Güldüğünüzde, öksürdüğünüzde veya hapşırdığınızda; yürürken veya egzersiz yaparken, ağır bir eşya kaldırırken, oturur ya da yatar durumda ayağa kalktığınızda idrar kaçırıyorsanız

ZOR YETİŞİYORSANIZ
Gün boyunca sık sık tuvalete gitmek zorunda iseniz

Bu sorunlar nedeniyle ped kullanmak zorunda kalıyorsanız

İdrar yapma hissi geldiğinde acele ettiğiniz halde tuvalete yetişemiyorsanız

Tuvalette hiçbir zaman idrarınızı tamamen boşaltamadığınız hissine kapılıyorsanız, vakit kaybetmeden bir uzmana başvurun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com