Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Arkadaşlık Hikayeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arkadaş, hikayesi, iki

İki Arkadaş Hikayesi

Eski 11-20-2008   #1
feraye

İki Arkadaş Hikayesi

Iki tane çok iyi arkadas varmis Bunlar üniversite yillarinda tanismislar Okul bitince biri memleketine yani mardine gitmis, digeri isi Istanbul'da kalmis

Istanbullu bir
Gün mardine gitmis arkadasini ziyaret etmek için Arkadasinin evinde kalirken binada bir kiz görmüs Arkadasina sormus ve o da onun komsunun kizi oldugunu söylemis Istanbullu geri dönmek zorunda kalmis Mardinli isi ayarlamis ve Istanbullu gelip o begendigi kizla evlenmis Bir zaman sonra Mardinlinin isleri bozulmus Tek çare, otobüse atlamis ve durumu çok iyi olan arkadasinin yanina gitmis Sirketin kapisindan girmis ve dogruca sekretere çikmis Adini vermis ve odaya girmek için hazirlanmis Sekreter onu engellemis ve patronun böyle birini tanimadigini söylemis Mardinli çikmis disari Battigina mi yansin, arkadasindan yedigi kaziga mi yansin, dolanip durmus

Yolda bir ihtiyar bunu durdurmus Ne derdinin oldugunu sormus Önce birsey söylememis ama sonra bütün olayi anlatmis Yasli adam, "Ben yasliyim ve miras birakacak hiç kimsem yok Senin istedigin parayi ben vereyim sana Ama borç olarak degil Sanki benim oglummussun gibi Zaten hiç oglum olmadi" demis Önce kabul etmemis mardinli, sonra israra dayanamamis Memleketine dönmüs Islerini düzeltmis ve ülkenin sayili zenginleri arasina katilmis
Bir gün bir davete katilmak için Istanbula geçmis Orada eski arkadasina rastlamis Ne kadar kaçinsalar da bir araya gelmek zorunda kalmislar Ve aralarinda söyle bir konusma geçmis:
-O gün zor durumdaydim Yanina geldim Ama beni taninamazliktan geldin Niye?
-O gün benden çiktiktan sonra yasli bir adama rastladin degil mi?
-Evet Sen nereden biliyorsun bunu?
-O benim babamdi Senin geldigini duyunca durdum düsündüm Eger sana borç verseydim Ömür boyu karsimda boynu bükük kalacaktin Bunun olmasini istemedim Bu yüzden hemen pesinden babami gönderdim Babamin sana verdigi para benim paramdi
-Himmm Senin karin var ya
-Evet
-Benim nisanlimdi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com