Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Müzik Tutkunları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
grup, mp3, röpörtaj

Grup Mp3 Röpörtaj

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Grup Mp3 Röpörtaj

Grup Mp3

2008 yılı türk müzik dünyasına hepsi birbirinden genç isimler katıldı Bunlardan biri de, çok sesli popüler müzik parçaları seslendiren ve üç konservatuar öğrencisinden oluşan grup mp3 Power turk ekibi olarak genç müzisyenler ile bir araya geldik ve ilk kayıtları hakkında konuştuk

MÜZİKSEVERLER GRUP MP3’ÜN MÜZİKLERİ İLE İLK KEZ MAYIS AYINDA TANIŞTI ŞİMDİ MERAK EDENLER İÇİN ALBÜMÜNÜZÜ TANITIRMISINIZ ?

Seda : Öncelikle Grup MP3’den herkese merhaba Bildiğiniz gibi ilk albümümüzü yayınladık Albümümüzün ilk videosunu da “Sevmek Zamanı” adlı parçamız için hazırladık “Sevmek Zamanı” nın bestesi Goran Bregoviç’e, Türkçe sözleri de Oya Küçümen’e ait

Yıldız : Albüm fotoğraflarımızı Zeynel Abidin Ağagül çekti Çalışmamızda yer verdiğimiz parçaların aranjelerini ise Erim Ardal ve Özgür Yedievli yaptılar “Sevmek Zamanı” adındaki ilk klibimizin parçası dışında diğer tüm besteler ve sözleri bana ait

Burcu : Biz Grup MP3 olarak çok şanslı olduğumuza inanıyoruz Çünkü albümle birlikte ilk konserimizi de 19 Mayıs’ta Samsun’da Cumhuriyet Meydan’ında, gerçekten çok kalabalık bir gruba verdik Ardından 4 Haziran’da 14 Türkiye Cumhuriyetleri çocukları çocuk şenliğinede konser verme fırsatı bulduk Yaz aylarını da iyi değerlendirmeyi düşünüyoruz

(Yıldız Asyalı burada mikrofonu eline alıyor ve muhabirimiz oluyor)

Yıldız : Şimdi birazcık da kendinizden bahseder misiniz Seda hanım ? Neler yapıyorsunuz?

Seda : Ben eğitimime Galatasaray Üniversitesi’nde devam ediyorum Sosyoloji bölümü 2 sınıf öğrencisiyim Çok küçük yaşlardan beri bale eğitimi alıyorum Onun dışında şarkı söylüyorum ve piano çalıyorum Burcu’da piano çalıyor Kendisi şan bölümü mezunu

Burcu : Ben de Bilkent Üniversitesi sahne sanatları fakültesinde okudum Evet, piano çalabiliyorum

Seda : Yıldız’da bizim kemancımız

Yıldız : Ben de konservatuar eğitimi aldım, keman çalıyorum, birazcık da gitar çalıyorum Şu sıralar da Seda’dan dans öğreniyorum

Seda : Bende grubun dans koreografilerini yapıyorum

YANİ SİZ TAM ANLAMI İLE GRUP ÇALIŞMASI İÇERİSİNDESİNİZ HERKES BİRBİRİNE DESTEK OLUYOR

Yıldız : Seda, Burcu ile bana danslarımızı çalıştırıyor Çünkü Burcu’yla benim de zaten dans geçmişlerimiz var Daha önce her ikimiz de bale ve dans eğitimi aldık Seda’da yine eğitimindeki mecburiyetten ötürü piano ve şarkı söyleme eğitimi aldı

PEKİ KONSERLER NASIL GEÇTİ GRUP OLARAK İLK KONSER DENEYİMLERİNİZDİ

(Yıldız yine mikrofonu eline alıyor ve grup arkadaşlarına soruyor)

Yıldız : Evet ilk konserimizi 19 Mayıs’ta Samsun’da verdik Mustafa Sandal’la beraber Gerçekten çok keyifliydi Bizim için çok büyük bir tecrübe oldu 2 konserimizi de İnönü Stad’ındaydık ve Türk Dünyası Çocuk Şöleni’nde çocuklarla beraberdik, çok güzeldi gerçekten Seda’nın inanılmaz bir dans şovu vardı Şimdi kendisine soralım, neler hissettin Seda?

Seda : Stadyumda konser vermek gerçekten çok keyifliydi, çocuklara özellikle Daha sonrada 11 Haziran’da ödül töreninde konser verdik Temmuz ayı konserlerimiz oldu Böyle gidiyoruz büyük bir hızla Önümüzde başka projeler de var

Burcu : Bekliyoruz yani

KAYITLARI NEREDE TAMAMLADINIZ, BİRAZ BU AŞAMADAN BAHSEDELİM Mİ ?

Yıldız : Stüdyo Erekli’de çalıştık kayıtlar için Gerçekten stüdyo aşaması her zaman çok zordur Zor olduğu kadar, hem streslidir hem de keyiflidir Maalesef bir önceki gün stüdyoya girip sabah 8’e kadar şarkı söylemek durumunda kalıyoruz Öyle değil mi? (Burcu ve Seda’ya soruyor?

Burcu : Kesinlikle

PEKİ ÜÇ KIZ BİR ARADA ÇALIŞMANIN ZORLUKLARI OLMUYOR MU, NASIL GEÇİYOR ÇALIŞMALARINIZ ?

Burcu : Herkesin merak ettiği bir şey bu Nasıl birarada durabiliyorsunuz, 3 kızın birarada grup kurup da böyle yaşaması, çalışması herşeyi birarada yaşaması çok kolay değil diye Biz birbirimizi çok seviyoruz, tabiki kavga da ediyoruz Çok normal Cici kızlar değiliz sürekli ama birbirimizi de çok seviyoruz Birkere çalışmayı çok seviyoruz, müziği çok seviyoruz Dolayısıyla biz hep birarada olacağız

( Yıldız Asyalı gruba soruyor )

Yıldız : Evet biraz da prodüktörümüzden bahsedelim

Seda : Prodüktörümüz Murat Yıldırım Bizimle gerçekten çok uğraştı, çok emek verdi Çünkü bildiğiniz gibi 3 kızın birarada bir proje yapması inanılmaz zor Ama biz büyük bir başarıyla devam ediyoruz bu birlikteliğe

Yıldız : En önemlisi prodüktörümüz bize gerçekten başından beri çok güvendi

O ZAMAN BİRAZ DA KLİBİNİZDEN BAHSEDELİM BAŞAK TARLALARINDA ŞARKI SÖYLEMİŞSİNİZ

Burcu : Ben klibimizle ilgili bir iki yorum okudum Benim için üvey evlat demişler Aslında pek öyle değil işin aslı Klibin çekimleri için başak tarlalarına girdik Benim ileri derecede böcek fobim vardı ve biraz zor oldu benim için çekimler

Seda : Pek bir performans gösteremedi yani Burcu

Burcu : Ne yazık ki

Seda : Burcu’nun böcek fobisi olduğu ve tarlada ayakta pek durmak istemediği için, albüm kapağında da göreceğiniz gibi biz de arabanın üstüne çıktık

Burcu : Evet benim için araba kiralandı

Yıldız : Ama gerçekten çok güzeldi Kırmızı bir Chevrolet üstünde çekim yapmak çok keyifliydi

Seda : Sonra hatta biz onu kullandık bile

Yıldız : Şöyle diyeyim, gerçekten üçümüzünde performansı harikaydı Neden derseniz hava çok soğuktu ve bizim giyisilerimiz çok inceydi

Burcu : Klibimizin yönetmeni Emir Khalilzadeh Kumburgaz’da çektik klibimizi Silivri taraflarında Poyraz vardı havada ve gerçekten çok soğuktu ama çok keyifli oldu sonuç

Seda : Yaklaşık 13 -14 saat kadar sürdü sanıyorum Gayet keyifli geçti

Burcu : Ayrıca albümümüzde de gördüğünüz fotoğraflarımızın Photoshop’ suz olduğuna inanabilirsiniz Klip çekimimiz sırasında fotoğraf çekimi de tamamlandı ve bitti

Yıldız : 2 işi bir arada çıkardık Aynı anda Gerçekten de çok güzeldi, değişikti Web sitemiz şu anda hazırlanıyor, çok yakında hizmetinizde olacak Bizler müzik alt yapımız çok sağlam olduğu için gerçekten ileride çok çok büyük kitlelere canlı konserler vermek istiyoruz Albümümüzü dinleyince sizde göreceksiniz ki gerçekten müzikal anlamda çok kaliteli oldu Gerek aranjeler, gerek vokaller açısından Çok sesli vokal yapıyoruz Kaliteli Türkçe pop yapıyoruz

Seda : Canlı performansa da çok önem veriyoruz Bunun içinde şimdiden çalışmalarımıza başladık zaten

Yıldız : Üçümüzünde çocukluğundan beri çok hayran olduğu bir grup var; MFÖ Biraz onun tadında şarkılar da bulabilirsiniz İleride onlar gibi kaliteli müzik yapmak istiyoruz

ARKA PLANDA BU GÜNE KADAR SANAT İLE İÇ İÇE YETİŞMİŞ BİREYLERSİNİZ, HEPİNİZİN MÜZİK EĞİTİMİ VAR GRUP KURULMADAN ÖNCE SOLO ÇALIŞMALAR YAPMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ Mİ ?

Burcu : MFÖ’den bahsetmiştik, üçümüzün de hayranlık duyduğu bir grup Yine onları düşündüğümüz zaman hem Mazhar, hem Özkan, hem Fuat 3’ü ayrı birer yetenek, ayrı ayrı çok başarılılar Ama grup olup, güçlerini birleştirip, yeteneklerini birleştirip çok çok kalıcı oldular Çok güzel oldu şarkıları Bizde biliyoruz, bizden önceki nesilde biliyor ve sonra ki de bilecek Bizimde amacımız böyle birşey

Yıldız : Üçümüzde müzisyeniz, üçümüzde enstrüman çalabiliyoruz, üçümüzde dans edebiliyoruz ve gerçekten ilerde de çok başarılı olacağız İnanıyoruz Üreten gençleriz Söz ve beste konusunada gelince Burcu’yla Seda’da yazmaya başladılar

Seda : Bizler de şimdiden söz yazmaya başladık Zaten önceden yazdıklarımız da vardı Onları birleştiriyoruz, besteler yapıyoruz İnşallah ileriki albümümlerimizde hepimizin söz ve müzikleri olacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com