Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anneler ve öteki canavarlarmaureen, mchugh

&Quot;Anneler Ve Öteki Canavarlar&Quot;-Maureen F. Mchugh

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Anneler Ve Öteki Canavarlar&Quot;-Maureen F. Mchugh

İstiklal Kitabevinden çıkan “Anneler ve Öteki Canavarlar”, Maureen F McHughun toplam on üç öyküsünden oluşan, yarı fantastik bir kitap

Okuru hiç beklenmedik bir sonla sarsan 'Miras Parası' adlı ilk öykü, ölümden sonraki yaşamdan beklentileri ve bir kadının şaşırtıcı hayal gücünü tek solukta okutacak nitelikte

Farklı ve alternatif bir Amerikan İç Savaşı'nın anlatıldığı 'Lincoln Treni', bu korkunç savaşı oldukça farklı bir son öneriyor 'Varoluş' adlı bir diğer öyküdeyse, Alzheimer hastası kocasına deneysel bir tedavi uygulayan kadının hikayesine yer veriliyor

Diğer birçok öyküde anlatılan 'kadın olarak anne', farklı dönemleri, farklı kuşakları ve kuşaklar arasında yaşanan çatışmayı fantastik boyutu güçlü bir dille aktarıyor

McHugh'ün öyküleri, yerel isim ve karakterlerden hareketle kaleme alınmış olsa da; duyguları, hezeyanları ve kırılma noktalarıyla evrensel bir okura hitap ediyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com