Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
internet, kitap, üstüne, şey

'İnternet Ve...' Her Şey Üstüne Bir Kitap

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

'İnternet Ve...' Her Şey Üstüne Bir Kitap

'İnternet ve' her şey üstüne bir kitap

Teknoloji, insan hayatını kolaylaştırdı, günümüzde din, sanat, edebiyat ve ahlak gibi kültürün bir parçası oldu ve onunla birlikte hareket eder hale geldi Teknolojinin bir ürünü olan internet, zengin bir kütüphane olmanın çok ötesine geçti, iletişim, çalışma, haberleşme, eğitim, yayın ve ticaretin vazgeçilmez bir unsuru haline geldi
Internet'e bağlanan cep telefonu, cep ve dizüstü bilgisayarı gibi taşınabilir cihazların artması ve bununla birlikte kablosuz ağların kullanılmaya başlanması, çarşıda, pazarda, sokakta, okulda, seyahatte kısacası kapsama alanı içindeki her yerde internete ve mobil içeriğe erişimi mümkün kıldı İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Araştırma ve Etütler Merkezi tarafından yayınlanan "internet ve" adlı kitap özellikle son bir yılda üstünde sıkça durulan çocuklar/gençler ve sanal dünya, internet kafeler, internet sohbeti, bilgisayar oyunları, bağımlılık, sağlık sorunları, zararlı alışkanlıklar, şiddet, bilişim suçları, bilinçli kullanım gibi konulara etraflı bir bakış içeriyor Kitapta ailelere, çocuk ve gençleri internet kullanımında nasıl yönlendirmek gerektiğine dair önemli ipuçları sunuluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com