Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çevirme, vistayı

Vistayı Xp ye Çevirme

Eski 08-19-2008   #1
dark_defender

Vistayı Xp ye Çevirme

Herkese slm elimde HP Pavilion dv5 notebook var ve Vista Home Premium yüklü buna xp kurmaya çalıştığımda ku işlemi başladıktan sonra mavi ekranda sistem hatadan kurtarıldı diyor ve resetlememi istiyor nasıl xp kurabilir

3-5 Server koyup havalanmakla olmaz
Mail adresinden tehditle olmaz
İss koyupta yetinmekle olmaz
Kücüklere hack öqretiyim derken
Kendini qöstermekle olmaz
Palavrayla olmaz icraat qerekir

Modlukla olmaz anca işte siz forum
düzenlersiniz:@sonrada hackerim diye qecinirsiniz
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Vistayı Xp ye çevirme

Eski 08-19-2008   #2
[KAPLAN]

Cevap : Vistayı Xp ye çevirme

Almış olduğunuz hatanın içeriğini göremediğim için birşey söylemek zor Ancak format sırasında alınan buna benzer hataların temelinde donanım parçalarınızdan biri olan "ram" sorunu yatar Aynı işlemi farklı bir xp veya vista cdsi ile tekrar deneyin Eğer benzer hatayı tekrar alırsanız bilgisayarınızı servise göndermeniz en akılcı çözüm olacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Vistayı Xp ye Çevirme

Eski 08-21-2008   #3
Naturel37

Alıntı:
dark_defender tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese slm elimde HP Pavilion dv5 notebook var ve Vista Home Premium yüklü buna xp kurmaya çalıştığımda ku işlemi başladıktan sonra mavi ekranda sistem hatadan kurtarıldı diyor ve resetlememi istiyor nasıl xp kurabilir
degerli dostum öncelikle vistadan xp ye gecmek icin vista önyükleme sini hdd ten silmeniz veya kaldırmanız gerek

onuda öncelikle easybcdv172 adlı programla vista bootloaderi silmek ve daha sonra
sata destekli xp yi kurarsanız sanırım sorununuz cözülmüş olur easybcd kullanımınıda google da kısa bir arastırma yaparak nasıl kullanılır bulabilirsiniz

sata destekli xp cd si yapılışınıda reklam olmasın notebookgentr de bulabilirsiniz hatta tüm sorunlarınız hakkında bu sitede bşilgi bulabilirsiniz

hatta sizin notebook unuz yeni oldugunu sanıyorum amd serisi ise dv-5 1002 modeli ise onun tüm xp driverlerini bir tek o sitede buldum bendede aynı sorun vardı
bu şekilde sorunu aştım ama kesinlikle recovery vistayı yedekleyin onuda aynı sitede bulursunuz daha sonra vistaya dönmeniz açısından çok önemli

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

saygılarımla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-21-2008   #4
dark_defender

yardımlarını için teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com