Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mutlaka, okuyun

Mutlaka Okuyun

Eski 11-06-2006   #1
bessraa

Mutlaka Okuyun

LÜTFEN OKUYUN VE OKUTUN

Orta yaşlı ve düzgün giyimli bir adam sessizce kafeye girerek köşedeki masaya oturur Garsona sipariş vermek için beklerken yan masadaki gençlerin kendisine bakarak gülüştüklerini farkeder

Belli ki yakasına taktığı küçük pembe kurdele şeklindeki rozetine gülmektedirler Bu alaylı bakışları görmezden gelen adam, yan masadakilerin bu ısrarlı sırıtmalarına dayanamayarak elini lacivert ceketinin yakasındaki rozete götürerek ,

"- Bu mu?" diye bakışanlara sorar

Yan masadakiler yüksek sesle gülerek,

"- Küçük güzel pembe kurdeleniz lacivert ceketinize pek de yakışmış!" Diyerek sırıtmaya devam ederler

Orta yaşlı adam bu sözü söyleyen delikanlıya dönerek,

"- Lütfen masama buyrun bunu tartışalım" der

Biraz önce tüm sevimsizliğiyle sırıtan delikanlı Sebebini anlamadığı bir utanma ve sıkıntı hissine kapılsa da Gelip masaya oturur Adam anlaşılır ve yumuşak bir sesle,

"- Bu rozet tüm dünyada ,içinde olduğumuz ayda ,kadınların arasında meme kanseri bilincini yaygınlaştırmayı ifade ediyor Ben bu rozeti annemin adına takıyorum" der

Bu açıklama karşısında başkalaşan delikanlı,

"- Çok üzüldüm, anneniz meme kanserinden mi öldü" diye sorar

"- Hayır" diye cevap verir orta yaşlı adam ve devam eder:
"- Annem sağ Küçük bir çocukken kendimi yalnız hissettiğim korkulu anlarımda her zaman başımı saklayabileceğim ve huzur bulacağım yumuşak bir yuvadır annemin memeleriAnnemin sağlığı için dua ediyorum

"- Hımmm" diye kekeler delikanlı

"- Bu rozeti karım için takıyorum" diye devam eder orta yaşlı adam

"- Karınız da herhalde iyi" diye sorar delikanlı

"- Evet, evet" der adam "Karım benim için aşk ve sevgi kaynağı olmuştur her zaman 23 yıl önce sevgili kızımızı beslemiştir memesiyleKarımın sağlığı için tanrıya şükrediyorum"

"- Sanırım kızınızın sağlığı için de takıyorsunuz?

"- HayırKızımı bir ay önce meme kanseri nedeniyle kaybettikYaşının çok genç olduğunu düşünerek ihmal etmiş memesinde farkettiği kitleyi Bu nedenle geç kaldık

"Genç delikanlı, yüzündeki utangaç ve üzüntülü bir ifadeyle,

"- Çok üzgünüm bayımÖzür dilerim " der

Orta yaşlı adam ;

"- Kızımın anısına öğünerek takıyorum bu küçük pembe kurdeleyiBu sayede çevremdekileri de aydınlatabiliyorumŞimdi evine git, karınla, kızınla, annenle konuş" deyip cebinden çıkardığı küçük pembe kurdele rozetini uzatırken , delikanlı öne eğilir ve

- "Yardım edebilir misiniz?" diye mahçup mahçup sorar
sorry

Bu öyküyü Türkiye Meme Vakfı'ndan Dr Can Gürbüz göndermişÖykünün altına bir de not düşmüş:

"Bir mumun, diğer mumu yakarak aydınlatmasıyla kaybedeceği hiçbirşey yoktur Lütfen bu hikâyeyi yayarak diğer mumları da aydınlatın

TaPaRsAn TePiLiRsİn , TePeRsEn TaPıLıRsIn
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-06-2006   #2
[KAPLAN]

Gerçekten ders verici bir hikaye

Paylaşımın bu denli güzelini bize sunduğun için, teşekkürler bessraa

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-06-2006   #3
mate

teşekkürlerr bessraa süper bi hikayeydi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-06-2006   #4
Şengül Şirin

gerçekten de çok güzel eline sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-06-2006   #5
EMRE2006

GÜzel Bİr YaziymiŞ Besra Aferİm Sana Abİsİnİn GÜzelİ:d
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-07-2006   #6
psy.psy

çok teşekkür ederimsağol
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com