Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Resim Sergisi > Enteresan Resimler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arapça, gizemli, marstaki, yazı

Mars'taki Gizemli Arapça Yazı

Eski 09-20-2009   #1
dejavu2009

Mars'taki Gizemli Arapça Yazı

Marstaki yazı hayret verici görenleri şaşırtıyor
İşin ilginç tarafı Arapça Es selam kelimesine çok benzer oluşudur

[
Bu yazıyı google earth adlı programı bilgisayarınıza yükleyerek inceleyebilirsiniz Yalnız yukardaki kırmızı çizgi ile belirtilmiş koordinatlara gelmeniz gerekiyor Bunu fare ile sağlayabiliyorsunuz

GOOGLE MARS KOORDİNATLARI:

85'47 37 91 G 3 25 07 10 D

85'435335 G 2 475646D

85'43 0966 G 2 384067 D

Google earth
[Uogle Earth[/

[UIZE=4][/SIZE][/
Bu resimde Arapça yazı ile marstaki yazıyı karşılaştırıyorum

[UIZE=4][/SIZE][/
Bu resimde ise hem es selam yazısı ve onun üstündeki ve altındaki hilale benzer oluşumları gösteriyor

[UMG]http://img114imageshackus/img114/8621/ay2jpg[/IMG]

Bu resimde hilal gibi oluşumları daha iyi görebiliyorsunuz

İDDİALAR:

Dinsel açıdan:

Allah’ın (cc) izniyle kainatta izin verilen yerlere kadar Tayy-ı mekânla gezen kutuplardan biridir Gezip gördüğü yerlerde geleceğin insanlarına Mars’ta olduğu gibi Selam ve benzeri izler bırakmıştır Hatta gezdiği yerlerin tamamını “Hakikat Arzı” olarak nitelendirmiştir Futuhat-ı Mekkiye adlı eserinin 1cilt 8bölümünde bu gezilerinden bahsetmiştir

“İnsanoğlu bir gün gelecek uzayda seyahat edecektir Merih'e uğradıklarında benim onlara bırakmış olduğum bazı iz ve işaretleri göreceklerdir

“Orada bembeyaz kafûrdan bir yere girdim içinde çeşitli mekânlar vardı Birisi ateşten daha sıcaktı İnsan onun içine girer ve o ateş insanı yakmaz Orada bazı mekanlar ılık bazı mekanlar soğuktu…"

[URL="a500]Şimdi resmi daha iyi anlamak için marstaki aynı irtifadaki görüntüyü yine aynı irtifadaki dünyadaki bir görüntünün üstüne yapıştırdığımızda sonucu daha iyi görebiliyoruz

Sonuç olarak bunun marsın doğal oluşumundan yada meteor parçalarının ya da farklı oluşumlardan dolayı olduğunu açıklayabiliyoruz Bunun bir insanın ya da başka varlıkların izi olduğuna inanmak çok güç Bu konudaki sağ duyumuzu kaybetmek bilimsellikten uzaklaşmak demektir
Ama yinede hiç birşey imkansız değildir

Yorum sizin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Mars'taki Gizemli Arapça Yazı

Eski 09-20-2009   #2
burak97

İlginç paylaşım için saol

Eski 09-20-2009   #3
dejavu2009

ben teşekkür ederim

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-20-2009   #4
VANDETTA

Gerçek olma olasılığıyla birlikte bu tür olaylara pek itibar etmiyorum,farklı açılardan bir çok şeyi bir o kadar fazla şeye benzetebiliriz,kainat hakkında az biraz bilgisi olan,bu muhteşem nizamın mühendisini baktığı herşeyde hatırlayabilir,onu hatırlayıp ona yönelmekse gaye bir ayna herşeye yeter,ben gözlere karşı çok fazla duyarlıyımdır,bence gözler kainatın en güzel şeyi yapısıyla insanın içini belli etmesiyle tam bir şahaser,böylesine büyük bir yaratıcı için nasıl oluyorda hiç birşey yapmadan durabiliyoruz ben buna hiçbir zaman anlam veremedim,konu için teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-20-2009   #5
dejavu2009

değerli yorumların için ben teşekkür ederim sevgili vandetta

İLGİNÇ BİR DİZİ;

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-17-2010   #6
dejavu2009

güncellendi

İLGİNÇ BİR DİZİ;

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com