Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bisküvili, muz, pasta, pudingli

Bisküvili Muz Pudingli Pasta

Eski 06-18-2014   #1
Şengül Şirin

Bisküvili Pudingli Pasta İçin Malzemeler:

• 1 poşet muzlu puding(droetker),
  • 3,5 su bardağı süt,
  • 30 adet kakaolu bisküvi,
  • 2 adet muz,
  • 1 – 1,5 çay bardağı fındık kırığı
Üzeri İçin:
  • yarım paket hazırlanmış çikolata sosu (isteğe göre)

Bisküvili Pudingli Pasta Yapılışı

Öncelikle sütü bir tencereye alalım, pudingi ilave edelim ve karıştırarak orta ateşte pişirelim
Pudingi ocaktan aldıktan sonra karıştırarak 10 dakika soğutalım ki kabuk bağlamasın
10 adet bisküvinin tek yüzünü süte batırıp çıkaralım ve kabımıza sıralayalım
Bisküvilerin üzerine pudingin 3′te 1′ini yayalım
Halka halka kesilmiş muz dilimlerini pudingin üzerine sıralayalım ve fındık kırıkları serpelim
Onların üzerine tekrar puding dökelim, üzerine muz dilimleyelim ve yine fındık serpelim
Üzerilerine tekrar puding dökelim, muz dilimleyelim ve yine fındık serpelim
3 kat bisküvi, 3 kat muz dilimleri ve 3 kat fındık kırığı olacak
En son olarak Bisküvili Pudingli Pastamızın üzerine isteğe göre hazır çikolata sosu dökebiliriz
Buzdolabında dinlendirdiken sonra dilimleyerek servis edebiliriz
Notlar:
Kullanılan kalıp olarak dikdörtgen kapaklı borcam kullandım 19cm *30 cm ebatlarında
En son kat pudingi dökdükten sonra dolaba kaldırdım (buzdolabının alt gözüne dondurucu değil)
Servis zamanı dilimledikten sonra her dilime muz yerleştirip fındık serptim ve az miktarda hazırladığım çikolata sosu döktüm
Böylelikle en üst kattaki muzlar dolapta beklerken kararmamış olurlar

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com