Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, çok, duası, etkili

11 Adım Duası Çok Etkili...

Eski 06-27-2012   #31
Prof. Dr. Sinsi

glshh Nickli Üyeden Alıntı

ben yaptım 2 gün once ve bugun daha bı sonuc alamadımm denıldıgı gıbı basta takmıyodum yapmaya basladıkca daha bı fena olmaya basladım bızde mı tesır edıyo kııı (( Allah hepımızın dualrını kabul eder inşallahh

canım dua ettıkten sonra biraz beklemek lazım yanı 2 gun içinde mucıze beklemek doğru bulmuyorum bende perşembe yaptım
herseyın bir zamanı olduguna inanıyorum ben

bide ihlas süresi yazılmıs 2 rekatta okumak ıcın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #32
Prof. Dr. Sinsi

papatya 0016 Nickli Üyeden Alıntı

sırınecık ben sızın ıcın de dua edıcem vedela kardesımıze sunu soylemek ıstıyorum namazı bılmeyen ve kagıda bakarak kılan bendım daha dogrusu surelerı bıldıgım halde kılma seklını bılmıyordum eger attıgınız tas bana ıse ben bu sekılde elestırılmeyı haketmıyrum guzel kardesım cunku bu olayla bırlıkte namazı da ogrenmeye basladım ve hayatımda degısıklıkler olmaya basladı sonucta her kulunun ıcını allahım bılır ınsanları namaza gore degerlendıremezsınız ve duan tutmaz dıyemezsınız benımkıler rabbıme sukurler olsun olumlu etkılıyor benı

Ben birine olarak söylemedim, bütün forumu okudum ve genel olarak ifade ettim çoğu insan sevgili ardından anıyor Allah ı, ben buna karşıyım, Allah herkesi bilir, niyetini ona göre verir ve ALLAH'u Teala sevdiği kullarının duasını hemen kabul etmez Biraz daha dua etsinde sesini, yalvarışını biraz daha duyayım dermiş Sevmediği kulunu da sesini duymayayım diye duasını hemen kabul edermişALLAH (cc) sevdiği ve razı olduğu kullarından eylesin cümlemizi
--------------------
DUA ADABI

1 Vakitlerin en faziletli ve şereflisini seçmeliyiz Bu faziletli vakitler; Cuma günü, Cumanın ikinci ezanı ve iki ezan arası, Kuran hatmi edildikten sonra, Kabe'yi gördüğümüz zaman, hatip minberde otururken, çarşamba günü, öğle ile ikindi arası, gece yarısı veya son üçte biri, seher vakti, cuma, regaib , miraç, kadir, arefe, bayram geceleri gibi, Ramazan ayı gece ve gündüzleri, Müslüman'ların cihad için, savaş için saflara durduklarında, hafif hafif, tatlı tatlı yağmur yağdığı vakitlerde gök kapıları açılır ve semaya ulaşır yani duaların son derece makbul olduğu vakitlerdir

2 Kıbleye yönelerek koltuklarının altı görünecek kadar ellerini kaldırıp dua etmek Peygamber Efendimiz (sav) Arafat'tan kıbleye dönerek bu şekilde akşama kadar duada bulunurlarmış Çünkü ALLAH'u Teala mekandan münezzehtir ALLAH (cc) Hz'leri "Ben size şah damarlarınızdan daha yakınım " buyurmuştur Ayrıca dua ederken elleri duanın kıblesi olan arş tarafına açmakŞiddet ve afeti önlemek amacı ile olursa o zaman ellerin arkası yukarıya tutulurTüncina da Afat ve Seyyiat kelimeleririni söylediğimiz zaman böyle yaparız

3 Peygamber Ef(sav)dua ederken sesi fazla yükseltmeden, açıkla gizli arasında bir sesle dua etmemizi tavsiye etmiştirRivayete göre; Hz Ebubekir duayı içinden yapar "Rabb'ime gizli söylüyorum, benim ne istediğimi O biliyor"dermiş HzÖmer de açıktan dua eder "Şeytanı kovuyor, uykuyu gideriyorum"dermiş İsra 110 ayet mealen "ister ALLAH'a ister Rahman'a dua ediniz de hangisine dua etseniz en güzel isimler O'nundurNamazın da ne yüksekten oku, ne de sesini gizle, ikisi arasın da yol tut" buyrulmuş Bu ayet inince Hz Peyg Ef (sav) Hz Ebubekir (ra)'a sesini biraz yükseltmesini, Hz Ömer (ra)'da sesini biraz alçaltmasını emrettiYani bizde ikisinin ortası bir yol tutmamız gerekir

4 Dua ederken cümlelerde vezin ve kafiye aramamak, seci yapmamalıyız, yapmacığa kaçmamalıyız Zira dua yalvarma yeridir, orada yapmacığın işi yoktur Yüce ALLAH "tazarru ve korku ile Rabb'inize yalvarın çünkü O haddi aşanları sevmez Ona korkarak ve umarak dua ediniz ALLAH'ın rahmeti iyilik edenlere yakındır" Buyurulmuştur Ahzab 55,56 ayetlerde

5 Huzur ve huşu içinde ALLAH (cc)'dan korkarak, kabulünü ümit ederek istediği şeyde de ısrarla durmak Bu adaba riayet eden zatlar için Kur'an-ı Kerim de ALLAH (cc) şöyle buyurmuştur Enbiya 90 ayet "Onlar hayırlı işlere koşarlar ve birbirlerini geçmeye çalışırlarUmarak ve korkarak bize dua ederlerdi" Ayeti kerimede ki onlar bu adaba riayet eden, uyan,ALLAH'tan korkan zatlardır

6 Duanın kabul olmasında asıl sebep gizli edeptir Oda tevbe etmek yani günahlardan arınmaktır Ve helalleşmek yani bir kimsenin hakkına girmemek gerekir Musa (as) zamanında kıtlık olmuş, duaya üç gün çıktıkları halde (dualar kabul olmamış olacak ki) yağmur yağmamışBunun üzerine Musa (as) "cemaatin içinde laf taşıyan bir kimse vardırOnun için duanız kabul olmaz" BuyurmuşBunun üzerine hepsi birden tevbe etmişlerDerhal Rahmeti İlahi nazil olmuş yani yağmur yağmış

7 Haramdan kaçınıp, helal lokma yemekAyrıca duadan önce abdest almak veya boy abdesti almak temiz ve pak bir bedenle huzuru ilahiye çıkmamız da hem kabul olmasının şartlarındandır, hem de adabındandır Malik bin Dinar (ks) zamanında vuku bulmuş bir olayı şöyle anlatıyor bize; İsrail devrinde duaya çıkmışlar ALLAH (cc) onların Peyg'lerine şöyle buyurdu "Sen onlara haber ver ,pis beden ve haram ile dolmuş mide ve bulaşmış elleriyle karşıma çıkmış ve benden rahmet istiyorlar Halbuki bu vaziyette rahmet şöyle dursun ancak benim gazabımı ve benden uzaklığı kazanırlar Bu hallerinden vazgeçsinler ki onlara rahmet vereyim " Buyuruyorlar

8 Duada azimli ,cana gönülden ve kabulünde ümitli bulunmak da gerekirPeyg Ef(sav) "Sizden biriniz dua ettiğiniz zaman ALLAH'ım dilersen beni mağfiret et, dilersen bana merhamet et, dilersen bana merhamet eyle demesin istediklerini kesin suretle istesin" buyurmuştur

9 Israr ile dua etmek ve duayı üç kere tekrarlamak gerekir Bu adab hakkında İbni Mesud (ra) " Hz Peyg Ef (sav) dua ettiği zaman üç kere tekrar ederdi ALLAH'tan bir şey istediği zamanda üç kere isterdi" buyurmuştur

10 Duada hemen muradını söyleyerek değil, ALLAH'ın adını anarak yani "BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM" diyerek başlamalıyız Ayrıca Esma zikriyle de duamızı süslemeliyiz ALLAH'a hamd ederek başlamalı, ALLAH'ın adını andıktan sonra Peyg Ef (sav)'e Salat ve Selam getirmek daha sonrada dilediğini istemek Duayı yine başında olduğu gibi ALLAH'a hamd ve rasülüne salat ve selam getirmekle bitirmek Çünkü ALLAH iki Salatı şerifeyi kabul eder Bunları kabul edince arasında yapılan duayı da bunlar yüzü hürmetine reddetmezmişAyrıca Peyg Ef (sav) duaya "SUBHANE RABBİYEL AĞLAL VAHHAB"Diye başlarmışİsterseniz bunu şöyle kısaca toplayalım "BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİMELHAMDÜLİLLAH İ RABBİLALEMİN VESSALATÜ VE SSALAMÜ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİV VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ ECMAİN SUBHANE RABBİYEL AĞLAL VAHHAB" Diyebiliriz

11 Anne babamızı duamızda zikretmeliyiz Çocuklarda anne babalarının duasını yürekten bekleyip, gönüllerini almalıdır Bir hadis de Peyg Ef (sav) Anne ve babanın duasını kıymet ve ehemmiyetini şöyle anlatmıştır; "Anne babanın çocuklarına duası Peyg (sav) 'in ümmetine yaptığı dua gibidir"Ayrıca anne ve babasını duasında anmayan evlat fakirlikten kurtulamazMisafirin duasını almaya çalışmak Kişi ikramda ve iyilikte bulunduğu misafirin duasını da bir ganimet saymalıdır Mazlumun ahından kaçınmalıyız, duasını almalıyız Zira mazlumun duası geri çevrilmez

12 İstediği şeyin geç elde edilmesini istememek ayrıca duaya devam etmek Peygamber Efendimiz (sav) bir hadiste "Şüphesiz ALLAH (cc) ısrarla isteyenleri sever" buyrulmuştur

13 Dua uzun zaman kabul edilmezse, üzülmemeliyiz, umutsuzluğa düşmemeliyiz Duanın kabul edilmemesini şu üç sebebe yorumlayabiliriz1,istediği dua dünyada kendisi için zararlı olduğundan ahiret de verilmesi veya başına gelecek bir belanın önlenmesi ya da ısrar edilmesi arzu edildiği içindirHatta kıyamet günün de amel defterinde bir takım sevaplar görecek, ALLAH (cc) ona şöyle buyuracak "Sen dünya da falan falan işler hakkında dua etmiştinBen ise dünyada o istediklerini vermeyip bu güne bıraktımŞimdi şu defterinde gördüğün sevaplar dünyada ettiğin duaların neticesidir" bunun üzerine kul: "Keşke dünyada yaptığım duaların hiç biri kabul olmasaydı da mükafatını bugün amel defterimde hazır bulsaydım" Temennisi de bulunacakmış ALLAH'u Teala sevdiği kullarının duasını hemen kabul etmez Biraz daha dua etsinde sesini, yalvarışını biraz daha duyayım dermişSevmediği kulunu da sesini duymayayım diye duasını hemen kabul edermişALLAH (cc) sevdiği ve razı olduğu kullarından eylesin cümlemizi

14 Rahat ve refah vaktinde duayı çoğaltmak ve tekrar etmek PeyEf (sav) "Şiddetli, sıkıntılı anlarında duasının kabulünden hoşlanan kişi, rahat zamanında çok dua etsin" Buyurmuştur

15 Duasında bütün müminleri zikretmek Pey Ef (sav) bir hadisi şerifte; "Bir Müslümanın din kardeşine gıyabında dua etmesi müstecabtırBaş ucunda bir melek görevlendirilir O dua ettikçe görevli melek şöyle der; "Aynısı senin içinde olsun"

16 Duayı bitirdikten sonra ellerini yüzüne sürmekBurada ellerimizi yüzümüze sürmemizden maksat ALLAH'ın rahmet ve bereketi açık olan elimize dolarBizde o rahmet ve bereketi vücudumuzda toplarız Gece yatarken ve daima muavvezeteyn (Felak ve Nas sureleri) kötülüklerden korunmak ve ALLAH'a sığınmak için okumalıyız PeyEf (sav) muavvezeteyn surelerini okuduktan sonra ellerini yüzüne ve vücuduna sürermiş

17 Duanın sonunda AMİN demek Amin ;ALLAH'ın (cc) müminlerin dilleri üzerindeki mührüdürSüleyman (as) 'ın zamanında kıtlık oluyor Hayvanlar toplanıp Süleyman (as)' da dua ediyorBütün hayvanlar duasına Amin diyorlarFakat beklemelerine rağmen yağmıyor Bu sefer karınca dua ediyorHzSüleyman (as) Amin diyor O anda yağmur yağmaya başlıyor Hz Süleyman (as) diyor ki " Ya Rab i ben ki senin peygamberinken dua ettim fakat yağmur yağmadıŞu karınca dua etti de yağmur yağmaya başladıALLAH (cc)'da cevaben : "Ey Süleyman !Peki bu duaya kim amin dedi ? "buyurmuştur Yani dua yapandan çok amin diyenin duası kabul olur Çünkü o temiz yürekle amin der Zaten aminin tam manası da "Rabb'im öyle yap ,ALLAH'ım duamıza icabet et ,ümidimizi boşa çıkarma "dır Dua ederken aksırmak ,duanın kabulüne işaret eder Ne istersek ALLAH'tan istemeliyiz bir hadiste Pey Ef : "ALLAH'tan istemeyene ,ALLAH gazap eder "buyurmuştur İnsan duadan hali kalmamalıdır Yani basit bir şey olsa dahi ALLAH (cc)'dan istemeliyiz Pey Ef : "Ayakkabı bağınız kaybolsa dahi ALLAH (cc)a dua ediniz "buyurmuştur

ALLAH (cc)a layıkıyla dua etmeyi cümlemize nasip eylesin ALLAH Teala Hz leri bize hakkı ve hayrı işletsin Şerden , kötülükten , zararlardan , hatalardan , isyanlardan , günahlardan bizi uzak eylesin Şeytana uymamayı , haramlardan uzak durmayı , orucu layıkıyla , hakkıyla tutmayı , sevapları çok kazanmayı , affına , mağfiretine erip , cehennemden azat olmayı cümlemize nasip eylesin (ÂMİN )

Biryerden alıntıdır, umarım yardımcı olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #33
Prof. Dr. Sinsi

beraycım ısmımı yanlıs yazdım sanırım betül benımkı cnm
--------------------
ben de arkadasımızın bılıncsızce yazdıgını dusunuyorum o galıba cektıgı ask acısına dayanamayıp ısyan edıyor ama arkadaslar lutfen sabırla dualarımıza devam edemlım bırbırımız ıcınde dua edelım ve bırbırımıze destek olalım dua kardesı olalım bu kadar cok kısı dua edersek rabbım ınsalah kabul eder
--------------------
okyanus rabbımın ıznıyle gelısmelerı bızede bıldır arkadasım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #34
Prof. Dr. Sinsi

Canım yaa Çok teşekkür ederim Arada çocuk olunca e birde yürekte sevgi olunca kesip atamıyor insan Helede çocuk kızsa daha çok mücadele ediyorsunBu zamanda çok zor Ben çalışıyorum dualarımı yaptığım tesbihlerimi ancak akşam odama çekilince yapabiliyorum O nedenle Cuma suresini vaktinde okuyamam Valla aklıma ne gelirse okuyorum Sabırlı olmam gerektiğini de biliyorum Ama yasini şerifi bu akşam okuyup ertesi gün yedirebilirim sanırım Allah çok büyük Düzeleceğine dair inancım var ama çok ağır bir süreç işte, insanın gücüne gidiyor Zamanında bir kaç hoca ile görüştüm Adının çıktığı kadının kendisine büyü yaptırdığını falan söylediler 4 hoca da aynını söyledi Kendi isteyerek ve de çok hevesli umutlu dönmüştü ama anlamadım Sağol kardeşim Selametle
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #35
Prof. Dr. Sinsi

angeluss Nickli Üyeden Alıntı

arkadaşlar benim içinde dua eder duama amin dermisiniz??
RABBİM DEN istediğim dünya için bi dileğim war imkansız gibi sewdiğimle benim hatam yüzünden ayrıldık gururu çok kırıldı ve asla olmaz bundan sonra diyoarkadas olarak kalalım ama sewgili olmamız imkansız artıkeger olursak üzülen sen olursun diyo hergece RABBİME dua ediyorum kabul etsin ALLAHIM

inanırmısın aynı sekılde bızde ayrıldık yemın ederım aynı sozlerı erkek arkadasım banada soyledı cok dua okudum ama benımkı maalesef etkısını gostermedı
baska bırı daha var ona yapıorum etkılı oluyor ama ben dıerını ıstıyorum insallah hayırlı haberler alırız içindeki acıyı anlayabılıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #36
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar herkes gibi bende onun donmesini istiyorum ama şöylede birşey war hadi dularımız kabul oldu ama 2 gün sonra tekrar ayrıldık böyle bi dönmeyi kımse ıstemez kı onun ıcın hayırlıysa diyerek dua edelım derim ben biliyorum Allahtan baska hayırlı mı hayırsız mı olduğunu kımse bılemez ama hayırsız olduğunu bilmek bile insana apayrı bir acı veriyoyani diyceğim şu ki eğer ewlilik,yada mutlu bır hayat,yada cıddı bır ılıskı ıcın demek gerekmez mı?çünkü dönsün dersek sadece donduğuyle de kalabılırız ortada onun için hepinizin duaları we bnm dualarım inşallah kabul olur,bende namaz kılıyorum we kendımı tutamayıp hıçkırığa boğuluyorum içimde artık çok gec olsada herse ıcın sebebını bılmedığım bı umudum war halaama çaresizlik elimi kolumu bağlamış durumda
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #37
Prof. Dr. Sinsi

burayı tesadüfen bakarken gördüm arkadaşlarıma anlattım herkes böyle şeylerle uğraşma gönülden dua et yeter dedi bi de internet ortamı herkes bişey der doğruluğunu,hurafe bişey olup olmadğını,yada tesadüfen gerçekleşmiyeceğini nerden biliyosun dedi aklım kariştı ama gene de yaptım bi ümit işteo da olmasa ınsan yaşıyamazbilmiyorum olursa da ben ne dualarımdan vazgeçip unuturm,ne de ona kapılırım,hele bi olsa
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #38
Prof. Dr. Sinsi

merhaba arkadaşlar,ben yeni üyeyim,hepiniz o kadar sıcak ve umut dolusunuz kibır haftadır yaklaşık takıp edıyorum ve sızlerden ogrendıgım duaları zikirleri yapıyorumsıkıntımı dile getırırken bıle sankı rabbımı şikayet edrmiş gıbı hıssedıyorum kendımı ama caresizimbaska bır konu başlıgı altında da az once aglamam sonucu bırden bır seyler yazdım fakat dogru konu baslıgı burası sanırımsevıyorum hem de cok sevıyorumhatta onunla gunaha gırecek kadar sevdımrabbıme tovbe ettım ama tekrar ettım,tövbe ettım yıne tekrar ettımsevgıme yenılmek rabbımı üzmek beni kahretti ve su an ayrıyızhatta hayatında bırı var sanırım2 yıl boyunca benı cok sevmesını ıstedım rabbımden ama cok sevemedi,hep tartısma hep tartısmabır turlu bulamadık orta yolu ve sonunda koptukhala bana dönmesini benı daha cok sevmesını ıstıyormhayırsızsa rabbım bana hayırlı eyle dedım,bu ıkı ay daha sıklıkla dua ettımyasın okudum mübin duasıyla bırlıkteesmaül hüsnayı okudum cok fazlaagladım nefes alamadım,isyan ettim,rabbım neden benım ıcın 'ol' dıyıvermedın dedım ben bılıyorum gunahımı affet tekrarını kesınlıkle erdırme dedimsenın ıstedıgın gıbı helal ve hayırla bızı bırbırmıze nasip et dedım45 gun terkettı benibu kadar dua edıp de bu sonucla karsılasmam benı müthiş bir umutsuzluga düşürdü55 gun agladımbır hafta dondum kaldımsonra bu sıteye rastladımtekrar umutlandım11 adım duasını yaptım 7-8 gece sabah dahil,olmadıkaria suresını okudum olmadıayetel kürsiyi okudum 170 defa olmadıcok sabırsızım bılıyorum ama haytında bırı olmasına dayanamıyorumben haketmemiştimrabbim istemıyor demekki diyorum kendı kendımeama yazdıklarınız umutlandırıyor yenıdenbana dönmez biliyorumbosuna dua edıyorum hem hayatındaki insanın da gunahına gırmez miyim? hayatım ve inancım arasında kaldımben hayatta her zaman aşık odugum kişiyi istedim rabbimden para pul su bu istemedmhamdolsun hıc bır derdım yok ama gonul mutlulugum yokhayata küstüm tat almıyorum hıc bır seydenben ne yapmalıyım? nasıl dua edeym gerı gelmesı ıcın dıye 145 ya muheymın cekıyorum 'ya vedüd' ismını gordum ama cok zikir ettıgımden bilinçaltı mı onu anlayamadım baska bır dua da gormuyorumatlatamıyorum arkadaslar olmuyor haytta kendıme ve aileme yakısır bır ınsanı bulmuşken kaybetmek agrıma gidiyor25 yasındayım ama cok yaşlıyımkandıl gecesi rabbime bana müsade et dedım dua edeyımama özel günüm aksam 9 da geldı cattırabbim istemıyorsun dimi dedim(ben rabbimle hep konusurum boyle benı yargılamayın)ama 313 ayetel kursıyı cektımsızlere de her ihtıyacı olana da yolladım kendı muradımı da dıle getırdımbılmıyorum ne olacakbır yandan rabbım kabul etmeyecegı duayı ettırmez dıyorum bır yandan rabbım istemıyor dıyorum bır yandan baska seyler kafamdaörümcek ağı gıbı herseyıcınden cıkamadımrabbım benı hiç mi sevmezsin,hiç m, duymazsın,hiç mi üzülmezsin dedim? neden dedim neden günlerce ben ne yapmalıyım??? ne sevdıgım gerı döner ne de rabbim affederben neden yaşamalıyım mutlu olmadıktan sonra?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #39
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar bi sorum var her adım sonunda değil 11 adım sonunda 1 11 adımın sonundada 11 kere ya seyyidi abdulkadir seni vesile ederek rabbime yalvarıyorum senin rızan için duamı kabul etmesini istiyorum diyosun yazılmış fakat anlamadığım bişe var 11 kere ya seyyidi abdul kadir deyip sonra 1 keremi senin rızan için duamı kabul etmesini istiyorum diyoruz birde bir yanlışlık olabilirmi seyyidi abdul kadir hürmeti içinmi rızası içinmi rızası için saçma olmazmı allah bir kulun rızasınımı almak isteyecek yani
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #40
Prof. Dr. Sinsi

Arkadaşlar, Seyyid Abdülkadir Geylani Hz üç harfli falan değildir Gavs-ı Azam'dır Hz o kadar mübarektir ki mezardaki "diri"lerden
dir Bu kutsal ruhu ancak hastalık, hapis, borç, rızk, bir yuvanın yıkılması vb gibi "ciddi" konularda rahatsız etmeliyiz Her kafamıza estiğinde 11 adım duası yaparak bu yüce zatı rahatsız etmemeliyiz Zaten Rical-i Gayb konusunu incelediğinizde ne kadar meşgul olduğunu görürsünüz Allah'ü Teala bizleri hem efendimiz Hz Muhammed Mustafa'nın (sav) hem de Abdülkadir Geylani Hz'lerinin şefaatine nail eylesin AMİN

NOT: Mesajım belirli bir kişi için değil, geneldir Ben sadece AKG Hz'in ufak tefek işler için rahatsız edilmesinden hicap duyduğum için yazma gereği hissettim Hakkımızdaki tüm hayırlı dualarımız kabul edilir inşaallah Selametle

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #41
Prof. Dr. Sinsi

Anlamadığım bir şey var arkadaşalr bu kapı - pencere nedir ya? Evin şekline göre bu değişiryani kıbleye dönük isen doğu sol kolunun olduğu taraftırVe evin şekline göre burda kapı-pencere vs yok ise duan kabul olmaz mı? Yani demem o ki; bu namazı kılıp sevabını başta efendimize ,ashabına ve Abdül kadir geylani hazretlerine bağışlayıp rastgele dönüp durunca gözlerini açıp aaa kapıya geldi tamam,kapıya gelmedi olmadı duam Böyle birşey olur mu Allah aşkına ?Bizler bu namazın ve duaların sevabını bağışlayıp zat_ı muhteremlerden bizlere duacı,şefaatci olmasını Allah tan diliyoruzLütfen biraz daha saygılı olalımAllah a güvenelim,namazlarımızı lütfen ama lütfen kılalım bakın herşey nasıl düzene girecek

Bende 11 adım duasını yaptım Allahım inşallah kabul ederNe kapı ne pencere duvarın önünde bitti ama duamla ilgili güzel gelişmeler var şükür

Bu konu ile ilgili bir namaz var--duanın kabulü için_ onu da hemen açayım yeni başlıkta
saygılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #42
Prof. Dr. Sinsi

(ya vedud ) da çekebilirsiniz arkadaşlar (ya vedud=1000 kere)

seven ve sevilen (ya-vedûd)

sev ki sevilesin, sevdiğin kadar sevilirsin sevgi sunmadan sevilmeyi beklemek ağaç dikmeden yağmur beklemekle bir değil midir? seven daim sevilendir sevilen ise sevmeyi bilendir

ya vedud dendiğinde aklıma hep sevgi ve sevginin gücü gelir

sen sadece seven için güzelsin üzerindeki nurdan ve rahmetten urban ve güzelliğinde ki caziben sanki senden mi geliyor zannedersin
sinanların, sahabelerin, dede efendin, eyüp sulatanın olmasa sen neye yarardın, sana bu güzelliği veren velilerin gayb erenlerin ve daha nicelerinle sen güzelleştin
ya vedudun olmasaydı seni seven ve sen sevilen olur muydun hiç?
--------------------

Busemm Nickli Üyeden Alıntı

Canım ben anlamadım şimdi aykutla konuştum beni unut falan diyor asla namazdan şüphem yok ama yanlış mı yaptım bi yerde ya:S

Sevgili kardeşim şükret 6 aydır bekleyen 4 aydır bekleyen kardeşlerimiz var bak ne güzel konuşmussun namaza devam dualara devam hayırısızı hayırlı at yarabbim de Umut etmek sabır etmek Allahtan Ama sabırsızlık ümitsizlik şeytanın vesfesesidir Hiç yılmadan günde beş vakit namaza devam şaytan uğraşıyor ve vesfese veriyor merak etmeyin duanın sonu bir kocaman dağın arkasını görebilmektir namaz ise şeytana çekilen allahın bir kılıcı

Abdulkadir geylaniye Şeytan kılıç larla saldırınca Abdulkadir geylani hazretleri namazdan istifini bozmayıp şeytanı yendi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #43
Prof. Dr. Sinsi

iremnaz Nickli Üyeden Alıntı

Aminnn insallah Buse Rabbım kabul etsınSenıde sevdiğine kavustursun bende senın ıcın dua edıcemButun sevenler kavussun ınsalllah ama ozel gunumdeyım pztsye sakladımRabbım bın kat fazlasını sana versınnedense bırden gözlerim dolduYunusum benden vazgecmesın cok sevsın Babamda duşmanlığı bıtırip versın benıRazı oluversın

Canım ben anlamadım şimdi aykutla konuştum beni unut falan diyor asla namazdan şüphem yok ama yanlış mı yaptım bi yerde ya:S

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #44
Prof. Dr. Sinsi

Busemm Nickli Üyeden Alıntı

Canım çekiyorum şimdi allahım kabul etsin inş

Aminnn insallah Buse Rabbım kabul etsınSenıde sevdiğine kavustursun bende senın ıcın dua edıcemButun sevenler kavussun ınsalllah ama ozel gunumdeyım pztsye sakladımRabbım bın kat fazlasını sana versınnedense bırden gözlerim dolduYunusum benden vazgecmesın cok sevsın Babamda duşmanlığı bıtırip versın benıRazı oluversın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #45
Prof. Dr. Sinsi

iremnaz Nickli Üyeden Alıntı

Canım Allah bin kere razı olsunBiz ayrı değiliz ama Evlenmemize babam 2 senedir razı olmuyor o da artık bıktı bende yapılmayan edilmeyen zulum kalmadı kıyametler kavgalar dayaklar koptuBenım ısmım Fatma Gul onunkı YunusRabbım tez zamanda butun sevenleri kavuştursunAllah yardımcımız olsunBende sana dua edeyım pazartesıden ıtıbaren gecelerı duaya kalkıcam Allahın ıznıyle Rabbım herkesı kavuztursun ınsallahBenımde babam razı olsunda evleneyım hayırlısıyla

Canım çekiyorum şimdi allahım kabul etsin inş

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com