Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, çok, duası, etkili

11 Adım Duası Çok Etkili...

Eski 06-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

canlarım ben daha bugun üye oldum uzun zmandır takip ediyorum yazılarınızı allah hepinizden razı olsun bana pek yardımcı olan olmadı herkes ön yargılı davrandı olsun onlarda haklı ama insan kalbine söz geçiremiyor

ben bunu senlere önce 1 kaç kez denedim ve her denememde oldu şimdi yapmıyorum çünkü bi hocaya sordum yapma dedi bana rahatsız etme onları dedi ama ben çok inanıyorum bu duaya rabbim izin verirse yine yapıcam

abdest alıyosunuz 2 rekat allah rızası için namaz kılıyosunuz kıldıktan sonra oturdugunuz yerde
1 elham
1 inşirah
1 ayetel kürsi
okuyosunuz ve bunu sevabını öncelikle peygamber efendimiz ve ashablarının ruhlarına daha sonra abdulkadir geylanı hz ruhuna bagışlıyosunuz sonra oturdugunuz yerden kalkıyorsunuz 11 adım yürüyorsunuz 11 adımın sonundada 11 kere ya seyyidi abdul kadir diyip senin vesile ederek rabbimden şu duamı dilegimi kabul etmesini istiyorum diyosuz ben yaptıgım zaman 2 yada 3 gün sonra oldu allah hepinizin duasını kabul etsin amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Daha önce yazmışmıydım hatırlayamadım ve şu anda sitede arama yaptırmıyor ama kesinlikle etkilidir Bizzati denenmiştir Allah'ın rızası için bir veliyi vesile ederek istenmesi dinen caiz olduğuna dair bir bilgi alarak denemiştim Sonuçta ben kendi namıma Allah'tan bir şey dileyecek kadar layık bir kul değilim Ancak bir velinin , Allah'ın sevgili kulunun duasının ve yönteminin vesilesi ile yüz bulup isteyebilirim diye düşünmüştüm Benim dilim dönmez istemeye, yüzüm yok zaten kendi hayrıma neyin iyi olabileceğini bile şaşırır bilemem ama Allah Rahmandır Rahimdir her zaman dualara karşılık verendir demiştim

Bu arada ; arkadaşlar olur olmaz istekleriniz için, yada sevgili-aşk felan gibi kişinin kalbine tesir şeyler için isterken iki kere düşünün Bu türlü kısmet meseleleri önce helal daireden geçmeli (evli birisine denemeyin, iradeyi aşmayın cezası fena olur) sağlık veya fakirlik konularında bence daha uygun olur müşkiliniz gercekten hayırlı bir konuda olmalı ve gerçekten sizi aşan sadece Allah'a tevekkül edebileceğiniz(tevekkül her zaman yapılmalı ama başka çarenizde kalmadığında demek istiyorum) bir zorluk içinde kaldığınızda uygulayın Zira böyle veli bir zat'ın vesile olma sözünü suistimale çevirmeniz size daha fena olarak döner
son olarak "Ey Abdulkadir Geylani! Ey filanca! Bana yardım et, sıkıntımı gider" diye söylemeyin sakın arkadaşımızı haklı buluyorum
onun yerine ben "Ey Abdulkadir Geylani hazretleri sen Allah'ın mübarek kulusun bana şu müşkilimde benim bilemedigim yakarışımda Allah'tan çareme derman arıyorum vesile olur musun çünkü benim dilim dönmez şaşırırım bu yüzden senin gibi bir velinin duasını ancak taklit edebiliyorum" gibi söylemiştim tam olarak hatırlayamıyorum ama Allah'tan istenir ve mertebesi Allah katında daha yüksek olan , kendisini sevdiginiz kitaplarını okudugunuz az da olsa feyz aldığınız ulvi kişilerden destek alınır
acizane fikrim budur ve tabii ki peygamber efendimiz (SAV) 'e salavat edilmeli dualarda

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

yok canım imkansız değil kuzenim evlilik için yaptı bir haftaya kalmadı evleneceği kişi karşısına çıktı şimdi 1 aylık evliler11 duasından önce ortada hiç kimse yoktu
birde annem kardeşime yaptı yine evlilik için o da 1-2 hafta içerisinde nişanlandı

kuzenim sözü edilen zatı yani abdulkadir geylani hz 11 adım duasını yaptığı gece rüyasında görmüş rüyasının tamamını anlatmadı ama o zata dediği herşey olmuş

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

sagol cnm bana katıldıgın için ya ınsanları anlamıyorum öyle bır hesap yapıyolarkı ben yaptım olmadı hadı sen yap olur bu ne yaa sen önce kendıne bakıcaksın neden duam kabul olmuyo nerde yanlış yapıyorum dıe bunu yapıpta olmayanlar ben yaptım olmadı ınanmıyorum dıe bana msj atmışlar ya sen önce kendını düzelt kalbını düzelt ondan sonra allahın karşısına geç iste o okadar merhametliki açılan elleri boş çevırmez!! ben bunu ilk yaptıgımda hiç olcakmı acaba olmıycakmı dıe inanın aklımda degıl kabımden bıle geçirmedim yaptım ve 2 gun sonra ya nasıl dua ettiysem o şekılde duam kabul oldu çok şükür çünkü ben rabbımle anlaşama içine girmem o hayırlıysa ol der ve olur herşey onun hikmeti olmuyorsa bunu duaya bagalamyın günaha girmeyın abdul kadır geylanı gıbı bır zaatı şaçma işleriniz içinde kullanmayın karşılıgı çok kötü bir şekilde alırsınız ne demek istedigimi anlayanlar olurmuştur umarım!!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

daisy29 Nickli Üyeden Alıntı

konunun başında inşirah suresi diyor zaten inşikak sureside nerden çıktı şimdi kim doğru söylüyorbende inşirah suresi okuyarak yapmıştım ve olmamıştı ama olmadı diyede demekki doğrusu bu değilmiş deyip diğerini deneyememaslı neyse onu uygulayalım bir bilen bizi aydınlatsın lütfen

canım önceki sayfaya baksana orda inşikak la yapın yazmışlar benimde kafam karıştı ilk sayfa harici genelde inşikak yazılmış

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

bende inş bu gun yapacağım sabah ezan vaktınden önce
çevremdeki herkes bilir bneim ne istediğimi
rabbim onlardanda iyi bilir
hatta su sınavlarıma kadar hergun yapacağım inş
okuduğum anladığım kadarı ile isder 3 oku ister 1 oku
önemli olan niyet
kmileri kapı pencere demiş ama o odanın hatta evin konumuna gööre değişir
rabbim herkese

hayırlısı ne ise onu versin

ama

gönüllerinden geçenide hayırlı eylesin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

nazlı-88 Nickli Üyeden Alıntı

şu hayatta eski sevgilimi unutmaktan başka bi dileğim yok ben barışmak değil onu tamamen unutmak istiyorum herkes barışmak için yapmış ama ben bunun için yapsam olur mu? psikolojik olarak çökmüş durumdayım bir yıldır başka bişey düşünemez oldum bunun için yapmak saçma mı olur bilen birileri cevap verirse çok sevinrim

bence saçma olmazbi fıkra vardıradamın biri bir mübarek zatın türbesine gitmiş,açmış ellerini dua ediyor;ya rabbi burada yatan zatın hatrına bana şarab alacak kadar para nasib et diyeyanıbaşında dua etmekte olan biri de bu duayı işitince sinirlenir ve adam turbeden çıkarken yakasına yapışırbe adam hiç utanmaz sıkılmazmısın;hiç böle dua olurmu?allahtan iman kuran isteyeceğine şarab parası istiyorsunadam cevap verir:herkes kendinde olmayanı ister çok şükür imanım da kuranım da var,sadece şarabım yok onu istiyorum der
eh fıkra bu ya,ama mesaj şu allahtan dileğimiz meşru bişi ise elbette isteyebiliriz allah rasulü ayakkabınızın bağına kadar allahtan isteyiniz diyorhiç bi isteğin saçma olmaz yeterki meşru olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

yürüdüm ve önceden provasını yapmıştım kaltuğun önüne geliyodum neyse 11 adım attım duamı ettim ederken içm geçti vücudum sallandı dizlerim tutmadı hafifledim yaaa bişe dicem gülceksiniz ama bırakın tüylerimi saçlarımın dikeldiğini bile söyleyebilirim sonra gözlerimi açtım ve bir baktımki koltuğun önünde deil camın kenarındayım umarım inşallah allah dualarımızı kabul eder

Arkadaşım iyi güzel dua etmişsin ama bu tür şeylerle duanın güzelliğini gölgeleme bence, cam kenarına gelince kabul oluyoda başka bi yere gelince kabul olmuyo gibi bişey düşünmek hem saçma hemde yaptığın duanın ihlasına zarar verebilirsin Allah her şekilde kabul eder duanı sen gönlünü ferah tut

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar birşey sormak istiyorum dğn ve bugun sabah tekrar yaptım içimden oyle geldi ama benım bulundugum odanın dogu tarafı boydan boya cam ben namazımı kıldım duamı yaptım 11 adım attım ve 11 kere ya seyıdı abdulkadir dedim ve dileğimi soyledim gözlerimi actım ben camın yanındaydım sızlere sormak ıstedıgım gozunu acınca başka yerdedemi olabiliyormusun camda yada kapıda olmak duanın kabulu anlamındamıdırsagolun Rabbim hepimizin duasını kabul etsin

aminnn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar ben şimdi yaptım, halen tüylerim diken diken anlmadığım bir şekilde ayakta dua ederken dizlerim titredi ve içim bir garip oldu, ilk başta namazımı kıldım , sonra elhamı ardından inşirahı okudum sıra ayetel kürsiye geldi, günde kaç defa okurum ayetel kürsiyi bilmiyorum ama o an dua aklımdan uçu verdi bir türlü okuyamadım gelmiyor aklıma uçtu dua aklımdan, bende kalktım dua kita bını açtım koydum önüme bir defa daha namaz kıldım sonra sırayla okudum dualarımı 11 adım doğuya yürüdüm ve önceden provasını yapmıştım kaltuğun önüne geliyodum neyse 11 adım attım duamı ettim ederken içm geçti vücudum sallandı dizlerim tutmadı hafifledim yaaa bişe dicem gülceksiniz ama bırakın tüylerimi saçlarımın dikeldiğini bile söyleyebilirim sonra gözlerimi açtım ve bir baktımki koltuğun önünde deil camın kenarındayım umarım inşallah allah dualarımızı kabul eder

Saygılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

Greek soul arkadasım alıntı yapmayı beceremedıgım ıcın nıckınle hıtap ettım helal et hakkını evet benzerlıkler olabılır evde basım sıkıstıgında Himmet isteyip adamları kaccıracak halımız yok ya Aynı tür kötü hadiseler sadece1 insanın basına gelmiyor malesef dünyada neyse sonuc olarak ben bildiklerimi yazmak ıstedım
Dileklerin olmayısıyla ilgili olarakda Yine Geylani hzlerinin Gizliden sesler adlı kitabında söylediklerini okuyabilirsiniz eminim arkasında daha büyük rahmet vardır

Ayrıca sunu da söyleyeyim eger istegimiz muradımız hayırlı ise besmelenin acamayacagı kapı yokturbİTKİLER bile bismillahirrahmanirrahim diyerek tasların altından uzanıp gun ısıgına cıkıyorlar
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

--- Sonraki mesaj ---

Ayrıca sunu da belirtmek isterim ki Geylani Hzretleri söyle der :Her doğruyu her yerde söylemeyinizÖzellikle tasavvuf cok ince bir cizgidir,İnananın imanını ,inanmayanın küfrünü arttırır diye buyurmuslardır
Bahsettiğniz programda herkese acık bir program olduguna göre bu hikayeyi biraz daha yumusatıp aktarmıs olabılırlerCnkü bu hikaye sadecebenim bildiğim değil bir cok kadiri ihvanının bildiği bir mevzudurAncak Geylani Hzlerinin mucize ve kerametleri o kadar coktur ki bu bize en normali ve en basiti gibi geldiği icin aktardım hi cekinmeden
Dua ile

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

simya Nickli Üyeden Alıntı

bnde 3 defa filan yaptım tırsa tırsa ocak ayında yapmıştım bi gelişme yok dileğimle ilgili

Niçin tırstın güzel kardeşim

--- Sonraki mesaj ---

Fatma-tül zehra Nickli Üyeden Alıntı

Selamun Aleykum arkadaslar,bazen bu forumdaki yazıları takip edip okuyorum ancak üye değildim bu bölümdeki mesajları okuduktan sonra nacizhane bildiklerimiz sizinle paylasmak istedim
Öncelikle ben Pirimiz Abdulkadir geylaninin talebesi olmaya calısan biri olarak onun tesbihleriyle dersli biriyim
Pirimiz iki gözümüzün nurunun ne büyük bir evliyaullah oldugunu burda tekrar anlatmaya gerek duymuyorum sunu da söylemek isterim ki Abdulkadir Geylani Hzlerinin ihvanlarına en büyük müjdesi Himmet etmesidirDestur medet Himmet Pirim Seyhim HzAbdulkadir Geylanim dediğiniz vakit insallahu rahman hızır gibi her derdinize yetisirSimdi biz dersli degiliz biz naapacagız diyebilirsinizSöyle bir misal vereyim Gavsulazam Hzleri o kadar mübarek bir zaattır ki Kim ondan medet istersen yetisir
Bir ablamızın kızına bundan 2-3 yıl önce(tam zamanı hatırlamıyorum yalan katmak istemedim )kötü niyetli birileri tarafından sıkıstırılmıs kacmaya calısmıs ellerinden kacamamısSon care Abdulkadir Geylani Hzretleri gelmis aklına,ismini de hatırlayamamıs Pirimizin akabinde soyle demis can havliyle Yetis annemin Seyh-i yetis diye bagırmaya baslamısTam o esnada Abdulkadir geylani Hzretlerini Abdest alırken görmüs,isin ilginc tarafı Abdülkadir Geylani Hzleri takunyasını cıkarıp adamın kafasına vurmus ve diğer adam da bunu görüp sok gecirmis tabi kiVelhasıl kelam kızcagız kurtuldu Rabbimin izniyle ve keremiyle

Besmele duasına gelince tatbikat sekli söyledir11 adım diye bir sey hic bir sohbet esnasında duymadım7 gece üst üste teeccüt vakti kalkılır ve 2 rekat hacet namazı kılınırHacet namazı da her rekatta 1 fatiha ,11 ihlas ile kılınacak ve sonra oturdugun yerden 786 besmeleye niyet edilecektir100 tanesi oturarak 100 tanesi secde de tekrar oturarak 100,tekrar secdede o sekilde 786 besmele cekilirSon 86 besmele secdede biterdaha sonra Abdülkadir Geylani Hzretlerinin Besmele-i serif duası okunur
bu tatbikat 7 gece üst üste uygulanır
Böylece Mürsidim Geylani hzlerinin himmetine nail olmus olursunuz ve Önünüzde acılmıycak hicbir kapı kalmaz insallah

Bu sekilde ne dertlerimizi ne sıkıntılarımızı cözdük Rabbimin izniyle

Rabbim yar ve yardımcınız olsun arkadaslarTüm muratlarınıza tez zamanda hayırlı bir sekilde ulasmanız ümidiyleDua ile kalın AMİN ECMAİN

Abdulkadir Geylani hz hakkında kitaplar okudum,onun yolunda gittiğini söyleyen cemaatlerin yanındada bulundumSöylenilenlere göre çok muhterem bir zaatAncak senin anlattığın şu olayNe bileyim Sır Kapısında anlattığının benzerini izlemiştimOradada 2 tane sapık bir kıza Metro istasyonunda tecavüze yelteniyor,kızda bir dua okuyor,sonra kızın arkasında insan suretli 2 melek beliriyor,ve sapıklar kaçıyor kızda kurtuluyorNe büyük benzerlik değil mi? ^^

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

ezo Nickli Üyeden Alıntı

sanki içimden bir ses hemen yapmamı söylüyor heycanlandım bu benim 3 yapışım olucak kimseyi görmedim

gormek ıcın yapılmamalı bnceBirde kalp gozunuz acık olmalı boyle mubareklerı gorebılmek ıcın dıye dusunuyorum

sız dılegnızı dıleyınHissetmeklede olur dıye dusunuyorumhıssetmedınız mı yanı bole kalp atıslarınız falan hızlanmadı mı? ben 2 kere yaptım 2 sınde de hıssettım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #14
Prof. Dr. Sinsi

uludag_brs16 Nickli Üyeden Alıntı

arkadasım 11 adım duasını yaptım kollarımı kaldırdım abdulkadır geylanı hazretlerını araya koyarak Allahım şu dılegım gerceklesıcekse sağ kolumda bı işaret olsun eğer dılegım gerceklesmıcekse sol kolumda bı işaret olsun dıye dua ettım ve bekledımsağ kolum yavas yavas aşagıya dogru ındıbunu daha oncede yapmıstım aynı dılegım ıcın yıne aynı sag kolum aşagıya dogru ınmıstıkol muhabbet bu oluyor ama bı yorum bekledım cunku bu sıteden duyup böyle bı nıyette bulundum ama nedense hıc cvp verılmıyor

iyi de hayatım,ben forumu baştan sona okudum11 adım duasında kolunuzu kaldırın indirin diye birşey yokkiadımların sonunda seslen duanı et amin de tamambence bu yüzden kimseden yorum gelmiyor sana

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #15
Prof. Dr. Sinsi

arkadaslar yaa ben bu 11 adim duasini yaptim 2 gün önce ayrica okumadigim dua kalmadi dün gecede kenzul--ars duasini okudum ve bikac baska dualar yattim dua ettim allahim rüyamda göster bana tekrar biraraya gelecekmiyiz diye dua ettim ilk defa sevdigimi rüyamda gördüm onlarin evine gidiyorum
annesi kapiyi aciyo bembeyaz cübbe var üzerinde nur yüzlü bir kadin elini öpmek istiyorum öptürmüyo (kendide genc görünüyodu) yanagindan öpüyorum iceri giriyorum biraz sohbet ediyorum sonra benimki geliyo kardesiyle tartisiyor , sonra cikiyorum bi arkadasimla geziyorum ama telefonda sevdigimle konusuyorum disari cik sizin ordayim diyorum geliyor ben o arada yolun ortasinda aynaya bakiyorum saclarimi düzeltmeye calisiyorum yanimda kardesim ve arkadasim varsevgilim geliyo bakisiyoruz gülümsüyo tam sarilcam kardesimden cekiniyorumyaaaaaaa orda uyandim bu rüyayi hayra yormayi cok istiyorumrüyalardan anlayan varsa bi yorum yapsin lütfentesekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com