Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Özel Günler ve Tebrikler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
nisan

1 Nisan

Eski 04-01-2007   #1
90burcu

1 Nisan

Arkadaşlar bugün 1 Nisan

Bugün size yapılan en kötü şakalar nelerdi acaba?Sizin yaptığınız şakalar nelerdi?Bİzimle paylaşın hep beraber 1 Nisan'ın tadını çıkaralım:))

1564 yılında Fransa kralı IX Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe aldı Daha önce Avrupada yaygın olan yıl başlangıcı Mart 25 idi O zamanki iletişim şartlarında IX Charles”in bu kararı fazla yayılamadı Duyanlar ise protesto amacıyla eski adetlerine devam ettiler1 Nisan”da partiler düzenlediler Diğerleri ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler1 Nisan”a bütün aptalların günü adını verdiler Bu günde diğerlerine sürpriz hediyeler verdiler, yapılmayacak partilere davet ettiler, gerçek olmayan haberler ürettiler Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kendi kültürlerinin parçası görerek devam ettirdiler Oradan da bütün dünyaya yayıldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #2
Gözyaşı

umarım dünyada bu günde şakanın dozunu artırıp kötü olaylar olmaz
Hepinize mutlu nisan1

Eski 04-01-2007   #3
ctn_86

arkadaşlar biz burcuyla küçüktük daha nisan 1 ne demek pek anlamıodukküçük olduğumuz için şaka seviyemizi de tahmin edersinizneyse yumurta koymuştuk koltuğakim oturursa kırılacaktıama babaannem bombayı patlattı "çocuklar o yumurta orda kırılır kaldırsanıza" :):):)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #4
[KAPLAN]

Alıntı:
ctn_86 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar biz burcuyla küçüktük daha nisan 1 ne demek pek anlamıodukküçük olduğumuz için şaka seviyemizi de tahmin edersinizneyse yumurta koymuştuk koltuğakim oturursa kırılacaktıama babaannem bombayı patlattı "çocuklar o yumurta orda kırılır kaldırsanıza" :):):)
:)

Dakikalar önce de siteden biri, bana anlamadan?! 1 Nisan şakası yaptı sanırım En azından ben onun iyiliği için, yaptığını 1 Nisan şakası kabul ediyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #5
asyaland

Alıntı:
[KAPLAN] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
:)

Dakikalar önce de siteden biri, bana anlamadan?! 1 Nisan şakası yaptı sanırım En azından ben onun iyiliği için, yaptığını 1 Nisan şakası kabul ediyorum
kaandan bahsediyorsan o olayda kesin bii gariplik var :))

bugün 1 nisan sakası yapıldı bana paylasmak isterim
cok sevdiğim bir arkadasım msn 'ne girince ban cok kırıcı seyler yazmaya basladı su sekilde sen gelmeden önce seni cekiştiriyorduk ne kadar gecimsiz birisisin tarzında seyler yazdı (öyle değilim :) ) bende cok üzüldüm cıkıyım bari falan dedim oda bi zahmet yazıyoor hiç yumusamadı ne olduğunuda anlamadım kızıyımmı ,sinirleniyimmi öyle bilgisayara baka kaldım ;)
biraz zaman gectikten sonra 1 nisan yazıp gönlümü aldılar ;)
böyle işte

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #6
[KAPLAN]

Alıntı:
asyaland tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaandan bahsediyorsan o olayda kesin bii gariplik var :))

bugün 1 nisan sakası yapıldı bana paylasmak isterim
cok sevdiğim bir arkadasım msn 'ne girince ban cok kırıcı seyler yazmaya basladı su sekilde sen gelmeden önce seni cekiştiriyorduk ne kadar gecimsiz birisisin tarzında seyler yazdı (öyle değilim :) ) bende cok üzüldüm cıkıyım bari falan dedim oda bi zahmet yazıyoor hiç yumusamadı ne olduğunuda anlamadım kızıyımmı ,sinirleniyimmi öyle bilgisayara baka kaldım ;)
biraz zaman gectikten sonra 1 nisan yazıp gönlümü aldılar ;)
böyle işte
Böyle günlerde normalden biraz daha fazla sabırlı olmak gerekiyor sanırım asyaland Yani gerçekten eğer sinirli bir günümüzse ve günün tam olarak ne anlam ifade ettiğini bilmiyor ya da günün 1 Nisan olduğunu hatırlamıyorsak, bir de üstüne şaka yapmak :) kötü sonuçlar doğurabilir

Bizimle 1 Nisan anını paylaştığın için de, ayrıca teşekkürler asyaland

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #7
asyaland

İnsan bir anda sok oluyor 1 Nisan olduğunu hatırlayamadım anlamda veremedim Artık seneye 1 Nisanda ödeşiriz;)
Rica ederim bu arada

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com