Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adadım, duaya, ruhumu

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

insanlık dua için yaratıldığını anlayınca; tüm ayetler, ''DUANIZ olmasa RABBİM ne diye size ehemmiyet versin'' şah kelamını haykırır ehemmiyetli gönüllere
SIDDIK EBUBEKİR (ra), en kerametli kasideyi duaya adayınca; maveradan şifa akar hasta gönüllere
DUAya bir sınır keşfedemez ALİ (ra) Ağzını açmaz DUADAN başkasına HUTBESİ DUA,şiiri DUA,nesri dua,vaazı dua,ağlaması dua ve gülmesi dua
Mevlana, mısra mısra duaya dönerken; kitaplarşahı mesneviyi yollar asırlar ötesinedua itaat ve ibadetin ta kendisidir
Zikrin ve KURAN-ın özüdür dua,risale mektebinde
Fatih Muhammed ,bir şecaat sabahında dua pınarından üç avuç yudumlayınca; aşılmaz Bizans surları rüku eder ihtişam ordusunun önündegemiler, denizleri terk eder,karalarda koşuştururve bir çağ kapanır bir çağ açılır Fatihler piri Akşemseddinin ellerinde
islam destanının dua menşeli,dua bezeli kaç milyon sahifesi var ,bilinmezsede;tüm altın sayfalar dua rabıtalıdır kuşkubedilmez
DUA, SEN'in kudret eline tutunmak demektir,
DUA, SANA giden yol demektir,
DUA, insanlığımıza uyanmak demektir,
DUA, fenafillah kapısı demektir,
DUA, var olmanın sırru demektir

Boynumuz bükülmüş,benzimiz sararmışsa bugün, SANA ettiğimiz tazarru ve niyazın makbuliyetinden emin olmayışımızdandır ey niyazın RABBİ
Karanlığı dağıtan,zulümleri bitiren,cehaleti yok eden evleri şenlendiren,çocukları güldüren,hastaya şifa veren,cihanı mamur eden,aleme ışık saçan,umutları yeşerten;sevda yüklü,naz edalı,ihlas tütsülü, MUHAMMED Aleyhisselatu vesselam kokulu bir dua öğret bize YA-RABBİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

''YA RABBİ! Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru YA RABBi!
YA RABBi! Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

YA RABBi! Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

ALLAH'ım bizi cehennemden muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi bütün ateşlerden muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi dini ve dünyevi fitnelerden muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi ahir zaman fitnesinden muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi kahrının azabından muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi kahrının ateşinden muhafaza eyle
ALLAH'ım bizi gösterişten ve işitsinler diye amel etmekten,kendini beğenmekten ve öğünmekten muhafaza eyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

Ey efendilerin efendisi,
Ey dulara cevap veren,
Ey iyiliklerin sahibi,
Ey dereceleri yükselten,
Ey bereketleri büyük olan,
Ey hataları bağışlayan,
Ey belaları def eden,
Ey sesleri işiten,
Ey dilekleri veren,
Ey sır ve gizlilikleri bilen,
Ey hasta kullarına şifa veren,
Ey merhametlilerin en merhametlisi

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, SEN'den başka İLAH yok ki biza imdat etsin
EMaN ver bize, EMaN diliyoruz bizi cehennem azabından muhafaza eyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

Ey her şeyin gerçek MABUDU olan ALLAH,
Ey dünyada dost ve düşman ayırt etmeden bütün mahlukatınnı rızıklandıran RAHMAN,
Ey ahirette sadece dostlarına merhamet edecek olan RAHİM,
Ey herşeyi hakkıyle bilen ALİM,
Ey yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden HALİM,
Ey sonsuz büyüklük ve yücelik sahibi olan AZİM,
Ey herşeyi yerli yerinde yapan HAKİM,
Ey kendine güvenen kullarının işini en iyi şekile yola koyan VEKİL,
Ey herşeyi ayakta tutan MUKİM,
Ey iyilik ve ikramı bol olan KERİM

SEN bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, SEN'den başka İLAH yok ki bize imdat etsinEMaN ver bize, EMaN diliyoruzBizi cehennemden muhafaza eyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

Ey hamd ve sena sahibi,
Ey şeref ve yücelik sahibi,
Ey fahr ve bahaa sahibi,
Ey ahd ve vefa sahibi,
Ey af ve rıza sahibi,
Ey iyilik ve bağış sahibi,
Ey kesin söz ve hüküm sahibi,
Ey izzet ve sonsuzluklar sahibi,
Ey karşılıksız iyilikler ve nimet sahibi

SEN bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, SEN'den başka ,iLAH yok ki bize imdat etsinEMaN ver bize, EMan diliyoruzBizi cehennem azabından muhafaza eyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Ruhumu Duaya Adadım

Eski 08-05-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Ruhumu Duaya Adadım

Ey Rabbimiz! Bize hile yapanları ve yapmayı düşünenleri, bize komplo kuranları ve kuracak olanları, düşmanlık yapanları ve yapacak olanları, aldatanları ve aldatarak hile yapacak olanları Sana havale ediyoruz

Ey Rabbimiz! Bizim ve iman ve Kur’an hizmetindeki kardeşlerimizin; istediğimiz ve istemediğimiz, bildiğimiz ve bilmediğimiz bütün ihtiyaçlarımızı gider ve bütün belaları bizden sav Dünyanın her yerindeki Senin rızan için hizmet eden kardeşlerimizi bizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak eyle

Ey Rabbimiz! Bütün günahlarımızı küçüğünü-büyüğünü, evvelini-ahirini, açığını-gizlisini bağışla Bize merhamet et, kırığımızı- döküğümüzü sar ve bizi yücelt

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com