Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
model, quasispecies

Quasispecies Model

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Quasispecies Model

Quasispecies
Model
Quasispecies Model Hakkında - Quasispecies Model Konu Anlatım - Quasispecies Model Nedir

Quasispecies modeli (Türkçe için 'quasispecies' yerine çeyrek tür öneriliyor) fiziksel kimya çatısı altında kendi kendini kopyalayan varlıkların Darwinci evrim süreci açısından tanımlanmasıdır Sadeleştirirsek; bir quasispecies (çeyrek tür), geniş bir yavru kesitinin içinde ana-babadan farklı bir veya daha fazla mutasyonu içermesi beklenen yüksek mutasyon oranına sahip alt gruptur Bu, evrimsel perspektif açısından genetik olarak aynen kopyalanmış yavrulara sahip bir genotipe sahip olan tür kavramı ile zıttır

Bu RNA veya DNA gibi kendi kendini kopyalayan makromoleküllerin evrimsel süreçlerini veya bakteri veya virüsler gibi cinsiyetsiz basit organizmaları kalitatif olarak anlamanın sağlanmasında çok yararlıdır (bakınız viral quasispecies) ve yaşamın kökeni erken dönemlerinde bir şeyleri açıklamada yardımcıdır Bu modele dayandırılan kantitatifmodeller zordur çünkü girdi olarak iş gören parametreleri gerçek biyolojik sistemlerden elde etmek güçtürQuasispecies model Eigen[1]tarafından yapılan bir ön çalışmaya dayanarak Manfred Eigen ve Peter Schuster[2] tarafından ortaya konmuştur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com