Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgiler, işinize, pratik, yarayacak

Işinize Yarayacak Pratik Bilgiler "4"

Eski 08-31-2012   #1
karamela

Işinize Yarayacak Pratik Bilgiler "4"

Naftalin Kokusu Nasıl Giderilir:
Çamaşır ve elbise dolaplarına sinen naftalin kokusunu gidermek için bir süngeri alkole ya da limonlu suya batırarak silin

Muslukları Parlatmak İçin Ne Yapmalı:

Metal muslukları zaman zaman gazlı bezle silerseniz musluklar parlar Ya da nemli bir süngerin üzerine sigara külü koyarak muslukları ovun

Elektrik süpürgesi kullanmadan temizlik yapmak istiyorsanız tozunu alacağınız eşyanın üstüne nemli bir bez yayın, beze sopa ile vurarak tozunu çıkarın Çıkan toz nemli beze yapışacağından hem oda tozlanmaz, hem de eşyalarınız tertemiz olur

Günlük Ev Temizliğinin Püf Noktaları:
Önce salondan başlanır yer silimi elektirik süpürgesiyle yapılır yerlerin tozlarının alımı bittikten sonra eşyalar üzerindeki tozlar silinir Genellikle en son mutfak, banyo ve tuvalet sırasıyla yapılırTuvalet temizliğinde çamaşır suyu kullanılmalıdır

Kapılar Nasıl Temizlenir:
Bir patatesi ortadan kesin ve kirli yerleri ovun Patatesin yüzü kirlendikçe üstünü kesin

İstenmeyen Kokular Nasıl Yok Edilir:
Evin içinde hoş olmayan çeşitli kokuları gidermek için bir tavaya biraz tarçın ile toz şeker koyarak kavurun Sonra evin içinde dolaştırın

Rutubete Karşı Ne Yapmalı:
Evinizin rutubetli yerine bir kutu içine mangal kömürü koyun Rutubete karşı tebeşirden de yararlanabilirsiniz Rutubetli yere 8-10 tane tebeşir koyarsanız rutubeti önemli ölçüde önlersiniz

İstifra Kokusu Nasıl Giderilir: Bebeklerin mama yerken kusmaları halinde hoş olmayan kokuyu gidermek için o yeri sulandırılmış karbonatla hemen silin

Peynirin küflenmemesi için ne yapmalı:
Peynir kabının içine bir adet kesme şeker koyun Böylece peyniriniz küflenmeyecek, tazeliğini uzun süre koruyacak

Patlıcanın acısı nasıl alınır:
Patlıcanın acısını almak için soyduktan sonra tuzlu suda bekletmek yeterlidir

Hıçkırık Nasıl Geçer
Suyla gargara yapın ve bir kaç yudum su için
ya da Bir kaşık toz şeker ağzınıza atın ve bir kaç yudum su için
ya da Fıstık ezmesi yiyebilirsiniz

Patates püresi yapmanın püf noktası:
Patates püresi yaparken içine kattığınız tuz kadar şeker de katın Böylece daha koyu ve daha lezzetli bir püre elde edeceksiniz

Meyveli pasta yapmanın püf noktası:
Evde pasta yaparken kullandığınız meyve ve şekerlemelerin dibe çökmesini istemiyorsanız pastanıza bir miktar mısır unu ilave edin

Pasta pişirirken neye dikkat etmeli:
Fırında pasta veya kek yaparken daha iyi pişmesini istiyorsanız pişirirken fırınınıza bir kap içinde su koyun

zemheride taşa taş bile kuytu olurken, sen benim başıma kar yağdırıyorsun

gölge etme, başka ihsan istemez

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com