Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altus, röportaj, ultionis

Altus Ultionis (röportaj)

Eski 11-20-2007   #1
bukettt

Altus Ultionis (röportaj)

Altus Ultionis Röportajı:

- Selam Samet
Selamlar

- Öncelikle şunu soralım, tek kişilik bir proje olarak başlayan Altus Ultionis nasıl oluştu?
Altus Ultionis, 2004 yılında Dagon elemanı Thyrouth askere gidince kendime uğraşacak bir proje kurmak istememle birlikte başladı Başlarda sadece zaman geçirmek bir şeylerle uğraşmak amaçlı başladım fakat şimdi en ciddi projem oldu

- Diabolica Ars Profunditatis albümüne geçelim hemen Bu albüm için seni gerçektende tebrik etmek gerek çünkü Türkiye şartlarında böyle bir albüm çıkarmak büyük cesaret isteyen bir şey Diabolica Ars Profunditatis albümünün oluşum sürecini bize anlatabilir misin?
Diabolica Ars Profunditatis albümü evimde 15 gün dışarıya çıkmadan sürekli kayıt yaparak oluşan bir albüm ama o 15 günün sonrasında duyduğum heyecan tartışılmasızdı Hemen ardından AMA Records ile bir anlaşma yaptım çıkacak albüm için

- Ülkemizden çıkan nadir black metal albümlerinden birisi olduğu kesin Peki bu albüm gelen yorumlar ne yönde oluyor?
Albüme yorumlar Türkiyeden iyi değil doğrusunu söylemek gerekirse zaten Türkiye için bir müzik yapmıyorum yapmış olsaydım bugün her yerde albüm satılırdı ama yurtdışından gelen tepkiler oldukça olumlu ve güzel

- 2005 yılındaki De Profundis Clamavi Ad Te Sathanasdemosunun üzerine çıkan Diabolica Ars Profunditatis albümünde müzikal açıdan gelen farklılıkları senden dinleyelim
De Profundis Clamavi Ad Te Sathanas sound olarak biraz boğuktu ve kötü bir sound söz konusuydu dijital tonların olması gerçekten kötüydü ben beğenmiyorum fakat o zamanlar beğendim çıkardım Diabolica Ars Profunditatis ise daha güzel bir kayıta sahipti fakat yine dijital gitar tonları ve drum machine kullanıldı ama sonuçta elimden geleni bu kadardı ev kaydına göre ve Balıkesir şartlarına göre Sonuçta Black Metal yapıyorum ve hiçbir maddi beklentim yok açıkçası maddiyatımda İstanbul’da Ankara’da stüdyoda albüm kaydedecek kadar iyi değil

- Bu yıl Norveçli Austkrigar ile bir split çalışmanız oldu ve demodan 3 parçanın tekrar mastering edilmiş haliyle yer aldın Bu olayın gelişimini alabilir miyiz senden?
Austkrigar elemanı ile bir süredir kontaktayız Total Death Productions'ta yer aldığım zamanlarda bizimle anlaşmak istedi bizde split yapma kararı aldık ve Total Death Productions etiketi ile bu split çıktı Evet demodaki 3 parça ve 1 yayınlanmamış parça ile birlikte splitte yer aldık

- Black Metal Rituals isimli yeni albümün geleceğini daha önceden duyurdun Peki bu albüm için çalışmalar şuan için ne durumda biraz bilgi verebilir misin?
Bu albüm grup olarak çalacağımız ilk albüm olacak Fakat ben Türkiye’deyken bu albüm asla başlamayacak Bu albümde klavye kullanacağız fakat kimse zannetmesin ki düğün havasında klavyeler olacak Daha çok arka planda müziği doldurmak amaçlı kullanacağız ve sürekli klavye olmayacak şarkıda ve bu albümde şu anda 3 kişi olarak yer alacağız

- Black Metal Rituals albümünde dinleyiciyi ne gibi farklılıklar bekliyor?
Daha sert ve hızlı bir albüm olacak daha kasvetli riffler melodiler olacak birde çok az dolduracak derecede klavye olacak arka planda ve bizim ilk kez grup olarak kaydedeceğimiz albüm olacak

- İsveç black metalinin devlerinden biri olan Lord Belial’in davulcusu Micke Backelinin de katılmasıyla Altus Ultionis tek kişilik proje olmaktan çıkıp bir grup haline geldi Bu olayın gelişimini alalım birde senden
Micke Backelin ve Thomas Backelin ile yaklaşık 1 yıldır kontaktayız ve bir gece Micke'tan drum machine konusunda yardım etmesini istedim o da Altus Ultionis'te baget sallamayı tercih etti

-Altus Ultionis’in hedefi nedir?
Altus Ultionis'in hedefi, Hiçbir zaman değişmeyecek olan Black Metal'i herkesin bildiği herkesin istediği ölçüde değil kendi istediğimiz formatta gerçekleştirerek gerçekten Black Metal yapmaktır

- Türkiye’de hakkıyla black metal yapan çok az grubumuz var ve bu gruplar dışarının undergraund diye tabir ettiği çevre tarafından tanınıyor sadece Bu alanda senin beğendiğin yerli gruplarımız kimler?
Sarcophagus (Black Brothers) sevdiğim grupların en başında gelir daha sonrası Witchtrap, Ehrimen, Astral Division, Sadistic Spell ve Depressive Desire

- Müziğinden etlendiğin yabancı grupları alalım birde senden?
Limbonic Art, Mayhem, Darkthrone, Judas Iscariot, Deathpspell Omega, Dark Funeral

- Röportaj için teşekkür ederim Son olarak senin söylemek istediklerini alalım
Bizi başlangıçtan beri sürekli destekleyen "True" Black Metal dinleyicisine ve Sarcophagus'a sonsuz teşekkürler Ayrıca teşekkürler bu güzel sohbet için

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com