Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hecatombröportaj

Hecatomb(röportaj)

Eski 11-20-2007   #1
bukettt

Hecatomb(röportaj)

Hecatomb Röportajı:

- 2 albümünüz "Impaled Apocalypse" yine Poem Productions etiketiyle raflarladki yerini aldı Peki bu albumde ilk albüme göre ne gibi farklılıklar oldu?

Öncelikle röportaj için teşekkürler İlk albüm ile 2albüm arasında hem tarz hemde kayıt olarak fark var İlk albüm daha çok kesik ritmler ve daha anlaşılır bir müzik iken biz asıl isteğimizi 2albümde yapmaya çalıştıkDaha extreme ve daha sert bir albüm3albümde Goremaster'lı kadro ile çok daha sert bir albümle geliyoruz Bu arada 2albümdeki bir farkda kapak Albüm kapağına çok önem verdikVe başarılı olduğumuza da inanıyorum
- 2 albümün kayıtları nasıl bir süreçte ve nerede oluştu?
2albüm kayıtlarını ilk albümde olduğu gibi Ant’ın stüdyosunda kaydettik Stüdyo Negative’de bu albüm kaydı da biraz uzun sürdü Ama kayıt bittikden sonra şirket(POEM)söz verdiği tarihte albümü çıkardı Bu bizi bayağı rahatlattı İlk albüm çünkü sancılı olmuş ve çıkması çok gecikmişti

- Impaled Apocalypse albümü için gelen yorumlar ne yönde oluyor?

2albüm için eleştiriler çok olumluÖzellikle yurt dışından çok olumlu tepkiler alıyoruz
- Sizin bu albümde olumlu ve olumsuz kendinizi eleştirdiğiniz bölümler oldumu?

Grup olarak imkansızlıklar yüzünden kaydı biraz aceleye getirdiğimize inanıyorum Biraz daha üstüne düşülebilirdi Onun dışında kendimizi eleştirecek bir yan bulamıyorum

- Merak edilen bir konuya daha değinelim İlk albümün söz temaları cinayet ve işkence üzerine işlenmişti 2 albüme lirikler nasıl yansıyor?

Valla bu konu Ulaş’ın konusu Sözleri sadece Ulaş hazırlıyor Ama 2 albümdeki sözler konsept olarak hazırlandı Hepsi VLAD DRACUL ile ilgili
- İlk albümünüzü yurt dışında da elde etmek mümkün oldu 2 albumü de yurt dışındaki distrolarda bulmak mümkün mü?
Evet yurt dışında da satışta Şirket bir çok ülkeye gönderdi Ayrıntılı bilgiyi wwwpoemproductionscom’dan bulabilirsiniz

- Kadroya bakarsak son olarak davulda bir değişiklik görüyoruz ve daha öncede grubun kurucu üyelerinden Sertan ile yollarınızı ayırmıştınız Şuan kadronuz tam olarak yerine oturdu diyebilimiyiz peki?

Valla şu an bir değişiklik yok ama ileride şartlar neleri getirir bilememÇükü bu yaşta bu müziği bu ülkede yapmak gerçekten zorO yüzden mecburi eleman değişiklikleri olabiliyor ama şu an bir değişiklik yok Yeni gelen eski dostumuz Cem Devrim Dursun ile son gaz 3albüm için hazırlık yapıyoruz

- Vokalistiniz Ulaş 2 albüm sonrası askerlik görevini yapmakta Bu durum bir süre Hecatomb'ı sahnelerde görmemizi engelleyecek Vokalinizin dönmesiyle beraber sizleri tam gaz sahnelerde görebilecek miyiz?
Ulaş şu an askerde o gelene kadar konser vermiyecez Kasım gibi konserler başlıyacak biz o arayı 3albüme hazırlanarak telafi ediyoruz

- Konserlere değinmişken, grubun geçmişte katıldığı önemli konser organizasyonlarından bahsedebilirmiyiz?

Çok önemli bir konsere çıktığımız söylenemezÖnemli konserde ne oluyor bunu bilemem benim için önemli konser sadece death metal dinleyen seyirciye çalmak benim için önemli ve güzel sayı hiç önemli değil ister 20 olsun ister 2000 olsunÖnemli olan bu müziğe gönül verenlerin bizi dinlemesi-Türkiye'deki çoğu grup gibi Hecatomb'da bu müziğini para için icra etmiyor Peki günlük yaşantılarınıza göre müziğinizi icra etmek zor oluyormu?

Önceden de söylediğim gibi death metal’i bu ülkede yapmak ve hiçbir karşılık beklememekValla her baba yiğitin harcı değildir

- İlerisi için Hecatomb'ın hedefleri varmı?- Bunlar nelerdir?

Öncelikle 3albüm için uğraşıyoruz Bu albümden çok beklentim var Cem ile süper gaz bir albüm olacak Daha sonra birkaç yurt içi ve dışı konser planlarımız var onlar için uğraşıcaz

- Türkiye'de Death metal piyasası için sizin görüşünüz nedir?

Tüm Death metal yapan Türkiye’deki arkadaşlarıma büyük saygı duyuyorum ve hepsine başarılar diliyorumGerçekten bu müziği yapmak çok zor Türkiye’de

- Türkiye'de başarılı bulduğunuz gruplarımız varmı? -Gerek genel alanda gerekse kendi alanınızda?

Tüm gruplar kendi çapnda başarılı ama ben dostlarım UÇK Grind'i beğeniyorum Ayrıca Cenotaph’ı da çok başarılı buluyorum Kimsenin yapamadığı işler yapıyorlar

-Röportaj için teşekkür ederim Son olarak buradan okurlarımıza ve sizi takip edenlere iletmek istediklerinizi alalım

Röportaj için teşekkürlerYerli gruplara destek olalım ve yapıcı eleştirilerde bulunalım Herkese selam Ayrıca wwwhecatomborg dan bizimle ilgili gelişmeleri takip edebilirler

Cevaplar: Rıfat Şahin
Röportaj: Ömer ÇETİN
26052006

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com