Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başağrısı, haplar

Başağrısı ve Haplar

Eski 10-28-2006   #1
[KAPLAN]

Başağrısı ve Haplar

BAŞ AĞRISI

Vatandasın biri, hafta sonu arkadaşının evine gidiyor Çok başı ağrıdığından, arkadaşı ona bir Apranax veriyor Vatandaş yutmadan önce ilacı ağzında çiğniyor bir kaç dk Sonra surunu kaybediyor Çevresindekileri tanımamaya başlıyor

BAŞ AĞRISI

Vatandasın biri, hafta sonu arkadaşının evine gidiyor Çok başı ağrıdığından, arkadaşı ona bir Apranax veriyor Vatandaş yutmadan önce ilacı ağzında çiğniyor bir kaç dk Sonra surunu kaybediyor Çevresindekileri tanımamaya başlıyor Apar topar hastaneye kaldırıyorlar ve orada anlaşılıyor ki; sebep beyin kanaması Nedeni ise, doktorların açıklamalarına göre; ağrı kesicilerin Özellikle Apranax ve türevlerinin çiğnenmesi ya da ağızda bekletilmesi Apranax, aprol, aprowell, naprosyn, napradol, kapnax, apraljin, aleve, synax, oprax (kısaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar) Çiğnenince; etken madde beyne çok hızlı nüfuz ediyor ve ölümcül sonuçlara yol açabiliyor Aman dikkat

Dr Murat Eren Özen

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-28-2006   #2
mate

bunu bilmiyodum paylaşım için çok teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-02-2006   #3
bessraa

bnde blmiodum falla
alla alla ne ilginç yaahhhh
nesse dikket etmek lasım paylaşım için saoll

TaPaRsAn TePiLiRsİn , TePeRsEn TaPıLıRsIn
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-05-2006   #4
hunt82

gerçek olamaz Bende Apranax kullanıyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com