Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
phone, tepeden, tırnağa, windows, yepyeni

Tepeden Tırnağa Yepyeni Windows Phone 7

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

2010′un ilk aylarında Barcelona’da yapılan GSM zirvesi sırasında Windows Phone 7′yi müjdeleyen Microsoft, işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor
Sene başında genç kitlelere yönelik, piyasaya sürdüğü Kin isimli ürünü bırakarak bu konuda ki tüm çalışmalarını Windows Phone 7 üzerine odaklanarak yapan Microsoft WP7 uyumlu 9 yeni telefonun tanıtımı yapıldı
New York’ta yapılan tanıtım etkinliğinde Microsoft CEO’su Steve Ballmer
yerini aldı HTC, Dell, Samsung ve LG markalı yeni telefonlar tanıtılırken Windows Phone 7 işletim sistemide tanıtıldı Bu ürünlerin Türkiye satış tarihi daha netleşmiş değil ancak Avrupa, Amerika ve Asya …
2010′un ilk aylarında Barcelona’da yapılan GSM zirvesi sırasında Windows Phone 7′yi müjdeleyen Microsoft, işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor
Sene başında genç kitlelere yönelik, piyasaya sürdüğü Kin isimli ürünü bırakarak bu konuda ki tüm çalışmalarını Windows Phone 7 üzerine odaklanarak yapan Microsoft WP7 uyumlu 9 yeni telefonun tanıtımı yapıldı
New York’ta yapılan tanıtım etkinliğinde Microsoft CEO’su Steve Ballmer
yerini aldı HTC, Dell, Samsung ve LG markalı yeni telefonlar tanıtılırken Windows Phone 7 işletim sistemide tanıtıldı Bu ürünlerin Türkiye satış tarihi daha netleşmiş değil ancak Avrupa, Amerika ve Asya bölgelerine 21 Ekim tarihinden itibaren pazara sunulacağı belirtildi
En büyük rakipleri Apple iPhone ile Google Android’e göre mobil işletim sistemi alanında oldukça düşüş yaşayan Microsoft hemen toparlanarak tekrar aşağıya düşen pazar payını yukarı çekmeye çalışıyor
Daha önce Windows Mobile ile şansını deneyen ancak umduğunu bulamayan Microsoft mobil işletim sistemi ‘ni baştan aşağıya yeniden yapılandırarak Windows Phone 7′yi üretti ve bu alandaki başarı beklentisini en tepeye çekmiş oldu
İşte Windows Phone 7 özellikleri…
Windows Phone 7 Mİcrosoft Office programlarını ile uyumlu bir şekilde çalıştırabiliyor
Çoklu dokunmatik ekran ‘larının boyutu 37 inç ile 43 inç arasında değişiyor, ayrıca HUB ismi taşıyan bir özelliği sayesinde ekran kişiselleştirilebiliyor
HUB sistemi ile kısa mesaj atmak istediğinizde o kişinin rehberdeki sayfasında o kişi ile alakalı bütün iletişim ayrıntılarını, en son gelen e-maillerini, Twitter ve Facebook sosyal paylaşım sitelerindeki son güncelleme bilgilerini de bulabilirsiniz
Bu işletim sistemini kurabilmek için telefonunuzun 1 Ghz işlemcili, 256 MB RAM ile 8GB’lik bir hafızalı olması gerekiyor
iPhone, BlackBerry ve Nokia gibi telefonlara uyumlu değil ancak, WP7, HTC’nin 7 Mozart, 7 Surround, 7 Trophy ve HD7; LG’nin Optimus 7 ve Quantum; Dell’in Venue Pro, Samsung’un Focus ve Omnia 7 ile sorunsuz çalışıyor
Windows Phone 7 ilk duyurulduğu zamanlarda, multitasking (aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabilme) özellliğinin olmayacağı tahmin edilen mobil işletim sisteminde bu özellik çoktan yerini alırken, kopyala yapıştır özelliği henüz eklenmemiş
Arama motoru Bing ile arama yapılabilir hatta sesli arama ve haritalara da erişmek mümkün kılınmış

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com