Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiçekleri, günlükleri, namaz

Namaz Çiçekleri Günlükleri:)

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Ayşenur ve Gülsena

İkrime FIRAT

Sevgili Namaz Zamanı
Kızlarım Ayşenur ve Gülsena Namaz Çiçekleri Kampanyasını tamamladık Namaz Çiçekleri kampanyasını hazırladığınız için Allah razı olsun!

1 Gün: o gün geç yattığımız için Gülsena Sabah namazına uyanamadı Ayşenur kaza etmesine yardımcı oldu Ayşenur Yatsı namazında, Anne kıldığımız namazları 5 kere kılsak olmaz mı? Dedi Çok güldük

Diğer namazlarını eksiksiz şevkle kıldı

2 Gün: Gülsena Sabah namazına kalkmakta biraz zorlandı ama kalktı ve kıldı Sabah namazına kalkabilmek için daha erken yatalım dedi Ayşenur O kadar uykuluydu ki bildiği halde sabah namazı tesbihatında Elhamdülillah’tan sonra ne geliyor Anne? diye sordu

3 Gün ve 4 Gün: Memlekete gittik Fakat Kızlarım hiç bir namazı aksatmadan ve kimseye de göstermeden kılmayı başardılar

5 Gün: Ayşenur da Gülsena da 5 gün boyunca şevkle ve heyecanla namazlarını kıldılar Gülsena 5 gün Daha devam etmek istediğini söyledi Ayşenur ise 5gün boyunca aralıksız kıldığı için alıştığını, kılmadığı zaman eksiklik duyacağını, bu yüzden devam etmek istediğini söyledi

Kızlarımın sabah namazına kalktıklarında sordukları bir soru vardı "Anne babam sabah namazını kıldı mı?" Eşim bizden önce kıldığı için onun kılmadığını zannediyorlarmış meğer

: ) HEPİMİZDE ÇOK MUTLUYUZ ( :

wwwnamazzamaninet

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Muhammed Yusuf

İkrime FIRAT
Merhabalar Sevgili Namaz Zamanı
Ben Muhammed Yusuf’un annesi Yeter Gül Uzun zamandan beri Peygamber Efendimizin hadisi
(çocuklarınıza 7 yaşında namazı öğretin) gereği bir şeyler yapmayı istiyordum Çünkü artık oğlum 7 yaşındaydı Ama nereden nasıl başlayacağımı bilemiyordum Sitenizdeki yazıları okuyunca içimi büyük bir heyecan kapladı Allah’ın izniyle çalışmalara başladım Öncelikle Muhammed Yusuf’un bildiği eksik sure ve duaları tamamladık Ve onun belirleyeceği bir zamanda namaz haftamızı başlatmaya karar verdik Bizimle beraber 6 yaşındaki kızım Ahsen de sure ve duaları baya öğrendi O da namaza başlamak için can atıyor İnşallah onunki ileriki bir zamanda olacak
Şimdi sizinle namaz haftamızı paylaşmak istiyorum:
1 Gün: Akşamdan Muhammed Yusuf’la konuştuk Takvim yaprağından sabah namazının vaktini öğrendik Saatimizi 400’e kurmaya karar verdik Allah’ın izniyle 400’de uyandım Sevgi ve şefkatle Muhammed Yusuf’u uyandırdım Ona Rabbimizin çocukları ne kadar sevdiğinden, vereceği mükâfatlardan bahsettim Uykudan uyanması baya zor oldu Abdestini aldı Seccadesinin başında beni beklemeye başladı Bu arada hala gözlerini açamıyordu Ben de abdestimi alıp geldim Beraber sabah namazımızı kıldık ve dua ettik Ben de Rabbime sonsuz şükrettim ve başladığımız bu hayırlı işte bizi başarıya ulaştırması için dua ettim

2 Gün: Muhammed Yusuf bu gün de namazlarına Allah’ın izniyle devam etti Maddi ödüllerin yanında manevi kazançlarını da sık sık hatırlatıyoruz İkindi namazının vakti çoktan girmişti Muhammed Yusuf’a söylediğimde hemen abdestini alıp namazını kılmaya başladı Hamdolsun Eksikleri de var tabi Onları da güzelce anlatıyoruz Rabbim daim eylesin
3 Gün: Onun için bilgisayarda bir resim hazırladım 1’den 5’e kadar günler Sabahtan yatsıya kadar da vakitler var Her vakte bir gülen adam yerleştirdim Muhammed Yusuf hangi vakti kıldı ise hemen gidip o vaktin gülen adamını boyuyor Bazen bizden de boyamamızı rica ediyor Altında da pasta resmi var 1 gün küçük, 2 gün biraz daha büyük… Derken 5 gün kocaman bir pastaya sahip olacağını görüyor (Muhammed Yusuf pastaya bayılır)

4 Gün: Bu gün Muhammed Yusuf kardeşi Ahsen’le beraber teyzesine gittiler Orada da namazlarını hep kılmış hem de kendi isteğiyle Yani biraz biraz da olsa namaz sorumluluğunu alıyor Çok şükür Bu gün ayrıca gecenin ilerleyen saatlerine kadar Pazar gün yapacağımız partisine kimleri çağıracağının listesini yaptı Zorla yatırdım

5 Gün: Bu gün 5 günümüzü tamamlayacağız inşallah Muhammed Yusuf öğle namazını kıldıktan sonra dedi ki: “Anne, namazı pasta yemek için kılıyordum Ama artık namaz kılmayı seviyorum” Dünyalar benim oldu Rabbim sen ne büyüksün Sana sonsuz hamdüsenalar olsun Sen nurunu tamamlarsın Benim oğlumun da nurunu tamamla Onun namaza olan muhabbetini artır ve daim eyle Bütün kardeşlerimin çocuklarını da aynı şekilde AMİN

Muhammed Yusuf için hazırlanan namaz cetveli -»

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Osman Taha ve Beyzanur

İkrime FIRAT

21062007
Selamün aleykum Bu sabah bismillah dedik sabah namazından başladık Allah’ın izniyle biz üç kişi katılıyoruz Namaz çiçekleri kampanyasına Beyzanur 9, Osman Taha 7 yaşında Bende anneleri olarak günlük tutacağım Bu konuda Allah razı olsun sizden Bu çok güzel bir fikir, hem biz anneler için hem de çocuklar için Biz daha öncede ufak ufak alıştırmaya başlamıştık ama bu kampanya çok büyük bir şevk verdi Hem bana hem çocuklara Hem de annelerin bu konuda görüş paylaşabilmesi çok güzel çünkü çok hassas bir konu Namaz Allah korusun alıştırayım derken çocuk sıkılabiliyor Bu dengeyi çok güzel kurmak gerekiyor Anneler neler yaptıklarını anlatırlarsa okuyanlar bu tecrübelerden yararlanabilir Sanırım sonunda okuyabileceğiz diğer annelerin fikirlerini Şahsen çok merak ediyorum
Neyse biz bu sabah namaza kalktık Biraz zor oldu çocuklar için ama
Kalktılar Çünkü akşam çok geç yatmışlardı ve çok yorgunlardı Bende abdest almaları için fazla ısrar etmedim Abdestsiz namaza durdular Ama ilk günden gevşek mi davrandım acaba diye kafama takılmadı değil Neyse sünneti kıldıktan sora bir baktım Osman Taha yerde uyuyakalmış Beyzanur zaten zaman zaman kılıyordu ama sadece farzları Farzı da kıldık ve yattılar Sonra öğlen namazında Osman Taha camiye gitti Biz Beyzanurla evde kıldık İkindide onlara dedim ikindiyi kılalım Sizi denize götüreceğim Çok sevindiler Denize gittik, gelince Osman akşam namazına yine camiye gitti Beyza evde kıldı İkisi de herkese anlatıyorlar biz namaz kampanyasına başladık diye Az öncede yatsıyı kıldılar ve yattılar Yatsısında sadece farzını kıldırdım Çünkü namaz onlara ağır gelsin istemiyorum ilk etapta Ne kadar doğru düşünüyorum bilmem ama büyüdüklerinde bu günleri hatırladıklarında hissettiklerinin hoş şeyler olmasını istiyorum Zorlanırsa çocuk, annem namaz kıldırmıştı çok zor gelmişti diye hatırlar diye korkuyorum Yalnız şunu fark ettim, kolay bir şey değil çocuğu namaza alıştırmak Hemen abdest alıp kılıyorken çocuğa göre ayarlamaya başlıyorsun, anlatıyorsun, bazen kıkırdıyorlar ama sabırlı davranmak zorunda kalıyorsun İnşallah çocuğum namaz kılar demek kolay ama böylede fiili duası oluyor demek ki Rabbim inşallah namazın zevkini, lezzetini onlara da bizlere de tam olarak tattırsın Herkese kolay gelsin

22062007
Selamüm aleküm Bu gün 2 günümüz Sabah namazı yine biraz uykulu oldu ama sonuçta kılındı Osman vakit namazlarına genelde camiye gidiyor… Orda dedeler ona ufak hediyeler veriyor Eee tabi teşvik oluyor Beyza evde kılıyor Normalde farzları kılıyordu Şimdi sünnetleri de kılıyor

23062007
Selamun aleykum Bu gün 3 günümüz Gayet güzel gidiyor maşallah Ezan okununca sokakta oynasalar bile, Osman Taha hemen camiye Beyzanur da eve koşuyor Havada bayağı sıcak ama hiç şikâyet etmiyorlar Çünkü Beyza namaz kılarken gömlek falan giyiniyor

24062007
Beyzanur, bu sabah kalkamadı ama sonradan çok üzüldü Hemen kaza yaptı Osman Taha kalktı Biraz mızmızlansa da kılmayacağım demiyor ve kılıyor Öğlen namazı okunduğunda çizgi film seyrediyordu sonra kılabilir miyim dedi Ben de peki çizgi film bitince kılarsın ama ben kılmak zorundayım sonra tekrar sana kıldırırım Dedim ve sonra kıldırdım Beyzanur Anneanneye gitti İnşallah orada devam edecek Bu arada diplomayı dört gözle bekliyorlar

25062006
Bugün 5 günü tamamladık ALLAHIN izniyle Sadece çok uykuları olduğu zaman sabah ve yatsıda mızmızlandılar biraz ama kılmayacağız demediler Osman Taha’nın çok istediği bir oyuncak vardı Babasına ısmarlıyordu Akşam oyuncakçıya götürdük Kendi beğendi Biz de bak bu namaz sayesinde oldu dedik Buna namazın kerameti denir Bak sen ablan da istiyordun Allah kendin beğenip almayı nasip etti dedik Çok mantıklı geldi ona Beyzanur anneannede devam etti Şimdi bugünden itibaren Osman Taha’nın bir vakit Beyzanur’un iki vakit namaz seçmesini
İsteyeceğim ve her sene bir vakit daha ekleyeceğiz inşallah Osman Taha şimdiden akşam namazını seçti Bu arada diplomayı dört gözle bekliyorlar Allah razı olsun

Editörün yorumu: Abla gönderdiğiniz yazıyı okurken nefes almadım desem yeridir Allah razı olsun Gözlemlerinizi çok güzel yansıtmışsınız

wwwnamazzamaninet

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Seyyidenur
İkrime FIRAT
Merhaba,
Seyyide Nur 7 yaşında Her gün Kuranı Kerim okuyor Henüz 5 yaşında iken öğrendi Kuran okumayı Ve hatim indi 7 yaşını doldurmadan
O kadar mutlu ki, Kuranı baştan sona okuyup bitirdiğine… Namaz kılabilecek kadar sureleri de ezbere biliyor artık Hatta bazı akşam namazlarını birlikte kılıyoruz onunla Bu kampanya onun için çok güzel bir fırsat oldu 5 vakte devam etmenin hazzını yaşadı Seyyide Nur
1gün bu işin sandığı kadar kolay olmayacağı fikrine kapıldı Sabah tatlı uykudan kalkmak çok zordu Uykusu olduğunu, yatmak istediği söyledi Mecbur olup olmadığını sordu"Tabiî ki değilsin" dedim,"ama namaz çiçeği olmak istiyorsan 5 gün için mecbursun” Kaç rekât olduğunu sordu 4 rekât olduğunu söyledim Sonrada onu ilk günden sıkmamış olmak için, bugün 2 rekât farzını kılabileceğini söyledim Bu hoşuna gitti abdest alıp iki rekât namazını kıldı Uykusu da açılmıştı zaten Ona bu vakitte uyanık olmanın kıymetini anlattım İlk gün bir heves kıldık namazlarımızı

2gün de aynı heves devam ediyordu Sıkılmadan iştahla kıldı Yatsı namazı biraz uzundu ama neyse, idare edecekti artık Belki, namaza çok yabancı olmamasının faydasını görüyordu Namazlarını da, hatim töreninde kendisine hediye edilen, el işi seccadesinde kılıyordu özellikle Ve çocukları namaza alıştırmak için tasarlanmış el işi eteğini de giyerek
3gün namaz vaktini takip edebiliyor ve abdestini alıp beni davet ediyordu namaza Tabi sorular ardı ardına;"Kaç rekâttı anne" "Önce farz mı, sünnet mi" "Fatihadan sonra sure okuyacak mıyım" İşin ince kısımlarını da kapmaya başladı artık

4gün şöyle bir izledim onu, namaz kılarken O kadar masum, o kadar temiz ki… Ellerini açıp dua ederken, çocuk kalbi ile o kadar samimi ki
Namaz kılmanın verdiği huzuru, bir ömür tatsın isterim bu güzel yürek Hiç ayrı kalmasın hayatı boyunca namazdan ”Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle Soyumdan da böyle kimseler yarat Rabbimiz! Duamı kabul eyle ”(İbrahim suresi, ayet 40)

5gün Seyyide Nur, namaz çiçeği olmayı hak etti artık Güzel bir tecrübeydi onun için Bu 5 gün içerisinde, namaz vaktini nasıl titizlikle takip ettiğimizi fark etti Namazların kaç rekât olduğunu öğrendi Bir gün içerisinde ne kadar vaktimizi namaza ayırdığımızı gördü Oturup hesapladı, bir günde 40 rekât Ne kadar çok görünüyordu Oysa gün içerisine dağılınca, nasıl da kolaylaşıyordu

http://wwwnamazzamaninet/turkce/naseyyidenurhtm

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Cemrenur

İkrime FIRAT

Sevgili Namaz Zamanı ekibi

Öncelikle bu harika kampanyanız adına ellerinize gönlünüze sağlık demek istiyorum

Hem kampanyanın gelişimi hem de namaz çiçekleri sertifikasını nasıl merak ediyorum bilemezsiniz Şimdi sizi Cemrenur’un namaz günlüğü ile baş başa bırakıyor ve sertifikamızı dört gözle bekliyorum

1GÜN: Ben Cemrenur'un Kur'an Eğitimcisiyim Daha farklı detaylar arayışı üzerindeyken tespit etmiş olduğum bu kampanyayı hemen haber verip başlangıcımızı yaptık Zaten Cemrenur daha evvelden de namaz bilgisine sahip akıllı bir kız olduğu için bu kararı uygulamada ve başlamada zorluk çekmedi İlk gün eksiksiz bir şekilde eda edilen namazların nuruyla güzel bir şekilde geçti

2 ve 3GÜN: Takip eden günlerde ilk günkünden farksızdı Ancak uygulama eğitiminin yanında namaza dair konu ve hikâyelerle bilgimizi pekiştirmeye başladık

4GÜN: ve kaçırılan ilk namazla birlikte Cemrenur’un o küçücük yüreğinde nasıl bir acı duyduğunu pişmanlığın yüzüne çizdiği tabloyu görmemle O'na bir müjde verip Rabbimizin bize tanıdığı kolaylığı anlatmanın vaktinin geldiğini düşündüm ve bugünkü konumuz KAZA NAMAZI oldu Pek fazla kazaya bırakmama sözü vererek bu müjdeden de haberdar olduk

5GÜN: ve işte sertifikamızı ve kutlama pastamızı ardı sıra alacağımız büyük gün Tüm vakitleri zamanını geçirmeden kıldık sabah namazını dahi hiç zorlanmadan eda ettik bugün Rabbim inşallah ibadetlerimizi kabul eder ve bu bizim için kararlı kılışlarımızın başlangıcı olur duasıyla

Sertifikamızı dört gözle bekliyoruz Allah Razı Olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Sena Elif

İkrime FIRAT

Selamün Aleyküm;
Ne zamandan beri uygulamak istediğim şeyi sizin vesilenizle yapmaya başladım Allah sizlerden razı olsun
Bu kampanyanın bana da faydası dokundu Kızım daha rahat takip edebilsin ve iyice öğrensin diye, namazlarımı artık daha yavaş ve tadili erkana uyarak kılıyorum Her şey için teşekkürler Namaz Zamanı…

1gün
Sabah namazı ile birlikte Bismillah namaz etkinliğimize başladık Sena Elif o kadar hevesli ki, ezan sesini duyduktan sonra, anne ne zaman namazımızı kılacağız deyip duruyor Öğle, ikindi, akşam namazlarımızı da aynı şevkle kıldık Yatsı namazında bir yerde şaşırdığı için ağladı yavrum O kadar duygulandım ki onun bu hassasiyetinden dolayı Rabbim bu isteğini daim kılsın inşallah

2 gün
Sena Elif, kimi görse namaz çiçekleri kampanyasından bahsediyor Namaz kılmaya başladığını sevinçle herkese haber veriyor Namaz surelerimize her gün bir yenisini ekleyerek etkinliğimize devam ediyoruz Arada 4 yaşındaki kızım Ayşenaz da bize katılıyor Bu tablo beni çok mutlu ediyor

3 gün
Bugün benim yüzümden sabah namazına kalkamadık maalesef… Sena Elif’in uyandığı andaki ilk sözü “ayyy anne sabah namazını kılamadık” oldu O an kendimden nasıl utandığımı anlatamam Gündüz bir tanıdığımıza oturmaya giderken, hemen namazda giydiği kıyafetleri bir poşete koydu Öğle ve ikindi namazlarımızı orada kıldık Oradaki arkadaşına da kampanyadan bahsetti Akşam da babaannesindeydik ve geç döndüğümüz için yatsı namazını uykulu halde de olsa kıldı Yine bir yerde şaşırdığı için ağladı Babaannesinde, halasının kızları da bize eşlik etti ve artık onlar da namaz kılmak istediklerini söylüyorlar

4 gün
Bu sabah ne kadar uğraştıysam da sabah namazına kaldıramadım Hevesinin geçtiğini düşünüp üzüldüm ki durum öyle değilmiş Kalktığı zaman 1 saat ağladı ve öğle ezanı okunmadan sabah namazını kıldı Diğer namazlarını da tamamladı Yarın etkinliğimiz bitiyor inşallah ama biz ömür boyu devam edeceğiz Allah’ın izniyle…

5 gün

Sena Elif artık namazlarını tek başına kılabilecek hale gelmeye başladı Arada bazı vakitleri tek başına kıldırıyorum Bazen de babasıyla beraber cemaat yapıyoruz Vesile olduğunuz için tekrar teşekkür ederim Allah sizden razı olsun

Sena Elif’in annesi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Ömer

İkrime FIRAT

Sevgili Namaz Zamanı

Merhaba ben Ömer’in annesiyim;
kampanyanızı internetten okuyunca çok sevindim Bu kampanyayı 7 yaşındaki oğlum Ömer’e açtım

Ömer sonunda kutlama pasta ve hediye olayını duyunca kabul etti

1 Gün: saat 4'te oğlumu severek haydi namaz çiçeği diyerek sabah namazına kaldırdım Abdestini aldırdım ve birlikte namazı kıldık Fazla sızlanmadı Akşamüstü işten geldiğimde bir baktım seccade yerde serili oğlum bu neden yerde serili dedim? Namaz kıldığını söyle de çok hoşuma gitti Aldım sevdim öptüm Allah’ım daim etsin dedim o gün namazlarını güzel bir şekilde kıldı

2 Gün: sabah namazına biraz nazlanarak kalktı ve sıkılmaya başladı ama baktım secdede uyumuş sonra namazım bitince yatağına yatırdım O gün namazlarında hiç sorun yaşatmadan namazlarını kıldı

3 Gün: Sabah namazını beraber kıldık Diğer vakitler teyzesine gitti orada teyzesiyle beraber namazlarını kılmış Ömer duaları biliyor Ama namazda okuma sırasını bilmiyor Ömer’e onu öğrettik onu öğrenince fazla sorun yaşamadık

4 ve 5 Günler: kendisi namazlarını kıldı ama dört gözle pastayı ve diplomayı bekliyor Bu kampanya için çok teşekkürler Sevgilerle…

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Feyza

İkrime FIRAT

Esselamu Aleyküm namaz zamanı yetkilileri

9 yaşındaki kızımız Feyza, çok duygusal bir çocuktur Allah’a (cc) şükürler olsun ki evimiz bir mescit gibi

Günde 5 vakit namaz sürekli kılınır Günlük programlarımızı namaz vakitlerini göz önüne alarak planlarız

Feyza5 çocuğumuzun sonuncusudur 2 ablası İlahiyat mezunu, Kur'an kursu öğreticisidir Onları evlendirdik Ağabeyi de Matematik öğretmenliğine bu yıl başladı

Bir ablası da 8 sınıfı bu yıl bitirdi OKS’ de inşallah iyi bir puan bekliyoruz

Anlayacağınız Feyza kızımız namazın yabancısı değildir Namaz dua ve surelerinin hepsini ezberlemiş İnşallah bu yıl Kur’an-ı Kerim’i de serbest okumaya başlar

İnternetten namaz programını görünce bunun kızımız Feyza’yı teşvik edeceğini düşünerek, uygulamaya karar verdik
Hakikaten bu büyük bir teşvik oldu

İlk gün 23 Haziran (Cumartesi)
Sabah namazına ablasını çağırınca hemen büyük bir şevkle Feyza da kalktı Abdest alışı, namaz kılışı görülmeye değerdi Rabbime şükürler olsun Yalnız bir endişesi vardı Hangi rekâtta hangi dua ve surelerini okuyacaktı Kâğıda yazıp vermişti eline ablası
Yanımızda durarak kıldı sabah namazını O gün diğer 4 vakitte de oldukça heyecanlı ve dikkatlice namazını kıldı

24 Haziran (Pazar)
Uzun eteğiyle ve başörtüsüyle melek gibi namaza durduğunu görünce içimi bir huzur kapladı Bütün gün namazını vaktinde eda etti Bütün namazlarını çok dikkatli bir şekilde ve heyecanla kıldı Bu da hepimizi çok mutlu etti

25 Haziran (Pazartesi)
Ezan okunur-okunmaz bizden önce hemen namaza durur Ablasının yazdığı kâğıdı yanına indirip namaz aralarında(selam verdikten sonra)bakıyor Çok şükür namaza alıştı Artık hiç namazlarını kaçırmıyor

26 Haziran (Salı)
Bu akşam bizde misafir olduğu için Feyza namaz kılacak fırsat bulamadı ve yorgun olduğu için uyudu Ertesi gün, abdest alıp yatsı namazının kazasını kıldı
Bütün namazlardan sonra ablası ile birlikte yaptığı tesbihat beni çok mutlu ediyor

Son gün 27 Haziran (Çarşamba)
O gün sabah namazına kalkamadığı için kazasını kıldı Öğle ve ikindi namazlarını kıldıktan sonra ablası gile gitti Orada bile namazını kıldı
Sadece namaz kılmıyor Feyza Ayrıca cüz de okuyor Yakında inşallah Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim’e geçecek

Umarım Feyza’nın arkadaşları da namazlarını hiç aksatmadan kılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Özer Talha
İkrime FIRAT

29062007

Ben Özer Talha’nın annesiyim, aynı zamanda namaz çiçeği olan Beyzanur ve Osman Taha’nın halasıyım Zaten bu kampanya'yı da onlardan öğrendik Beyzanur bizi arayıp anlatmıştı Özer babasıyla daha önce ramazanda ve diğer vakit namazlarında arada sırada camiye gidiyordu Namaz çiçekleri kampanyasına katılmasındaki en büyük etken Beyzanur veOsman Taha’ydı

1 Gün: Sabah namazına hep beraber kalktık İlk sözü anne çok zormuş oldu Neyse hep beraber kalktık Özer babasıyla önde bende arkalarında namazı eda ettik Talha farzı kıldıktan sonra hemen yattı Öğlen ve ikindiyi benimle beraber kıldık Babası gelince akşam namazını beraber kıldılar Yatsı namazına camiye gittiler Camide namazdan sonra onu daha önceden tanıyan dedeler den biri Özerin elini öpmüş ve başını okşamış Sabah namazı haricinde bir zorluk çıkarmadı, inşallah hep böyle istekli olur Bu arada gün içinde babaannesini ve Beyzanur’u arayıp namaza başladığını anlattı5 gün 5 vakit namaz kılacağım namaz çiçeği olacağım diyor

2 Gün: Sabah namazına çok zor kalkıyor Ama kılmayacağım demiyor, bizimle beraber kılıyor En çok öğlen namazını sevdiğini söylüyor Namaz aralarında anne kaç tane kaldı diye soruyor Yine öğleni, ikindiyi ve akşamı beraber kıldık, yatsının farzından sonra uykum var diyerek yatmaya gitti, bizde üstelemedik
3 Gün: Sabah namazında yine zorlandık, ama hep beraber kıldık Bu gün pazar olduğu için diğer vakitleri babasıyla camide ve evde kıldılar
4 Gün: Bu sabah ilk defa zorlanmadan kalktı Anne sen abdest aldın mı? dedi Sonra abdest aldı kıldık ve yattık Öğleyi kıldıktan sonra sokağa çıktı İkindi olunca kendiliğinden geldi Anne ezan okundu namaz kılmaya geldim dedi Beraberce kıldık Arada sırada anne ne zaman biticek, kaç gün kaldı diye soruyor Akşamı da yatsıyı da kılıp yattı
5 Gün: Bu gün Allahın izniyle bütün namazları tamamladık Namaz kılmasının ödülü olarak babası ona o çok istediği dondurmayı ve direksiyonu aldı, bilgisayara taktık Bugün çok sevinçli Diplomamız inşallah çabuk gelir Bu kampanya için hepinize çok teşekkürler bizim için çok güzel bir hatıra oldu Umarım Özer içinde öyle olur Ve onu namaza yakınlaştırır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçekleri: Hakkı Zahit ve Elife
İkrime FIRAT

Hakkı zahid ve elife’nin annesi birsen kocabey

Namaz çiçekleri kampanyanızdan eşimin eve getirdiği sitenize ait bilgisayar çıktılarından öğrendik Ve bizde evde bu kampanyaya katılmaya karar verdik
10 Yaşındaki oğlum Hakkı Zahid, 5 yaşındaki kızım elife ve Ben "Namaz Çiçekleri" olmak için 18/06/2007 tarihinde bu etkinliğe başladık Ve 5 gün boyunca bütün namazlarımızı evde hep beraber, akşamları babamızla beraber kıldık Kutlamayı unuttuk Onu da inşallah yarın akşam ailece yapmayı planlıyoruz Ayrıca çiçeklerimize hediyelerimizde olacak
Caminin evimize yakın olmasından dolayı ezanın sanki evin içindeymişçesine okunması ev içinde ezanla birlikte tatlı bir abdest alma ve vaktinde namaz kılma telaşı ortaya çıkartıyordu
Zahid yaşının getirdiği ve daha önceden olan bilgileri ışığında heyecanla namazlarını kılarken; Elife hem çiçek olacağının heyecanı, hem de bu güzel telaşın sonunda alacağı hediyenin heyecanıyla bizim neşemiz oluyordu Zahid bu güzel faaliyetin sonunda babasıyla ara sıra kıldığı namazları yanında birde “ayet el kürsi” duasını ezberleri arasına kattı Bu etkinlik sonunda vereceğiniz çiçek diploması heyecanla ve merakla bu evde beklenmektedir Böyle bir hayra vesile olduğunuz için Allah hepinizden razı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Taha

İkrime FIRAT

24052007

Bu gün ikindi namazında Taha ile namaza başladık Pek istemedi "Yarın başlarım" dedi Ama ısrarlara dayanamadı Bir de ödül koyduk tabi Kutlamanın dışında namazı hiç bırakmadan beş gün devam ederse onu istediği film için sinemaya götüreceğim inşallah Onu namaz hadimi olarak görmeyi Allah nasip eder İnanıyorum ki bu zamanlarda atılan tohumlar mutlak sürgün verecek

25052007

Taha bizi hiç zorlamadan zevkle namaza devam ediyor Tabi ki ev halkının cümleten namaza kalkması bunun en önemli sebebi… Herkesle beraber namaza kalkmak onu zorlamıyor Çok zorlandığı zaman da genelde babaannesini çağırıyor Beraber kılmak istiyor Bu hepimizin hoşuna gidiyor Onu seccade üzerinde görmek bizim için inanılmaz bir mutluluk…

26052007

Taha önde biz arkasında öğlen namazı kıldık adam yerine koyulmak gururunu okşuyordur eminim ki Ona onu en çok adam yerine koyanın Allah celle celaluhu olduğunu anlatıyoruz… O'nu en çok Rahmanın sevdiğini onun da en çok Allah'ı sevmesi gerektiğini aşılamaya çalışıyoruz Sanırım biraz beyni yıkanıyor çocuğun

27052007

Gümbür gümbür gidiyor Hiç zorlanmaması ve ahlanıp vahlanmaması beni çok şaşırtıyor Açıkçası böyle bir performans beklemiyordum ve adım gibi eminim ki ödüller aklında bile değil Bahsi bile olmuyor Oyun oynarken sokaktan dönüp gelebiliyor ya da sıkılmadan bilgisayarın başından kalkabiliyor Kutlamaya bir gün kaldı ama Taha’ya çok güveniyorum kutladık deyip asla namazı bırakmayacaktır…

28052007

Bu gün namaz çiçeği olmaya hak kazanacak O bizim canımız ilk göz ağrımız… İlk yeğenimiz Hiç birisinde onun tadı yok Bizim için çok kıymetli ve bugünlerde daha
iyi anlıyoruz ne kadar uyumlu bir çocuk olduğunu… Onun bu halleri bizi çok mutlu ediyor Hepimiz ailecek onun bu namaz hallerinden onur duyduk Bizim için bizim gözümüzde yeri çok daha yükseldi Allah ondan razı olsun Bugün ona genç yaşta ibadete başlayanların kıyamette yedi gölgelikten birinin altında toplanacağını peygamberimizin şefaatine hak kazanacağını anlattık Çok mutlu oldu İnşallah Allah mahşerde toplanmayı bize nasip eder

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Şeyma

İkrime FIRAT

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

1GÜN: Bu gün ilk defa sabah namazı kıldım Öyle güzel ki sabah namazın kılmak Sabah namazına kalktığımda serçeler çok güzel ötüşüyordu

Çok hoşum gitti Öğle namazını ikindi namazından sonra kaza olarak kılıyorum Çünk öğle vakti okuldayım Yani aşağı yukarı aynı şeyleri hissettim İkind namazını kılarken düşündüm ki acaba bir hafta boyunca beş vakit namazım kılabilecek miyim? Akşam namazımı kılarken İNŞALLAH namaz sonunda ettiği duaları Allah kabul ediyordur dedim Yatsı namazını kılarken hep Allah’l ilgili şeyler düşündüm

2GÜN: Bugün ikinci defa sabah namazı kıldım Acaba namaz kılmayanlar öbü dünyada da ne yapacak diye düşündüm Sabah namazına kalkmak çok hoşum gitmeye başladı İkindi namazını kılarken keşke öğle namazını ikindide sonra değil de zamanında kılabilmek elimde olsaydı diye düşündüm Akşa namazını kılarken düşündüm ki keşke dünyadaki herkes namazını kılsa e azından bütün Müslümanlar Yani namaz kıl diye kimse söylemese herkes içinde gelerek namazını kılsa diye düşündüm Yatsı namazını kılarken Yahudiler düşündüm Müslüman olanları nasıl acımasızca öldürdükleri aklıma geldi v onlar için dua ettim

3GÜN: Dün akşam yatarken dua ettim İnşallah sabah namazına kalkabiliri diye dua etmiştim Bugün sabah namazına kalkınca Allah’ıma şükrettim Allah’ı çok teşekkür ederim Beni namazını kılan bir ailenin çocuğu olarak yarattı diye İkindi namazın da ise Filistinlilere keşke yardım edebilsek diye düşündüm Akşam namazında biraz acele etmek zorunda kaldım inşallah Allah akşam namazını kılarken acele ettim diye kızmamıştır dedim Yatsı namazını kılarken ablamın dediği aklıma geldi Namaz kılarken hep Allah’la ilgili şeyler düşünmeye çalış demişti bende hep Allah’ımı düşünmeye çalıştım

4GÜN: Bugünkü sabah namazında düşündüm ki demek ki bütün namazlarımı kılmayı isteyince oluyormuş Hep sabah namazına kalkamam diye düşünürdüm Demek ki insan isterse yapabilirmiş İkindi nazını kılarken inşallah büyüyünce iyi bir Müslüman olurum diye düşündüm Akşam namazında hep büyüyünce neler yapabileceğimi düşündüm Yatsı namazında bir haftayı doldurmaya iki gün kaldığı aklıma geldi

5GÜN: Bugün sabah namazına kalktığımda büyünce zengin olursam paramı çoğunlukla yardım işleri için kullanacağım dedim İnşallah büyüyünce zengin olup bol bol yardım yaparım diye düşündüm İkindi namazında düşündüm ki arkadaşlara yarın ben namaz kılmanın çok güzel olduğunu anlatmak onları biraz olsun namaz kılmak için heveslendirmeyi düşündüm Akşam namazında namazlarımı tam kılabiliyor muyum diye düşündüm Yatsı namazında namaz kılmanın çok güzel olduğunu herkes anlasa keşke dedim

6GÜN: Bugün sabah namazına kalktığımda serçelerin sesini dinledim biraz sonra sabah namazını kıldım ve yattım Uyuyana kadar serçelerin sesini dinledim İkindi namazında hayatın hayatta olmanın mutluluğu sardı kalbimi Akşam namazında inşallah insanlar benim davranışlarımdan memnundur diye düşündüm Yatsı namazında ağlayasım geldi çünkü son günüm inşallah sabah namazına kalkmaya devam ederim diye düşündüm ve dua ettim Ablası olarak benim gözlemlerimse gerçekten ilk günden itibaren namazla ilgili yaptığı her şeyi isteyerek şevkle yaptığını gördüm önceden de günde en az bir vakit kıldırmaya çalışıyordum ama hiç sabah namazına kaldıramamıştım niyetlensem de çoğu kez kıyamamıştım onu uykusundan kaldırmaya ama bu kampanyaya katıldığımız ilk günde dahi hafif seslenmem yetti

Yatağından kalkıp bizimle birlikte seccadeye başını koyması için İlk gün açtık odamızın penceresini serçeleri dinledik Beraber içi kıpır kıpırdı ve ikimizin de gözleri dolu dolu Rabbim onu ömür boyu şevkle başını secdeye koyanlardan eylesin bu ilk gününün coşkusunu içinde hep var eylesin Rabbim sizden de razı olsun Yarın akşama diplomasını yetiştirebilirseniz çok iyi olacak pastasını keserken vermek isterim SELAMUN ALEYKÜM

18 Nisan 2007

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Kadir

İkrime FIRAT

sevgili namaz zamani kadirin namaz günlügünü gönderiyoruz

1 Gün her şey yolunda isteyerek namaz kılıyor
2 Gün kendine güveni arttı bildiği sureleri okuyup benden önce secdeye gidip benden önce selam vermeye başladı
3 Gün hocadan ezan okumayı öğrendi ertesi gün camide ezan okumayı planlıyor
4 Gün cami içinde aksam ezanini okudu
5 Gün neler hissediyorsun sorusuna hep namaz kılmak istiyorum diye cevap verdi

Simdi diplomasini bekliyor, diger günlükleri nasıl okuyabiliriz? Birazdan en sevdiği yemeklerle kutlamamızı yapacagiz

Selamlar
Kadirin annesi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #14
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Mircan

İkrime FIRAT

Sevgili Namaz Zamanı, 7 Yaşındaki oğlum e Mircan ve Ben: Oğluma namaz kıldırmak istiyordum ve sitenizi buldum Allah razı olsun sizlerden inşallah Çok güzel fikirler olduğunu görünce daha da heveslendim ve alıştırmaya başladım

Ona seccade verdim ve üstüne namaz çiçeğim diye işleyeceğim Ara ara kıldırdım ve 7 yaşını dolduracak artık Etkinliğe 7 gündür devam ediyoruz ve çok iyi geçiyor Hiç eksik namazım kalmasın istiyorum annecim deyip hevesle namazını kılıyor Beni bile uyarıyor işimi bitireyim kılalım dediğim zaman, “namaz geç bırakılmaz başka iş sonrada olur” diyor Ben çok mutluyum Allah devamlı kılmayı nasip etsin inşallah Akşamları hep birlikte kılıyoruz

1 GÜN Hevesle bütün namazlarını kıldı ve duygularını yazmasını istediğimde şunları yazdı Allah’ı (cc) çok sevdiğimi anladım ve onun sevgili kulu olarak cennete gitmek istiyorum Emircan TİMUR
2 GÜN Güzelce namazlarını kıldı ve abdestli yatmak istediğini söyleyerek abdest alıp uyudu
3 GÜN Gayet başarılı bir şekilde kılıyordu Bende ona güzel sözler yazarak eline veriyordum Okumasını istiyordum Sayılmayan yıldızlar kadar Allah (cc)’a sevgin olsun namaz çiçeğim…
4 GÜN Bugün biraz isteksizdi Ama sonra namazın önemini anlattığımda anladı Bende günlüğüne namaza daha gayretli olmalısın Emircan Namazı Allah (cc) rızası için kılarız Ama faydası bizedir
5 GÜN Sabah namazına kalktı kıldı Çok hastaydı kulağı ağrıyordu kılamadı ama kazasını kılacak Yatsıda ben namaza durdum diye ağladı onu beklemediğim için iyileşince kendine geldi ve hemen benimle kıldı Kılamadığı namazları için çok üzüldü
6 GÜN Gayet istekli ve başarılıydı ve bende günlüğüne yıldızlar yaparak bütün yıldızlar sana feda olsun canım oğlum yazdım
7 GÜN Anne namazımızı kılalım hadi deyip durdu İşini sonra yap deyip durdu ve böyle devam etmeyi düşünüyoruz Hevesle diplomasını bekliyoruz sevgilerle…

Sevgili kullar, Allah (cc) sevdi bizleri, sizde sevin Allah (cc)’ı sevginin bedeli namaz, iyilik ve ibadet Ya namaz kılarız ya da yanarız başka seçim şansımız yok Öyleyse ne yapmalıyız Allah (cc) sevmeliyiz bizi yaradan Allah (cc) şimdi bizleri imtihan ediyor dersimiz ibadet Hadi hep birlikte gelin sizde ediyorum namaza davet…

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #15
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Muhammed Halil

İkrime FIRAT

Selam, ilk kampanya'ya katılan tüm kardeşler Hepinizi tebrik ediyorum Mis kokulu namaz çiçeklerim Ve bu kampanya’yı hazırlayarak, bizleri böyle bir güzelliğe davet eden namazzamani sizlere de candan teşekkürler

Uzun zamandır düşünüp gerçekleştiremediğimiz bir hayra vesile oldunuz Oğlumuz MUHAMMED HALIL 8 yasında, ikinci sınıfa gidiyor Kur'an-i kerim okumayı öğrendi Sureleri sırayla ezberlemeye çalışıyordu, ancak; namaz konusunda hiçbir girişimde bulunamamıştık Bu kampanyanızı görünce coook sevindik

1Gün: MUHAMMED HALİL’İN ilk namazı okula gitmeden önce kıldığı bir sabah namazı oldu Çok rahat bir şekilde kalktı, tek başına abdestini aldı, beraberce sabah namazımızı kildik Umduğumdan daha kolay oldu Hiç nazlanmadı, tam bir delikanlı gibiydi :)

2Gün: Abdest konusunda bazı anlaşmazlıklar cıktı Benim ısrarlarımla tam 3 kez abdest alınca hakli olarak biraz sinirlendi Ama abdest almak zor geldiği için abdest tutmakta sakıncalı değil mi?

3Gün: MUHAMMED HALIL okulu tatil olduğu için daha rahattı Artik namaz vakitleri beklenir olmustu Hatta yatsı namazlarımızı beraber kıldıktan sonra seccade üzerinde ufak yollu ilahi soyleyip, oyunlar bile oynadık

4Gün: Bu gün misafirimiz geldi Oğlum NAMAZ CICEKLERI KAMPANYASINI misafirlere de anlattı Böylece hem misafirler bu kampanyadan haberdar oldu, hem de oğlum namazın yanına tebliğ’de eklemiş oldu;) Bu gün misafirleri davet etmeye başladık kutlama için

5Gün: Evde herkes çok mutlu MUHAMMED HALIL artık büyüdü de namazlarını kılıyor Bu gün çoğu vakitleri tek başına kildi Hiç mızırdanmadan, nazlanmadanTam bir aslan benim oğlum, tam!

6Gün: Bu gün MEVLID KANDILI Hepimizin kandili mübarek olsun Peygamberimizin doğum günü yani Bu aksam ailecek yemeğe çıktık, namazlarımızı kildik Bu güne ek olarak birde dua koyduk Nasıl mı?Ben dua ettim, oğlum amin dediSonra o dua etti,ben amin dedimNemi istedi? Çok anlamlı bir şeydi istediği; hayırlı arkadaşlar Bu arada peygamberimizin doğum günü olduğu için uzun zamandır bizden istediği güzel bir gece lambasını alıp ona hediye ettik Gecenin sonunda hepimiz cok mutlu ve yorgunduk
7Gün: Akşamki mutluluk ve yorgunluk MUHAMMED HALİL’İ sabah saatlerinde biraz etkiledi Gün içinde namazlarını kildi, hem de tek başına Bugün son günümüzdü, oğlum bugünden itibaren artik mis kokulu bir namaz çiçeğiydi ALLAH’a şükürler olsun, size de teşekkürler Kutlamamızı iki gün sonra yapacağız Cunku; kutlamaya MUHAMMED HALİL’İN kuzenleri de davetli, onlarda uzakta oturdukları için cumartesi günü nu sabırsızlıkla bekliyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com