Eğitim-Bir-Senden Yetiştirme Yurdu Çocuklarına Büyük Ayıp..!!

Eski 10-17-2011   #1
Gözyaşı
Icon1861

Eğitim-Bir-Senden Yetiştirme Yurdu Çocuklarına Büyük Ayıp..!!

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şubesinin broşür dağıtarak yetiştirme yurdu çıkışlılar için kullandığı cümlelere bir bakar mısınız GAYADER | Gaziantep Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Derneği

Siz kim oluyorsunuz da yetiştirme yurdundan çıkan kişileri eğitim kurumları dışında hizmetli olarak atanmasını istiyorsunuz Master yapan yetiştirme yurdundan çıkan bir kişiyi eğitim kurumu dışında hizmetli olarak atanmasını istiyorsunuz Siz kimsiniz?

Beceriksiz, vasıfsız müdürlük yaparak hizmetliye söz geçiremiyorsanaz defolun gidin eğitim kurumlarından Neymiş karşı geliyormuş, görevini yapmıyormuş Bu kadar görevini yapmayan, uyuşturucu kullanan yurt çıkışlı harici kişinin olduğunu bilmiyor musunuz Siz öğretmenseniz vay halimize

Birde çeteleşiyor diye cümle kullanmışsınız broşürünüzde Çeteleşmenin kralını yapan sizlersiniz Yurt çıkışlı çocuklara master yapsa dahi eğitim kurumları dışında görevlendirilsin diyen zihniyet çeteleşmiyor mu? Allah'a şükürler olsun bende yurt çıkışlıyım Allah'a şükür eğitim kurumundayım Allah'a şükür şef olarak çalışıyorum Allah'a şükür bulunduğum il de sorunlu yurt çıkışlı kişi sayısı parmaklarımın sayısını geçmez Terbiyenizi takının Arkadaşlarımızdan doktor var, sanatçı var, sosyal hizmet uzmanı var veeeeeeeeeeeeeeee Yetiştirme Yurdu Müdürü var Siz kim oluyorsunuz da bu cümleleri genelleme yaparak terbiye sınırını aşıyorsunuz Sizlerin tamamını şiddetle kınıyorum Bu cümlelerinizin hesabını özür dilemekle hatta yanlış anladınız demekle kurtulamayacağınızın bilinmesini istiyorum Yanlış yapan sizsiniz birde yanlış anlaşıldık diyen de sizsiniz Neyse ben sinkaflı cümleler kullanmamak için elimden geleni yapıyorum Daha fazlasını hak ediyorsunuz ama Biz sadece bu broşürü yayınlayan, bu fikirde olan insanlara tepkimiz Allah'a emanet olun
Adem KANLI

13 Ekim 2011 14:47 Düzenle Sil
Yazını okuyunca Gaziantep Eğitim Bir sen sayfasına baktım konuyla alakalı bir yazı çıkmış Sendikalar eğitim çalışanları hakkında çok yanlış yapıyorlar bunun en büyük sebebi de çoğu sendika sorumlusunun öğretmen kökenli olmasından

GAZİANTEP EĞİTİM RAPORU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Eğitimciler Birliği Sendikası Gaziantep Şubesi olarak “Gaziantep’in Eğitim ve Öğretimde Geri Kalışının Genel Nedenleri ve Çözüm Önerileri” konulu raporumuzun 24 Sayfasında Sistem Kaynaklı Nedenler Başlığının içinde geçen Yetiştirme Yurdunda yetişen ve hizmetli olarak görevlendirilen personel sorunları ile ilgili kısımda özellikle Yetiştirme Yurdunda yetişen personeli rencide edici ifadeler yer aldığı gerekçesi ile yoğun tepki gösterilmektedir Birileri tarafından kasıtlı olarak yayılan ve dağıtılan bu metin AR-GE ekibi tarafından yapılan arşatırmada lokal olarak bir kaç olumsuz örneğin sanki tamamını bu kategoride gösteriyormuş gibi anlaşılmasına yol açmıştır Yapılan bu çalışmada yer alan bilgiler Yönetim Kurulunun denetiminden geçerek ilgili kısımlar düzeltilmiş olmasına rağmen, ancak eski ham hali birilerinin eline geçerek kasıtlı olarak etrafa servis yapıldığı görülmektedir Özellikle Yetiştirme Yurdundan yetişen kardeşlerimizin duygusallığı da kullanılarak amaç saptırılmaktadır Amacımız Gaziantep’in eğitimdeki problemlerini ortaya çıkartmak ve çözüm önerileri sunmaktır Hiçbir sınıf, grup, zümre hedef alınmamıştır Yetiştirme Yurdundan yetişen çoğuda üyemiz olan kardeşlerimizi sorunlu bir insan olarak görmek elbette mümkün değildir, kabul de edilemez Kastı aşan ve birileri tarafından özellikle servis edilen bu cümlelerden dolayı Yetiştirme Yurdundan yetişen ve kamuda çalışan tüm kardeşlerimizden özür dileriz

Kamuoyuna saygıyla duyurulur
fizhk

13 Ekim 2011 14:53 Düzenle Sil
Yani çözüm üretilde mi diyorsunuz Hocam bırakın Allah (cc) aşkına Yapılan yapılmış, adam gibi özür dilemesini bilmiyorlar Genel Merkezin gereğini yapmasını bekliyoruz Konu yargıya taşınırsa kimmiş yapanlar belli olur İyi valla Gaziantepin eğitim alanında geri kalınmasının sebebini yurt çocuğuna atın ondan sonra da biz yapmadık, birileri yaptı deyin Bekleyeyim görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler Zaten diğer sendikadaki yetkililerle de görüştüm Kendilerini buradan teşekkürlerimi iletiyorum Konunun sonuna kadar takipcisi olacağını söylediler
Adem KANLI

13 Ekim 2011 15:06 Düzenle Sil
Aklıma hızlı tren kazası geldi nedenseFatura makinistlere ve işçilere kesilmiş, hapis cezası almışlardı Eski raylarda hızlı lokomotifleri yürütme projesinin dahileri tabiki suçsuz bulunmuşlardı

Türkiye'de artan şiddet olayları, cinayetler vs vs bu olayları yapan canilerin de birer öğretmeni vardı Bütün bu olanların müsebbibi öğretmenlerdir diyebilir miyiz Arkadaşlar?

Elbette hayır!

Ülkenin gerçeklerini görmezden gelenler bahaneleri başka yerlerde arar oldular

Bu metne katkı koyanları kınıyorum ve lanetliyorum Herkes önce kendi evinin önünü temizlesin!!!
ato01

13 Ekim 2011 15:21 Düzenle Sil
Bence sorunu orda burda arayacaklarına aynayı kendilerine tutmalarında fayda var bu arkadaşların Benim çalıştığım ilçe de 3 tane SHÇEK ten gelme personel var Arkadaşlar zor şartlarda anne baba sevgisinden mahrum bir halde yetişmiş olmalarına rağmen çoğu öğretmenden daha edepli ve terbiyeli Kendisine öğretmenim deyip en ufak tartışmada küfürler savuran kişileri gördükçe eğitimde asıl sorunun eğitim sistemimizi teslim ettiklerimizde olduğunu görüyorum Suçu kimseye atmaya gerek yok, eğitimde kurbağanın iç organlarından bahsedildiği kadar insan sevgisi ve insana saygıdan bahsetmiyoruz Çocuklarımızı teslim ettiğimiz kişiler ne kadar inkar etseler de öğretmenliği iki formül ezberletmek olarak görüyorlar maalesef

Rehberlik her öğretmenin vazifesidir, topluma örnek olma gibi ağır bir sorumluluk taşıyan öğretmenlerimiz acaba gerçekten kendilerine düşen vazifeyi hakkıyla yapıyorlar mı? Devletin eğitim gibi toplumların geleceğini belirleyen konularda eğitim işini öğretmenlerin vicdanlarına bırakması, hesap sormaması bence büyük eksiklik Memurun en ufak bir hatasında işlem uygulayan devletin öğretmenleri bu kadar serbest bırakması ne kadar doğru
fizhk

13 Ekim 2011 15:35 Düzenle Sil
Merak ettiğim konu ise, Yurt çıkışlı arkadaşlarımız sadece Gaziantep ilinde mi çalışıyor? Eğitim öğretimde yüksek İllerimizde kimler çalışıyor?

Lütfen Lütfen Şapkayı önünüze koyun ve öyle düşünün eğitim- öğretimin geri kalmışlığını

Bu AR-GE nasıl bir zihniyetle çalışma yapıyor da okulun hizmetlisinin eğitime olan zararının hesabını yapıyor da EĞİTİM verenlerin sistemini veya pedagojilerini(!) neden incelemiyor ???

Ne kadar ilimsel ve bilimsel bir çalışma yapılmış?

Ayrıca özür kabahatten büyük

Böyle bir olaya sebeb olanları müsebbib olanları (kınamıyorum!) lanetliyorum

Allah (cc) akıl fikir ihsan etsin
EFEBEY965

13 Ekim 2011 19:32 Düzenle Sil
Madem Gaziantep Eğitim Bir sen bu linkte GAZANTEP ETM RAPORU LE LGL AIKLAMAETMCLER BRL SENDKASI GAZANTEP UBES

GAZİANTEP EĞİTİM RAPORU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Eğitimciler Birliği Sendikası Gaziantep Şubesi olarak “Gaziantep’in Eğitim ve Öğretimde Geri Kalışının Genel Nedenleri ve Çözüm Önerileri” konulu raporumuzun 24 Sayfasında Sistem Kaynaklı Nedenler Başlığının içinde geçen Yetiştirme Yurdunda yetişen ve hizmetli olarak görevlendirilen personel sorunları ile ilgili kısımda özellikle Yetiştirme Yurdunda yetişen personeli rencide edici ifadeler yer aldığı gerekçesi ile yoğun tepki gösterilmektedir Birileri tarafından kasıtlı olarak yayılan ve dağıtılan bu metin AR-GE ekibi tarafından yapılan arşatırmada lokal olarak bir kaç olumsuz örneğin sanki tamamını bu kategoride gösteriyormuş gibi anlaşılmasına yol açmıştır Yapılan bu çalışmada yer alan bilgiler Yönetim Kurulunun denetiminden geçerek ilgili kısımlar düzeltilmiş olmasına rağmen, ancak eski ham hali birilerinin eline geçerek kasıtlı olarak etrafa servis yapıldığı görülmektedir Özellikle Yetiştirme Yurdundan yetişen kardeşlerimizin duygusallığı da kullanılarak amaç saptırılmaktadır Amacımız Gaziantep’in eğitimdeki problemlerini ortaya çıkartmak ve çözüm önerileri sunmaktır Hiçbir sınıf, grup, zümre hedef alınmamıştır Yetiştirme Yurdundan yetişen çoğuda üyemiz olan kardeşlerimizi sorunlu bir insan olarak görmek elbette mümkün değildir, kabul de edilemez Kastı aşan ve birileri tarafından özellikle servis edilen bu cümlelerden dolayı Yetiştirme Yurdundan yetişen ve kamuda çalışan tüm kardeşlerimizden özür dileriz

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" DİYOR

Öyleyse hemen gereğini yapsınlar İlgililer hakkında dava açsınlar Ama açamazlar çünkü kendi adamları
Adem KANLI

14 Ekim 2011 09:12 Düzenle Sil
özür dilemeyle çözüldü değilmi sorun sizin zihniyetiniz bu yap et özür dile sizin fikriniz belli yetiştirme yurdu düşmanları sizi
erkan1914

14 Ekim 2011 10:05 Düzenle Sil
Kardeşim ayıp-mayıp edildiği yok Bence bir gerçeğe parmak basılmış

Tamam içlerinde iyileride var muhakkak işlerini yapıyorla ama maalesef ruhsal durumu bozuk olanda çok Üstelik eğitim camiasında gelcegimiz olan çocuklarımıza yakın bu insanlar Adam iş yapmayı kerizlik olarak adlediyor Yani nekadar yatarsa okadar kar onun için
gul-tar

14 Ekim 2011 10:17 Düzenle Sil
Gul tar, Kardesim gel de sana göstereyim yetiştirme yurdundan çıkan ve mesleğe süpürge ile nikah kıyıp hizmetli olarak başlayan, daha sonra kendini geliştirip genel idari hizmetler memuru ve veri hazırlama kontrol işletmeni olduktan sonra da çalıştığı müdürlükte şef olarak görev yapan insanları tanı Yetiştirme yurdundan gelen gençler eğer ii yetişmemişlerse ayıp kendilerinin değil BU AYIP ÖĞRETMENLERİNDİR
sacar181

14 Ekim 2011 10:19 Düzenle Sil
gul-tar ben iyileriyle de çalıştım, ruhsal sorunlu olanlarıyla da ama bu insanların ruhsal sorunlu olmaları çok normal, sen annesiz, babasız büyümek ne demek bilebilirmisin? Sorunlu dediğimiz kişiler bile çoğu eğitimliden daha terbiyeli ve anlayışlı Hem onları dışlamak neyi çözecek, ayrıca eğitimciyim diyen insanların asıl görevi eğitmek iken hep sorumluluk almaktan kaçmaları size bir şeyleri düşündürüyor mu?
fizhk

15 Ekim 2011 01:06 Düzenle Sil
eğitim bir sen sendikası ne akla hizmet ediyor ben zaten onu hiç anlamış değilim bu yardımcı hizmetli personelleri böylemi temsil ediyor öğretmenler dersanelerde bilgiyi para ile satıp ceplerini doldurduklarında nerde, okullarda etüt parası, öğretmenler günlerinde çocuklardan aldıkları hediyeler, okul müdürlerinin topladıkları velilerden zorla bağışları görmüyorlar unutmayın bilgi dürüst toplumlarla para ile satılmaz bence
cemil55

15 Ekim 2011 18:35 Düzenle Sil
gerçekten ayıp bir de "sendika" diyorlar onlara
hyperman

16 Ekim 2011 15:07 Düzenle Sil
yazınızı okudumsendika çok yanlış yapmışfakat ben yetiştirme yurtlu memurla ortak çalıştım burnumdan getirditam 4 tane yetiştirme yurtlu hizmetliyle aynı ortamda çalıştımne yazıkki hepsi de sorunlu kişilerdi
denizkızı*

16 Ekim 2011 16:06 Düzenle Sil
içinde Allah sevgisi olan bunu yazmaz oysa peygember efendimizde yetimdi ve yetimlerin sevilmesini sayılmasını isterdi aslında butür düşünenler gerçek kimlikleri,ni ortaya koydular insanların dinini söümürerek hayır kurumların paralarını cebine atan hırsızlıklardıamı yurt çocuklarımı yaptı cesaretleri varsa onlara tepki göstersinler herkes biliyor hangi dernekler hangi şirketler milleti soydu dinimizi söümürerek bende öksüzüm o malum şirketlerde beni yurda verdiklerinde adıma o şirketlerden birine ölmüş babamım parasını yatırmışlar ama alamadım hortumladılar isim kaydı bile yok ama yüce Allah öyle bir tokat vurduki yerinden kalkamıyorlar hakkımı helal etmiyorum bunları biliyorlar bu tür olaylara tepki göstersinler masum insanları cephe alarak değil
necofon

16 Ekim 2011 16:32 Düzenle Sil
denzikızı sen kendinde sorun aradınmı hiç yapmayın kendinizi eğitin biraz
necofon

1 2

Bu konu 614 defa okundu 17 Ekim 2011 17:06

İletişim | Reklam
@2011 MemurlarNet

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com