Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Komik Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
acayip, hikayesi, yol

Acayip Bir Yol Hikayesi

Eski 05-22-2009   #1
TiFus
Iconsiritik

Acayip Bir Yol Hikayesi

Acayip Bir Yol Hikâyesi

He, doğru demişler Burda çalışanların arasında en eski ben varım Şöyle böyle yirmi beş seneye yaklaştı

Yok canım, ben girmeden çok önce başladı burası Ben Özal zamanında girdim Bizim dayıoğlu parti azasıydı da o sebep oldu sağ olsun Şimdi çalışanların arasında en eski ben varım emme, bu inşaat başladığı zaman işe girip de emekli olan çok adam var Ben de nasipse bir iki seneye kadar köşeme çekilirim Daha da çok emekli olan olur bu yoldan Bu yol mu? Bu yolun tamamı 30 kilometre İnşaat başlayalııııı dur bakayımmm mm geli seneye tam 35 sene olcak

Yolun başladığı gün, dün gibi hatırımda Ben o zaman… dur bakayım, askereeee… yok yok askere falan getmediydim daha Yok yav ne askeri İlkokuldan yeni çıktıydım Ya bi sene ya iki sene olduydu Goyun güderdim buralarda O zamanlar başladı işte He buralıyım tabi ben Deee şu karşıki köyden Kel Hasan’ın İbram derler bana
Bilirim tabi, her şeyini bilirim

Valla ne anlatayım Kime anlatsak şaşıp şaşıp gidiyo

E haritaya bakarsanız yol var görünüyo tabi Üç beş sene evvel 2 sarı gafalı turis geldiydi böyle sizin gibi haritaya bakıp Buralılar burada yol olmadığını bilir de yabancılar bazen çıkıp geliyo Turisler de inat çıktı gardaşım Yok diyon anlamaz, harita da harita Arkadaş haritayı ben mi çizdim Güç bela savdık başımızdan
Şimdi, bu yol 30 kilometredir Yani projede 30 kilometre 34 sene sen ona 35 de 35 sene oldu başlayalı Ben girdiğimde 10 kilometre yapıldıydı İşte 25 senede biz de 10 kilometre kadar yapmışız Yok canım o hesaptan gidersen yanılırsın 10-15 senede falan bitmez Bitmez ağabeycim Bitmez
Yalnız bu yol öyle böyle değil çok mühim

Yok o yüzden değil, altı üstü iki kıytırık ilçeyi birbirine bağlayacak Yol başladığında iki ilçeden birbirine ulaşım yokmuş Şimdi üç ayrı yol var Bu yol mesafeyi 5 km daha kısaltacak Mühimliği o yönden değil Şimdi gardaşım bu yolu devlet yapıyo Özel sektöre falan verilmedi Burada gördüğün dozerden el arabasına varasıya her şey gadar devletin öz malı Mühendisi işçisi de aynı Anlayacağım yol tamamen devletin öz gaynaklarıyla yapılıyo İşte böyle olunca bu yol şey oluyo neydi o ha sembol Bu bi sembol Bi yerde devletin itibarı İnsanda gurur olur da devlette gurur olma mı? Bu yol bitmedikçe bizim devlet daha çok önem verdi Bitmedikçe daha çok önem verdi Gurur meselesi oldu çıktı

Esasen bizim köylü yol yapımına garşıydı Bizim bi rahmetlik İbillinin Hayri Dayı vardı Çok ileri görüşlü adamdı “Yolu yaptırmayalım komşular dedi Yolun gelmesi demek devletin de gelmesi demektir ki devlet geldiği zaman hiç bi şeye garışmasa bizim goyuna guzuya garışır Gazma vurulmadan biz bu yolu durdurmanın çaresine bakalım” dedi Bubam rahmetli Kel Hasan, Hayri Dayımın lafından çıkmazdı O zamanlar biri muhtar öteki birinci aza İkisi çok uğraştı Cahil hallerinde köylüye salma salıp para topladılar da Angara’ya gadar getdiler Emme bizimkileri kim tavuk diye kümese gosun Ora varınca galabalıkdan bizimkilerin öd sıtmış Otobüsten inememişler Anlatırlardı Korkudan memleket meselesini falan unutmuşlar Bu otobüs nası olsa geri döncek Kiç kıpırdamayalım içinde oturalım demişler Şöförle muavin bunları zorla atmış otobüsten Ne etsin garipler kaybolmayalım diye ele ele tutuşmuşlar Otogardan başka yere gıpırdayamamışlar Köylüden topladıkları yol parasını da yankesicilere çekdirmişler İrezil olmuşlar oralarda Ühhüüüü neler neler! Bir iki ay sonra çıkdılar geldiler Onlar gelesiye yol başladı Zaten yol bizim köyün uçundan geçiyo En son söz söyleyecek biziz bu işte Hakkımız yok, yolun bir karışlık yeri bizim sınıra giriyo Aradan zaman geçti, Hayri dayım ileri görüşlü olduğundan yolun bitmeyeceğini bildi Ben de burada işe başladım

İster bitsin ister bitmesin Orası beni ilgilendimez Bir iki sene daha nası olsa sürcek Ben emekli olduktan sonra bitirilerse bitirsinler
Yooo çalışıyoz İşçinin gusuru yok İşçi 200 kişi falan varız burada Şefler, mühendiler hariç Gece gündüz çalışırız Haftada bir iki gün mesaiye galırım Yazın da 100 gadar geçici işçi alınır
Devlet mi? Devlet bura oluk oluk para döker Bilmem bitmiyo Emme yol işi bu başka şey değil ki

35 senedir yapılıyo, 35 senede yolun açılması bitse 30 sene de rahat asvat dökmesi sürer Daha alt yapısı üst yapısı, boyası cilası, tabelesi, mabelesi derken 100 seneyi bulur Yoo 100’ü geçer de ben teknoloci gelişir yeni makene falan yapılır diye 100 dedim

Şimdi burada yol mol yok Sen geldiğin yoldan geri dönecen 10 km sonra sola dön 20 km sonra ana yola çıkarsın Ordan dolaşırsın Ha! Ana yola çıkınca bulursan böyle işte

Not: Hikayenin sahibi bizimle irtiba geçtiği taktirde ismi konunun altına en kısa sürede not düşülecektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com