Bir Başkadır Benim Ilahiyatçım

Eski 08-18-2012   #1
VANDETTA

Bir Başkadır Benim Ilahiyatçım

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bir Başkadır Benim Ilahiyatçım

Eski 08-19-2012   #2
[KAPLAN]

Çok tanımıyor ama adını sıkça duyuyorum Yalnızca video üzerinden yorum yaparak, youtube'da atılmış olan başlığı (Namaz Kılmadığını Söylüyor) doğru bulmadım "Kılmasın mı, senin gibi benim gibi" cümlesinden namaz kılmadığının çıkarılması bence gülünç olmuş Videonun bu şekilde prim yapılması istenmişse de ayıp olmuş

İslama yönelen her yaştan insan düşünüldüğünde, konu bence tartışmaya müsait Mevzuda engin bilgiye sahip olmadığım için yorum yapmak çok istemiyorum Ancak önce niyet hususu önemli bir ayrıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-19-2012   #3
VANDETTA

Alıntı:
[KAPLAN] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok tanımıyor ama adını sıkça duyuyorum Yalnızca video üzerinden yorum yaparak, youtube'da atılmış olan başlığı (Namaz Kılmadığını Söylüyor) doğru bulmadım "Kılmasın mı, senin gibi benim gibi" cümlesinden namaz kılmadığının çıkarılması bence gülünç olmuş Videonun bu şekilde prim yapılması istenmişse de ayıp olmuş

İslama yönelen her yaştan insan düşünüldüğünde, konu bence tartışmaya müsait Mevzuda engin bilgiye sahip olmadığım için yorum yapmak çok istemiyorum Ancak önce niyet hususu önemli bir ayrıntı
Kesinlikle çok haklısın sevgili kaplan,herhangi bir kişiyi tek bir lafına bakarak yadırgamak yada övmek hata olurBazı sözler vardır ki bir pazılın eksik parçası gibidir,o edildiğinde üç aşağı beş yukarı tahmin ettiğiniz resim tamamlanırYaşarcığım ilahiyatçı bir kişilik,insanların dinen eksik kaldığı yerlerde tamamlayıcı bir faktör,tabii normalde olması gereken bu fakat ''İmam-ı Gazali demediyse ben diyorum'' diyen eksikleri tamamlayıcı yaşarcığımın vukuatları zaten herkesin malumuHee bu sözden kastım eskii İslam alimlerinin sözlerinin üzerine kim gelirse gelsin söz edemez anlamına gelmesin,ne zamanki fikren davasını güttüğü İslam'ı hayatında bir sahabi adabıyla tatbik eden gerçek bir alim çıkar o ne derse katılmak boynumuzun borcu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com