Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayhan, başoğlu, biography, kimdir

Ayhan Başoğlu Kimdir , Ayhan Başoğlu Biography

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ayhan Başoğlu Kimdir , Ayhan Başoğlu Biography

Ayhan Başoğlu 1928-1993

Öğrenimine devam ederken Türk tarihine ilgi duymaya başladı Bu ilgi yaşamı boyunca giderek arttı Astsubay olarak askerlik yaparken gittiği Kore'de Türk şehitliğini gezerken tüm şehitler için bir şeyler yapmaya karar verdi

Sonraki birkaç yılı araştırarak geçirdi ve Osmanlı akıncı birliklerinden Malkoçoğulları üstünde yoğunlaştı

Başoğlu, 1960'ların başında, İngiliz "TIGER" dergisine seriler hazırladı ve sonra yurda döndü Tekrar Malkoçoğlu üstüne çalışmaya başladı

1981 yılında hazırladığı İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak basılan ve Atatürk'ün yaşamını anlattığı "Altın Saçlı Kahraman" son derece popüler oldu Günaydın Gazetesi'ne "Kara Şimşek İstanbul'da", Hürriyet Çocuk Dergisi'ne "Ege'nin Derinliklerinde" adlı çizgiromanlarından sonra, son olarak da Milli Eğitim Bakanlığı Çizgiroman serisine "Kılıç Ali Reis" adlı albümü hazırladı Çizgileri orijinaldir Siyah beyaz çizgileri oldukça hareketli ve leke çizgi dengesi yerli yerindedir

Başoğlu, geçirdiği ani rahatsızlık sonucu, Aralık 1993'te aramızdan ayrıldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com