Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bitmeyen, isteklerimiz

Bitmeyen İsteklerimiz

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bitmeyen İsteklerimiz

Bitmeyen İsteklerimiz

Bitmeyen İsteklerimiz ve Biz

Bir zamanlar dağda, kızgın güneşin altında, mermer taşlarını yontmaktan bezmiş bir mermer yontucusu varmış
'Bu hayattan bıktım artık Yontmak! Devamlı mermer yontmak Öldüm artık! Üstelik bir de bu güneş, hep bu yakıcı güneş! Ah! Onun yerinde olmayı ne kadar çok isterdim, orada yükseklerde her şeye hakim olur, ışınlarımla etrafı aydınlatırdım' diye söylenir dururmuş yontucu Bir mucize eseri olarak dileği kabul olmuş ve yontucu o an güneş oluvermiş
Dileği kabul edildiği için çok mutluymuş Fakat tam ışınlarını etrafa yaymaya hazırlandığı sırada ışınlarının bulutlar tarafından engellendiğini fark edince

'Basit bulutlar benim ışınlarımı kesecek kadar kuvvetli olduklarına göre benim güneş olmam neye yarar!' diye isyan etmiş 'Madem ki bulutlar güneşten daha kudretli bulut olmayı tercih ederim' demeye kalmadan hemen
bulut olmuş Dünyanın üzerinde uçmaya başlamış, oradan oraya koşturup yağmurlar yağdırmış, fakat birdenbire ortaya çıkan rüzgar bulutları dağıtmaya yetmiş

'Ah! Rüzgar geldi beni dağıttı, demek ki en kuvvetlisi o Öyleyse ben rüzgar olmak istiyorum' diye karar değiştirmiş bu sefer Ve dünyanın üzerinde esip durmuş, fırtınalar estirmiş, tayfunlar meydana getirmiş Fakat
birdenbire önünde kocaman bir duvarın ona mani olduğunu görmüş Çok yüksek ve çok sağlam bir duvar Bu bir dağmış

'Basit bir dağ beni durdurmaya yettiğine göre benim rüzgar olmam neye yarar' diye düşünmüş Bu sefer de dağ oluvermiş Ve o anda bir şeyin ona durmadan vurduğunu hissetmiş Kendinden daha güçlü olan, onu içinden
oyan şey Bu, küçük bir mermer yontucusuymuş

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com