Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayır, vardır

Bunda Da Vardır Bir Hayır

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bunda Da Vardır Bir Hayır

Çok eskiden bi tane padişah varmışBu padişaha ne olsa iyi kötü herhanqi bi olay hep veziri Padişaha ''Bundada vardır efendim bi hayır dermiş''Birqün Padişah veziri ile ava gidiyor Nasıl yaptı ise tüfeğini ateşlerken parmağını kopartıyor Acılar içinde kıvranırken veziri yanına koşup: “Üzülme padişahım, bunda da vardır bir hayır” diyor
Padişah canı yanmış, parmak kopmuş o acı ve öfke içerisinde vezirine kızıyor ve onu hemen zindana attırıyor Vezir zindana girerken de “Bunda da vardır bir hayır” diyor Vezirde padişaha baba yadiqarı olduqu için onu öldürmüyorVe kendine yeni bi vezir şeÇer padişahAradan zaman geçiyor, padişah yine ava gidiyor Yanında yeni veziri var Ormanda ilerlerken kalabalık bir yamyamlar gurubuna rastlıyorlar Yamyamlar insanları görünce başlıyorlar dans etmeğe Avları ayaklarına geldi Hemen padişah ile veziri yakalıyorlar Kazanı su ile doldurup altına ateşi yakıyorlar Veziri tutup kaynar kazana pişirmek için atıyorlar Peşinden Padişahı tutup atacaklar, birde bakıyorlar ki parmağının biri yok Yamyamlara göre uzuvlarından biri noksan olan insan eti yenmezmiş(Bizim kurbanlıklar misali) Padişahı Bırakıyolar padişah şaşırıyor tabi arkasına bakmadan kaçarPadişah sarayına dönüyor ve hemen zindanda ki vezirini çıkartıyor, yanına çağırıyor “Ben sana kızmış ve seni zindana atmıştım ama şimdi canımı parmağımın olmadığına borçluyum, eğer parmağım kopmamış olsaydı ben şimdi yamyamların midesinde olacaktım O zaman neden “Bunda da vardır bir hayır” dediğini şimdi anladım Fakat seni zindana atarken de sen aynı şeyi söyledin onu anlayamadım, der
Vezir: "İyi ama padişahım, sen beni zindana atmasaydın seninle ava ben gidecektim, şimdi yamyamların midesinde ben olacaktım Zindana girmek benim için daha hayırlı oldu”der inşallah bişeyler anlatabilmişimdirHerşeyde bir hayır vardır unutmayın!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com