Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, eylül, gediz, ilköğretim, kütahya, okulu

1 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Gediz Kütahya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

1 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Gediz Kütahya

1 Eylül İlköğretim Okulu Hakkında - 1 Eylül İlköğretim Okulu Tanıtım - 1 Eylül İlköğretim Okulu Resimleri - 1 Eylül İlköğretim Okulu İletişim

1 Eylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 22 ekim 1957 tarihinde Eskigediz’de ,şimdiki FAltay İlköğretim Okulunda eğitim öğretime başladıİlk hizmet binamız 2 katlı, 6 derslikli bodrum katlı olarak inşa edilmiştir 1957 - 1958 öğreti yılında 1 müdür 2 öğretmene sahip sahip olan okulumuzun öğrenci mevcudu ise 96 erkek 68 kız olmak üzere toplam 164 idi Bu öğrenciler 1-4-4 sınıflarda toplanmışlardı Bu öğrencilerin tamamı Zafer İlkokulundan nakedilmişlerdi Öğretmen kadrosu müdür Yılmaz KELEBEK, 4 sınıf Necati YÜCEL, 5 sınıf Güngör ERKAN şeklinde idi 1959-1960 yıllarında Gediz Ortaokuluna tahsis edilen okulumuz merkez Zafer İlkokulu ile ikili öğretime geçti1961-1962 öğretim yılında tekrar kendi hizmet binasında öğretime devam ederken 1970 depreminden sonra ağır hasarlı oluşu nedeniyle Gazi İlkokulunda (Eski Atatürk İlkokulu) 1970-1971 yılına dek öğretime devam etti1971-1972 öğretim yılında Yenigediz’e nakledilen okulumuz prefabrik hizmet binasının tamamlanması nedeniyle ikinci kez Zafer İlkokulu ile kısa süreliğine ikili öğretim yaptıktan sonra prefabrik binasına taşınmıştır İki parçadan oluşan prefabrik binanın ara bölmesi okulumuz koruma derneğinin katkısıyla tamamlanmıştır1988-1989 öğretim yılında yeni binamız ikili öğretimle hizmete girmiştir 19 Aralık 1988 tarihinde eski prefabrik binamızın 4 sınıfı tekrar tanzim edilerek normal öğretime geçilmiştir 1devre sınıfları yeni binamızda, 2devre sınıfları eski prefabrik binada olmak üzere faaliyetlerini sürdürmüştür Okulumuza 1 Eylül adı ilçemizin düşman işgalinden kurtulduğu tarih olması sebebiyle verilmiştir Okulumuzun açılışından beri görev yapan Yılmaz KELEBEK 31 yıl bilfiil görev yaptıktan sonra 17101988 yılında emekli olmuştur Yerine okulumuz öğretmenlerinden Mehmet Emin OSMANCIOĞLU vekaleten görev almıştır Bir sonraki müdürümüz İshak SEZER asaleten atanmıştır2002 yılında Dayınlar İlköğretim okuluna tayini çıkınca vekaleten müdür yardımcısı Mehmet PAKSOY bir süreliğine görev yaptıktan sonra yerine Göynükören İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Hakkı CAN 01032002 yılında atanmıştır 19082010 tarihinde zorunlu atamadan dolayı Kurtuluş İlköğretim Okuluna gidince yerine İlçemiz Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz ALTINTAŞ aynı tarihte göreve başlamıştır Halen müdürlük görevini devam ettirmektedir

Okulumuzda görev yapmış öğretmenler: Necati YÜCEL,Güngör ERKAN,Kemal BENKOĞLU,İsmail ÇAĞATAY,Osman ÖZÇELİK,Nurdoğan GÜLER,Olcay ÖZALP,Hakkı YÜKSEL,Hakkı ÖZDEMİR,Lütfü KAYA,Hüseyin ÖRENGÜL,Heves ULUER,Nuray ERSOY,Erdoğan KILIÇASLAN,Ahmet UZSOY,Ayşe PEKER,Ahmet KAPLAN,Şükran KAPLAN,Naciye YÜCEER, Menekşe SOLMEZ,Kadriye BULANIK,İhsan ÇELİKKOL,Sevgi ÇELİKKOL,Havva TOSUN,Ahmet KARAMETE,Zehra SEZER,İzzettin BEŞLER,Nail KELEBEK,Abdullah TAŞDEMİR,Müberra AKSALMANDIR,Hİbrahim ERGÜN,Yaşar ÇULCU,Hüseyin EMRECAN,Emine CANATA,Nevin GÜREL,Safiye AKYOL,Zehra OCAKOĞLU Halen Okulumuzda 1 müdür, 10 sınıf öğretmeni, 2 anasınıfı öğretmeni,1 Türkçe öğretmeni,1 matematik öğretmeni,1 sosyal bilgiler öğretmeni,1 fen Teknoloji öğretmeni,1 ingilizce öğretmeni, 1 Görsel Sanatlar öğretmeni,1 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, 1 beden eğitimi öğretmeni 3 hizmetli görev yapmaktadır

Okulumuz eğitiminin gelişme seyri: Yıllara göre büyük gelişme göstererek, okulumuz çıkışlılarının ortaöğretim kurumlarına akabinde üniversiteyi kazanma oranlarında bir hayli başarılı sonuçlar aldıkları görülmektedirOkul tarihindeki etkin mezunlarımızdan Eski, Gediz Lisesi Müdürü Abdullah ÜNLÜSOY, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Doğum Uzmanı Celal ULUER-Ahmet GÜLKILIK ilk mezunlarımızdandırHalen okulumuzda anasınıfı dahil 205 erkek , 238 kız toplam 443 öğrenci öğrenimini sürdürmektedir

1 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Gediz
Okulun Telefonu: 274 412 44 02
Okulun Faksı: 274 412 34 93
Okulun Adresi: Ulu oymak Mahallesi
Okulun Web Adresi: http://gediz1eylulilkogretimmebk12 tr/
Okulun E-Posta Adresi: gediz1eylulilkogretimioo@gmail com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

1 Eylül İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com