Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, sözünün

&Quot;Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur.&Quot; Sözünün Anlamı

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur.&Quot; Sözünün Anlamı

"Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur"

Sağlık bütün canlılar için önemlidir Yapılacak her işin temelidir Sağlık olmadan hiçbir işten istenen sonuç alınamaz işler gerekli şekilde gelişmez
Geleceğin dünyasını kuracak olan gençlerdir Dünyanın bugünkü halinden şikayet eden gençlerin gelecekten şikayet etmeye hakları olmayacaktır
Geleceğin güzel olmasını istiyorsak sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz Hem akıl sağlığımızı hem de vücut sağlığımızı korumalıyız Bunun için uyuşturucu alkol ve sigara gibi çağımızın en tehlikeli maddelerinden uzak durmalıyız
"Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” Alkol sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tutsağı olmuş kişilerin sağlıklı olmasından ne ölçüde bahsedilebilir? İnsanı insan yapan diğer canlılardan ayıran en önemli unsur olan aklın sağlıklı ve verimli bir şekilde insanlığın yararında kullanılması ancak sağlam bir vücutla mümkündür Üretken çalışkan kafaların bir disiplin içinde çalışan vücutlarla daha enerjik ve verimli olacaktır

Kötü alışkanlıkların pençesinde kıvranan bir kişinin aklını verimli bir şekilde kullanabileceğini düşünmek kişinin kendini kandırmasından başka bir şey değildir Rüyalarımızı süsleyen ümitlerimizi besleyen bizleri şimdiden heyecanlandıran güzel yarınlara ulaşmak için kötü alışkanlıklardan uzak durup korunmalıyız
Sağlıklı bir insan ancak sağlıklı yarınları kurabilir; çünkü her işin başı sağlıktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com