Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
canavar, efsaneleri, kitap, korkak, perg

Korkak Ve Canavar / Perg Efsaneleri - 1. Kitap, Korkak Ve Canavar

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Korkak Ve Canavar / Perg Efsaneleri - 1. Kitap, Korkak Ve Canavar

PERG EFSANELERİ - 1 KİTAP

KORKAK VE CANAVAR

Yazar: Barış Müptecaplıoğlu
Yayınevi: Metis Yayınları
Tür: Fantastik Kurgu
Basım Tarihi: Mart 2002

Kitap Hakkında:
Geçtiğimiz on yılda Fantazi Edebiyatının önemli örnekleri Türkçeye çevrildi: Hem geniş bir okuyucu kitlesiyle buluştu hem de kendi "fan" çevresini oluşturdu

Bundan sonraki soru, Türkçenin kendine has bir fantastik roman geleneği yaratıp yaratamayacağıydı İşte Barış Müstecaplıoğlu'nun romanı Korkak ve Canavar bu soruya verilen ilk cevap: Artık Türkçe'de fantastik roman yazılabileceğini biliyoruz Her açıdan bir "ilk" Korkak ve Canavar: Hem bir "ilk" romanı, hem de Türkiye'de Fantazi Edebiyatının "ilk" romanı 20 yüzyıl fantastik roman geleneği ile Türkiye fantastik kültür geleneğinin bir araya gelmesinden ne denli güçlü bir anlatı çıkabileceğini gösteriyor bize

Leofold, Guorin ve Geryan, çok yakından tandığımı zayıf ve güçlü yanlarıyla, gönülsüzce girdikleri bir ölüm-kalım mücadelesinde kendi güçlerini ve cesaretlerini keşfetmeleriyle de "ilk" olacaklar "İlk", ama son değil Perg Efsaneleri yakında ikinci kitabıyla, Leofold, Guorin ve Geryan'ın yeni maceralarıyla sürecek

Yazar Hakkında:
Barış Müstecaplıoğlu
1977'de Kocaeli'nin İzmit ilçesinde doğdu Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı İlk hikâyeleri Yaşasın Edebiyat (Kasım 1998), Varlık (Haziran 2000) ve Bizler (Eylül 2000) dergilerinde yayımlandı 1995'te İstek Vakfı Mezunları İffet Esen Öykü Ödülü'nü kazandı 2002-2005 yılları arasında yayımlanan, dört kitaptan oluşan ilk Türkçe fantastik kurgu serisi Perg Efsaneleri ile beğeni kazandı

Yazar şu aralar Bilgi Üniversitesi'nden çizer Deniz Erbaş'la birlikte Perg Diyarı'nı görselleştirecek bir albüm üzerinde çalışmaktaymış

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com