Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2021, ataması, olacak, zaman, öğretmen

Öğretmen Ataması 2021 Ne Zaman? Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Eski 12-22-2020   #1
Şengül Şirin

Öğretmen Ataması 2021 Ne Zaman? Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Öğretmen ataması 2021 ne zaman? Öğretmen ataması olacak mı?

Öğretmen ataması ne zaman? 2021 yılında öğretmen ataması yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamaları ile ilgili yeni bir açıklama yaptı Eğitim Fakültesi mezunu binlerce öğretmen adayı, yeni yılla birlikte atama yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu Beklenen haber MEB bütçe görüşmelerinde geldi İşte detaylar…

Öğretmen ataması 2021 ne zaman? Öğretmen ataması yapılacak mı? soruları yanıt buldu Her yıl belirli oranda öğretmen alımı yapan Millî Eğitim Bakanlığı’ndan müjdeli haber geldi 2021 yılına günler kala binlerce öğretmen adayı, MEB açıklamalarını ilgiyle takip ediyor MEB eğitimin kalitesi arttırmak için öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmayı amaçlarken, 2020 yılında 40 bin öğretmen görev başı yaptı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son yaptığı açıklamada ise atamaların yeni yılda gerçekleşeceği ve kontenjan eksikliğinin olduğunu belirterek müjdeyi verdi

BAKAN SELÇUK'TAN ÖĞRETMEN ATAMASI

Bakan Selçuk, öğretmen atamalarına ilişkin soruyu yanıtlarken de "2021'de tabii ki atama yapacağız Bütçede öğretmen ataması var Sayısının yüksekliği konusunda bizim gayretimiz, çabamız, girişimlerimiz var Bunun müjdesini inşallah olduğunda paylaşacağız" dedi
Taşımalı eğitime ilişkin soru üzerine Selçuk, bu yıl taşımalı eğitim bütçesinde tasarrufun söz konusu olacağını belirtti

Bakan Selçuk, şöyle devam etti:
"Bu yıl kitap onaylarının yapılacağı ayla ilgili mevzuattaki değişiklik ve diğer tedbirlerle beraber 434 milyon TL ders kitaplarında tasarruf sağlanmıştır Her okul kendi yakacaklarını, ihale açarak alırken bu yıl Enerji Bakanlığı ile bir anlaşma yaptık ve kömürleri belirli bir kalorinin üzerinde olması şartıyla merkezi olarak aldık ve okullara ulaştırdık Dolayısıyla hiçbir okul ihaleyle uğraşmadı, hiçbir okulda ihalelerle ilgili sıkıntılar vesaire konuşulmadı Bunu Türkiye olarak merkezi düzenledik ve sadece kömürden 155 milyon TL civarında bir tasarruf sağlandı"

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com