Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi > Hayatından Kesitler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, dediğin, lider, olmalı

Lider Dediğin ATATÜRK Gibi Olmalı

Eski 01-29-2007   #1
puslu

Lider Dediğin ATATÜRK Gibi Olmalı

Lider dediğin
Her şeyden önce
kim olduğunu bilmeli ve kendine guvenmelidir

Ben diktatör değilim Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar Evet bu doğrudur Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur Çünkü ben
zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin
Her kim olursa olsun insanlara değer vermeli

Millete efendilik yoktur Ona hizmet etmek vardır Bu millete hizmet eden onun efendisi olur -Mustafa Kemal ATATÜRK

ve mütevazi olmalıdır

Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve
asla yorulmazlar Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Yeri geldi mi sıradan bir asker

Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Fedakar olmalıdır

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

ilkelerine ve sözlerine bağlı olmalıdır

Ben toprak büyütme meraklısı değilim Barış bozma alışkanlığım yoktur Ancak sözleşmeye dayanan hakkimizin isteyicisiyim Onu almazsam
edemem Büyük meclisin kürsüsünden milletime söz verdim Hatay'ı alacağım Milletim benim dediğime inanır Sözümü yerine getirmezsem
milletimin huzuruna çıkamam Yerimde kalamam Ben şimdiye kadar yenilmedim, Yenilmem Yenilirsem bir dakika yaşayamam - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Güvenilir ve samimi olmalıdır Kalbinde ne varsa dilinden de o dökülmelidir

Ben düşündüklerimi, sevdiklerime olduğu gibi söylerim Aynı zamanda lüzumlu olmayan bir sözü kalbimde taşımak iktidarında olmayan bir
adamım Çünkü ben bir halk adamıyım Ben düşündüklerimi daima halkın huzurunda söylemeliyim Yanlışım varsa, halk beni tekzip eder Fakat
şimdiye kadar bu açık konuşmada halkın beni tekzip ettiğini görmedim - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Konuşmayı ve

dinlemeyi bilmelidir

Lider dediğin

Sorumluluk almayı bilmeli

Mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağırdır - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Astlarına ve dostlarına sonuna kadar güvenmeli

Benim için ordumuzun kıymetini ifadede ölçü şudur: Türk ordusunun bir kıtası muadilinin behemehal mağlup eder, iki mislini durdurur ve
tespit eder - Mustafa Kemal ATATÜRK

ve başarıyı paylaşabilmelidir

Bir ulus, bir toplum yalnız bir kişinin çabası ile adımcık bile atamaz - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin

Hedefleri gibi

Zafer zafer benimdir diyebilenin, muvaffakiyet, muvaffak olacağım diye başlayanın ve muvaffak oldum diyebilenindir - Mustafa Kemal ATATÜRK

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-29-2007   #2
yosun_26

harika bi paylaşım çok saol puslu
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-29-2007   #3
asyaland

süperrrr süperrrr süperrrr paylaşımmm puslu tesekkürler

Eski 01-30-2007   #4
Gözyaşı

lider dediğin atatürk gibi olmalı çok güzel paylaşım olmuş sağol

Eski 01-31-2007   #5
RaHaTSiZ

~~"Ben şimdiye kadar yenilmedim, Yenilmem Yenilirsem bir dakika yaşayamam" isTe Soz ßudur !! pusLu cok teseKKurLEr guzeL payLasımLArının devamı DiLeqiyLe~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-18-2007   #6
salihs

paylaşım için çok çok teşekkür
keşke bunu yüce vatanımıza hainlik yapanlar da görüp anlayabilse

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-17-2007   #7
[KAPLAN]

Alıntı:
salihs tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
paylaşım için çok çok teşekkür
keşke bunu yüce vatanımıza hainlik yapanlar da görüp anlayabilse
Fazla ayrıntılı konuşmayacağım, ancak isteyenlerle her konuda özel mesaj yoluyla olsun ; Haberci ( Messenger ) programıyla olsun, fikir alışverişi içinde bulunabilirim

İstanbul'da yaşamamın kazandırdığı birkaç deneyimden birini anlatacağım ( Bu ülkede neler varmış dediğim cinsten )

Yaklaşık 4-5 ay önce derin bir tartışma ortamında bulunmuştum ve meğersem arkadaşlarım Atatürk'ü vatan haini olarak görüyorlarmış Söz gümüşse, suküt altındır sözü ilk defa bu kadar anlamsız olmuştu benim için Çünkü ağızlarından çıkan sözler beni deliye çevirmişti Sesimi yükseltmiştim, ancak o kadar komik bir durum ki, meğersem o konuda yalnızmışım O anki çevrem de herkez onlar gibi düşünüyormuş Gerçekten şaşılacak bir durum ama duyduklarım, gördüklerim gerçekti

Onlara birşeyler anlatmak mı !, duvara laf anlatmak emin olun daha kolay ! Nasıl ve kim tarafından oluşturulduğu bilinmez bir yanılgının içine düşmüşler

Tabiki inanılmaz bir şaşkınlık içene düşmüştüm, çünkü memleketim, Trabzon'da böyle şeyler görmek imkansızdı Herkez vatanını sever, herkez gerekirse canını verir

Öyle bir medyaya sahibiz ki ( Birçoğunun kontrolü biz de değil ) , Trabzonlu'ları neredeyse vatan haini ilan edeceklerdi Bayrağa saygısızlık karşısında sessiz durursan, olay iki günde kapanıyor ; eğer herhangi bir saygısızlık karşısında müdahede bulunuyorsan vatan hainisin

Çözülmesi zor, fazlasıyla birbiri içine girmiş, karmakarışık bir iplik misali Belki de çözmeye çalışmak zaman kaybı olacaktır ! Nasıl çözeriz bu ipliği derseniz, fazla uzatmadan keselim derim

Bu konu karşısında, sessiz kalmak gerçekten mümkün değil Paylaşımın için teşekkürler puslu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-17-2007   #8
puslu

Bu konuda katılıyorum size Biz bize anlatılanı dinliyoruz bir çok olayın zaman içinde farklı anlatılanlara inanıyoruz Tarafsız medya yok malesef Atatürk'ün ardın da bir ulus olduğunu bunlarında bizim atalarımız olduğunu unutuyoruzNedense Trabzonda iki öğrenci pankart açtı linç edileceklerdi gurur duydukSonra ''hrant dink'' cineyetinde ise vatan haini olduklarını düşündükBiz diyoruz vatanımın bir karışına Kurban oluruz diye ama parsel parsel satıyoruz bunuda kalkınma adı altında yapıyoruz dış destek Umarım çok geç Olmadan hebimiz kendi hatalarımızı anlarız
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-17-2007   #9
[KAPLAN]
Icon3

Alıntı:
puslu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu konuda katılıyorum size Biz bize anlatılanı dinliyoruz bir çok olayın zaman içinde farklı anlatılanlara inanıyoruz Tarafsız medya yok malesef Atatürk'ün ardın da bir ulus olduğunu bunlarında bizim atalarımız olduğunu unutuyoruzNedense Trabzonda iki öğrenci pankart açtı linç edileceklerdi gurur duydukSonra ''hrant dink'' cineyetinde ise vatan haini olduklarını düşündükBiz diyoruz vatanımın bir karışına Kurban oluruz diye ama parsel parsel satıyoruz bunuda kalkınma adı altında yapıyoruz dış destek Umarım çok geç Olmadan hebimiz kendi hatalarımızı anlarız
Gelin Türkiye'ye yatırım yapın

*Ülkemizde Fabrikalar kurun, çöpleri topraklarımıza dökün ( Sonra biz de ülkemizde üretim yapıyoruz diyelim, ee fabrika bu )

*Bakın şimdi Türkiye'de şu şu bölgeler çok değerli, satın almanız da fayda var

*Siz yeterki gelin, para sorun değil ; onu hemen hallederiz

*5 liraya üretmeye ne gerek var, 4 liraya dışardan alalım ( Zaman gelir, görürsün o 4 lirayı ; üretime geçene kadar yiter gidersin)

* Çiftçi kan mı ağlıyor !, bunlar mualefetin işleri ; ağlamıyorlardır

* Tarihte Türkiye hiç bu kadar sıcak para görmedi ! Bu bizim başarımız

* Merak etmeyin sırada Avrupa'nın en büyük Hava Yolu Şirketi olan Türk Hava Yolları var Daha da ısınacağız

Alıntı Yaparak Cevapla

Lider Dediğin Böyle Olur

Eski 09-17-2009   #10
b@ron

Lider Dediğin Böyle Olur

Lider dediğin;

Her şeyden önce

kim olduğunu bilmeli ve kendine guvenmelidir

Ben diktatör değilim Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar Evet bu doğrudur Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Her kim olursa olsun insanlara değer vermeli

Millete efendilik yoktur Ona hizmet etmek vardır Bu millete hizmet eden onun efendisi olur
Mustafa Kemal ATATÜRK

ve mütevazi olmalıdır

Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve
asla yorulmazlar Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Yeri geldi mi sıradan bir asker

Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır

Lider dediğin;

Fedakar olmalıdır

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

ilkelerine ve sözlerine bağlı olmalıdır

Ben toprak büyütme meraklısı değilim Barış bozma alışkanlığım yoktur Ancak sözleşmeye dayanan hakkimizin isteyicisiyim Onu almazsam
edemem Büyük meclisin kürsüsünden milletime söz verdim Hatay'ı alacağım Milletim benim dediğime inanır Sözümü yerine getirmezsem
milletimin huzuruna çıkamam Yerimde kalamam Ben şimdiye kadar yenilmedim, Yenilmem Yenilirsem bir dakika yaşayamam
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Güvenilir ve samimi olmalıdır Kalbinde ne varsa dilinden de o dökülmelidir

Lider dediğin;

Konuşmayı ve dinlemeyi bilmelidir

Lider dediğin;

Sorumluluk almayı bilmeli
Mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağırdır
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Astlarına ve dostlarına sonuna kadar güvenmeli

Benim için ordumuzun kıymetini ifadede ölçü şudur: Türk ordusunun bir kıtası muadilinin behemehal mağlup eder, iki mislini durdurur ve tespit eder
Mustafa Kemal ATATÜRK

ve başarıyı paylaşabilmelidir

Bir ulus, bir toplum yalnız bir kişinin çabası ile adımcık bile atamaz
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Hedefleri gibi

Zafer zafer benimdir diyebilenin, muvaffakiyet, muvaffak olacağım diye başlayanın ve muvaffak oldum diyebilenindir
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Kavgaları gibi

Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz Benim sizden istediğim şey, yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman da, durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

Sevdaları gibi

Biz hayat ve istiklal isteyen bir milletiz Ve yalnız ve ancak bunun için hayatimizi yok etmeyi göze alırız
Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dediğin;

ATATÜRK gibi olmalı

Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe
yürüyeceksin Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, seni yoldan çevirmeye çalışacaktır İşte sen burada direneceksin Önünde sonsuz engeller
yığılacaktır Kendini büyük değil, küçük, araçsız hiç telakki edecek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin
Mustafa Kemal ATATÜRK

Oldu mu VATAN

Öldü mü EFSANE olmalıdır!

Beni görmek demek ille de yüzümü görmek değildir

Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu yeter
Mustafa Kemal ATATÜRK

Cevap : Lider Dediğin Böyle Olur

Eski 09-25-2009   #11
delishhhh

Cevap : Lider Dediğin Böyle Olur

gerçekten güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com