Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doğal, işık, kaynakları, nelerdir, yapay

Doğal Yapay İşık Kaynakları Nelerdir

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doğal Yapay İşık Kaynakları Nelerdir

Doğal yapay Işık kaynakları nelerdir?

İnsanların görmelerini sağlayan enerji türü ışıktır Bütün ışıklar bir ışık kaynağı tarafından üretilmektedir Işık yapıp etrafını aydınlatan herşey ışık kaynağıdır Dünyanın ve bilinen en büyük ışık kaynağı güneştir Işık kaynakları doğal ve yapay ışık kaynakları olarak 2 grubu ayrılır

Doğal Işık Kaynakları Nelerdir

Bazı ışık kaynakları kendi kendine ışık üretirler Bu tür kaynaklara doğal ışık kaynakları isimi verilmektedir Güneş, yıldız, yıldırım ve şimşek türü doğal olaylar doğal ışık kaynakları grubuna girmektedir

Yapay Işık Kaynakları Nelerdir

Doğal ışık kaynaklarından akşam olduğu zaman yararlanılamaz Bu durumda yapay ışık kaynakları devreye girer Yapay ışık kaynakları insanlar tarafından yapılmaktadır Ampul, lamba, mum ve meşale gibi araçlar yapay ışık kaynaklarının içerisine girer

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com