Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
almanın, kitap, ucuza, yöntemleri

Ucuza Kitap Almanın Yöntemleri

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Okurun korsan kitap almasının tek bir sebebi var; ucuz olması Ucuz ama korsan olmasın diyenler ise türlü yollar deniyor Ucuza kitap almanın yöntemlerini sizin için derledik

Yayınevleri yazarlar korsan kitaplara karşı amansız bir mücadele veriyor Ama malasef hâlâ emek hırsızlığının önüne geçilemedi İnsanların korsan kitap almasının tek bir sebebi var; ucuz olması Ucuz ama korsan olmasın diyen okurlar ise türlü yollar deniyor Ucuza kitap alanlar bunun yolunu ve yöntemini diğer okurlarla da paylaşıyor İşte internetteki kitap forumlarında ve okuma gruplarında dolaşan uygun fiyata kitaba ulaşmanın yolları:

1-Taksitle alın: Kitapçıların sayısının belli olduğu şehirlerde taksitle kitap almak pek yaygın Çünkü kitapçıyı bütün şehir tanır çok kitap alan okuru da kitapçı Tanışıklığın yanında karşılıklı güven vardır Dolayısıyla kredi kartı araya sokulmaz Doğrudan kitapçının kara kaplı defterine bir hesap açtırılır ve takside girilir Ankara'daki Bileşik Kitabevi müşterileriyle böyle bir ilişki kurmuş Parası olmayan eli ne zaman bollaşırsa o zaman borcunu ödeyebiliyor

2-Büyük market zincirlerinden ucuza alın: Market zincirleri yayınevlerinden büyük miktarda alımlar yaptığı için özellikle popüler kitapları oldukça uygun fiyata satabiliyorlar O sebeple olsa gerek forumlarda okurlar birbirlerine "Tansaş'ta Elif Şafak'ın son kitabı şu fiyata gidin alın Migros'ta Senai Demirci'nin kitabı çok ucuz kaçırmayın" gibi önerilerde bulunuyorlar

3-Eskileri sat yenileri al: Okurların bir başka ucuza kitap edinme yolu da eskisini satıp yenisini alma Kitap koleksiyoneri değil sırf okuyucusu iseniz kitabı elinizde tutmanıza gerek yok Okuduğunuz kitap bırakın kitaplığınızda değil zihninizde ve gönlünüzde yer edinsin Hatta tanıdık bir kitapçıdan alırsanız zamanla takas sistemine dönebilirsiniz Tabii ikinci el kitap satan kitapçıları tercih etmelisiniz Öneride bulunanların yazdığına göre zamanla kitapçılar takas için 2-3 lira gibi cüzi bir ücret almaya başlıyormuş Yani neredeyse bedavaya geliyor

4-İnternet sitelerinden al: Kitapyurducom ve idefixcom gibi siteler de kitabı uygun fiyata satıyor Dolayısıyla forumlarda ucuza kitaba ulaşmanın yolları olarak bu sitelerin adresleri de çokça geçiyor

5-Korsana hayır ama "Bilgiye giden her yol mübahtır" anlayışındaki okurlar özellikle çok pahalı kitapların korsanını tercih ettiklerini yazıyor Şunu da eklemeyi ihmal etmiyorlar: "Korsana hayır tabiî ki Fakat ne yapalım orjinali çok pahalı!" Siz yine de bu son teklife kulak asmayın

ALINTIDIR

***Bütün bunlara bende şunu ekliyebilirimkitap kulüplerine üye olun ve bir kitap fiyatına bir yıllık uyeliginizle istediginiz kadar kitap okuyun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bizim orda birtane sahaf var 10 lira verip üye oluyomuşsun sonra,kitapları 2 liraya kiralayıp okuyomuşsun,geri verme süresi de 1 ay mışKitaplarımı sahiplenme gibi bişey olmasa düşünüyorum bende aslında
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Kitap fuarlarıda uygun oluyor ben özellikle o fuarları bekliyorum toptan alıp rahatlıyorum uzunca bir süre gidiyor bana
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

MABEL Nickli Üyeden Alıntı

Bizim orda birtane sahaf var 10 lira verip üye oluyomuşsun sonra,kitapları 2 liraya kiralayıp okuyomuşsun,geri verme süresi de 1 ay mışKitaplarımı sahiplenme gibi bişey olmasa düşünüyorum bende aslında

burda 15 liraya üye olunuyor,bir yıl istedigin kadar kitabı okuyabiliyorsun hemde kiralama ucreti yokmaksimum 15 gun geri iade süresiben bu sayede bir çok yeni kitabı takip ediyorumçok begendigim olursada ucretini ödeyip satın alıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

ben sahafları tercih ediyorum 2 el kitaplar hem daha ucuz hemde eskitilmiş kitap daha güzel geliyor gözüme korsanlarda tercihim bir kitaba 20-30tl verecek gücüm olsa hiç tereddüt etmeden verirdim, çünkü emek hırsızlığı gibi oluyor maalesef durum bu, kitaplar aşırı pahalı

bilgilendirme için teşekkürler İncisel üyelik olayından haberim yoktu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

sahaflarda istedigim her kitabı bulamadıgımdan benim için üyelik daha cazip geldibulundugunuz yerlerde varsa tavsiye ederimmalesef kitap fiyatları banada birhayli fazla geliyorama okumak için bahane yokçözüm bulunur bir şekilde
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

önceden çok kitap okurdum tam kurdu olmuştum kitap işinin fakat internet bu yönümü çok baltaladı engelledi size de öyle oldu mu bilmiyorum bizim burda kitapçımız var çok uygun fiyattan veriyor okunmuş kitaplar olsun ben zaten eski seviyorum değişim ücreti 25 kuruş okuyorsunuz 25 kuruş verip başka bir kitapla değiştiriyorsunuz şahane bence
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Kitap evlerinde bulamadığım bir çok kitabı netten uygun fiyata bulduğum oluyor netten alısverişte bir tavsiye olablir
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com