Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
etmek, formatsız, tamir, xpyi

Xp'yi Formatsız Tamir Etmek

Eski 10-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Windowsunuz Artik eskisi gibi stabil calismiyor , ve mavi ekranlarla, donup kalmalarla sikca muhatap olmaya basladiniz , aklinizda da Format Atmak var, ama durun bakalim Formattan önce yapilabilecek seyler var

Bu asagidakiler benim gibi System Restore yi daima devre disi birakanlar ve Norton Ghost gibi Image alma yazilimlarini kullanmayanlar icindir

Ayrica Cd yi takip Repair komutu vermekten de nefret ediyorum, birkac defa ise yaramadi Sistemim okadar Hantallasti ki Dosya acmak icin bile 15-20 sn bekler olmustum

1?ncelikle Windows sistem dosyalarini kontrol ettirip bozulanlar varsa yeniletelim: Windows Xp Cd nizi Takin Windows kurulum ekrani cikacaktir, bu ekrani kapatalim

Start ---- Run--- deyip sfc /scannow yazarak Ok deyin ve beklemeye baslayin

2 RegSeeker , adli yazilimi indirip tüm registry kayitlarini taratalim ve buldugu tüm hatali kayitlari birgüzel silelim

3 Registry Optimierer , Programini indirip birkez de bununla taratalim ve Registry kayitlarini bir kez daha düzelttirelim

Bu Porgram Norton Windoctor un yaptigi isin aynisini yapiyor, yaptigim denemelerde, bu programi kullandiktan sonra Nor ton win doctor la yaptigim scann larda hicbir hata bulamadi

4 ?sttekiler ise yaramadi Ama haala format atmamakta kararliyiz devam ozaman :

Takalim Win XP Cd mizi ve Cd den Boot edelim

"R" Repair komutunu R ye basarak secelim

Geridönüsüm konsoluna geldik, Admin Passworumuz sorulduktan sonra DOS benzeri bir ekranla karsilasacagiz

Simdi sirasiyla asagidaki komutlari verelim:

CD

cd system32
cd config
ren software softwarebak
ren system systembak
cd c:windows
epair
copy software c:windowssystem32config
copy system c:windowssystem32config
exit

Boot ettikten sonra Yepyeni bir windowsXP ye sahip oldunuz Hayirli ugurlu olsun Fakat su an Windows u yeni Kurmus oldugumuz icin Hicbir Porgram calismayacaktir O nedenle Start --- Programs ta calismayan nekadar program varsa gidip C dizininden ( veya vindowsunuz hangisindeyse ) ProgramFiles ten Bu calismayan Programlarin Klas?rlerini tek tek silme niz gerekecek (Formatsiz vindowsun da bu zahmeti olsun canim), Böylece Tüm datalariniz yedeklemeye bile gerek kalmadan kurtarildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

(belki tüm forumdaki) Kopyalama işlemin iptal etmişsiniz ama sürükle bırak işlemi çalışıyor,
ben bu yazıyı kendime saklamak için word'e kopyaladım, not: ticari olarak kullanmak gibi bir niyeim yok

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Arkadaş çok Karışık Anlatmıssın Ya
Ya Sen Anlatmasını Bilmiyorsun
Ya Da Ben Aptalım

Yazdıkların Bu Işi Bilen Biri Için O Da Zaten Biliyor O Halde Bilen Birine Niye Anlatıyorsun

Hayret Bişi Ya

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

saddi Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaş çok Karışık Anlatmıssın Ya
Ya Sen Anlatmasını Bilmiyorsun
Ya Da Ben Aptalım

Yazdıkların Bu Işi Bilen Biri Için O Da Zaten Biliyor O Halde Bilen Birine Niye Anlatıyorsun

Hayret Bişi Ya

Keşke anlamadığın yeri söyleseydin oraları düzeltirdik kardeşim

Ben yazmadım ama bilgim var yani konu alıntıydı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

BEN BİLGİSAYARIMIN GÖRÜNTÜ AYARLARINI DEĞİŞTİRDİM VE ARTIK BİLGİSAYARIMI HER AÇTIĞIMDA ARTIK DEMETİM MASASI ÖZELLİKLER AYARLARI TEKTAR 1024 768 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNÜ VE 75 FALAN HERTZİ TEKRAR AYARLAYIP KAYDEDİYORUM
VE MSN HOTMAİL ADRESİMİ AÇINCA DA YİNE EKTANIM ÇOK KÖTÜ KARINCALANMIŞ GB BOZUK BOZUK OLUYOR XP PCmi her açtığımda ayarımı kaydetmektan bıktım sorun giderlerle bir çözüm hiç bulamadım bana yardım edecek arkadaş lütfen açık bir dille anlatsınteşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

rozaaaa_21 Nickli Üyeden Alıntı

BEN BİLGİSAYARIMIN GÖRÜNTÜ AYARLARINI DEĞİŞTİRDİM VE ARTIK BİLGİSAYARIMI HER AÇTIĞIMDA ARTIK DEMETİM MASASI ÖZELLİKLER AYARLARI TEKTAR 1024 768 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNÜ VE 75 FALAN HERTZİ TEKRAR AYARLAYIP KAYDEDİYORUM
VE MSN HOTMAİL ADRESİMİ AÇINCA DA YİNE EKTANIM ÇOK KÖTÜ KARINCALANMIŞ GB BOZUK BOZUK OLUYOR XP PCmi her açtığımda ayarımı kaydetmektan bıktım sorun giderlerle bir çözüm hiç bulamadım bana yardım edecek arkadaş lütfen açık bir dille anlatsınteşekkürler

Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun
Büyük ihtimalle orada hata var

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

olurmu öle şey ya formatsız temizlenmez allahım yhaa

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

olurmu öle şey ya formatsız temizlenmez allahım yhaa

olurmuş ki site ye konulmuş ve zaten gayet de mantıklı yollar bence olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

çok teşekkürler o yukardaki verdiğiniz isimlerdeki programları pc de arayıp mı silecez? tam olarak orayı anlamadım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

teşekkürler iyi paylaşım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com