Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cinsel, etkiler, hayatı, menopoz

Menopoz Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Menopoz Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler

Menopoz cinselliğin sonu olarak algılanmamalı

Kısa süre önce menopoza girdim ve cinsel isteğim çok azaldı Bu yüzden hem benim, hem eşimin morali çok bozuk Artık cinsel hayatım olmayacak mı? EK/Rize

Menopoz döneminde meydana gelen hormonal değişimler, başta cinsel istek olmak üzere tüm cinsel fonksiyonlarınızı etkileyebilir Aynı dönemde yaşanan, emeklilik gibi değişimler de siz fark etmeden cinselliğinize sekte vurabilir

ÜMİTSİZ OLMAYIN

Ancak menopoz, endişe duyulduğu gibi kadın cinselliğinin sonu değildir Son yıllarda bu konuda yapılan bir dizi çalışma var Kısa süre önce, Amerika'da menopoza giren 806 kadını inceleyen yeni bir araştırmaya göre; kadınların yüzde 61'i cinsel hayatlarının eskiye göre daha tatminkar olduğunu belirtiyor Beşte dördü cinsel isteksizlik yaşamasına rağmen, neredeyse yarısı orgazm yaşayabiliyor Dolayısıyla ümitsizliğe kapılıp seks hayatınızı olumsuz etkilemeyin Devam eden, ciddi bir problemde ise mutlaka bir uzmana danışın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com